Alarko

Alarko Seradens Super Plus – Arıza Kodları

Alarko Seradens Super Plus Arıza Kodları
Alarko Seradens Super Plus Hata Kodları

Alarko Seradens Super Plus  Modeli kombinizin arıza kodlarına ve kullanımı hakkında detaylı bilgilere makalemizi inceleyerek ulaşabilirsiniz.Diğer sorun ve servis talepleriniz için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

 • Alarko Seradens Super Plus E01 – Alev Yok yada Sahte Alev Sorunu

Arıza Detayı : Öncelikle cihazınıza gaz gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz.(Ocağı kontrol ederek dairenize gaz geliyor mu kontrol edebilirsiniz.) Sonrasında cihazınızın altında ve yanında bulunan vanaların açık olduğundan emin olun ve cihazınızı resetleyin. Düzelmezse teknik servis yardımı alın.

 • Alarko Seradens Super Plus E02 – Limit Termostat Sorunu

Arıza Detayı : Yüksek sıcaklık nedeniyle limit termostatın devreye girdiğini gösterir.Cihazınızın altında bulunan vanaların ve peteklerin vanalarının açık olduğuna emin olun. Problemin devam etmesi durumunda cihazınızın devir daim pompası,3 yollu grup mekanizmasında problem olabilir. Servis müdahalesi gerekmektedir.

 •  Alarko Seradens Super Plus E03Baca Hava Akış Sorunu

Arıza Detayı : Genelde hava akış sorunu olarak adlandırılabilir. Atık gaz sisteminde yaşanan bir problem nedeniyle bu arıza ile karşılaşmaktasınız.Bacanızı kontrol edin yerinden çıkmamış ise teknik servis müdahalesi gerekmektedir.

 • Alarko Seradens Super Plus E04 – Düşük Su Basınç Sorunu

Arıza Detayı : Tesisat suyu basıncı eksilmesi yada bitmesi nedeniyle cihazınız kuru çalışmayı engellemek için kendini korumaya aldığı için bu hata ile karşılaşmaktasınız.Kombinin altında bulunan mavi/siyah başlıklı doldurma musluğunu sola doğru yavaşça çevirerek tesisat basıncını 1.5 bar seviyelerinde tamamlayın. Cihazını resetleyerek çalışmasını sağlayın.

 • Alarko Seradens Super Plus E05Kalorifer Gidiş Suyu Sensör Sorunu

Arıza Detayı : Kalorifer sensöründe yaşanan bir problem nedeniyle bu hata ile karşılaşmaktasınız. Cihazı resetlemeyi deneyerek çalıştırmayı deneyin, başarılı olamaz iseniz teknik servis müdahalesi gerekmektedir.

 • Alarko Seradens Super Plus E06 – Sıcak Su Kullanım Suyu Sensör Sorunu

Arıza Detayı : Sıcak su sensöründe problem nedeniyle bu arıza ile karşılaşmaktasınız. Sensör ömrünü tamamlamış olabilir yada tamamlamak üzere olduğu için cihazınıza ara ara arızaya geçirmekte olabilir. Bu gibi durumlarda sıcak suyunuzda soğuma geç ısınma gibi sorunlarda arıza öncesi belirtileri olabilir. Arıza resetlemenize rağmen düzelmiyor ise teknik servis müdahalesi gerekmektedir.

 • Alarko Seradens Super Plus E15 – Kalorifer Dönüş Suyu Sensör Sorunu

Arıza Detayı : Kalorifer dönüş suyu sensör probleminde oluşan arızayı belirtir.Bu gibi durumlarda cihaz resetlemenize rağmen düzelmiyor ise teknik servis müdahalesi gerekmektedir.

 • Alarko Seradens Super Plus E16 – Fan Sorunudur

Arıza Detayı : Fan cihazın hava akışına yardımcı olan en önemli parçadır. Teknik olarak fan sorunlarında cihaz hiç çalışmaz.Fan dışında elektronik kart gibi parçalarında da sorun olabilir.

 • Alarko Seradens Super Plus E22 – Elektronik Kart Mikro İşlemci Sorunu

Arıza Detayı : Elektronik kartta meydana gelen sorun nedeniyle bu arıza ile karşılaşmaktasınız.Bu durumda elektronik kart müdahalesi gerekir.Elektronik kart bu gibi durumlarda tamir/değişim yapılarak problem çözülebilir.

 • Alarko Seradens Super Plus E31 – Uzaktan Kumanda Sorunu

Arıza Detayı : Cihazınızı resetlemenize rağmen problem düzelmiyor ise kalıcı arıza nedeniyle teknik servis müdahalesi gerekmektedir.

 • Alarko Seradens Super Plus E32 – Ekran Kartı Sorunu

Arıza Detayı : Ekran kartında oluşan bir problem nedeniyle bu arıza ile karşılaşmaktasınız. Teknik servis müdahalesi gerekmektedir.

 • Alarko Seradens Super Plus E35Alev Algılama Sorunu

Arıza Detayı : Cihazınız alevi algılamayamadığı ve yanmada bir problem olduğunu belirtir. Resetlemenize rağmen düzelmiyor ise teknik servis müdahalesi gerekmektedir.

 • Alarko Seradens Super Plus E46 – Basınç Sensör Sorunu

Arıza Detayı : Açma/Kapama Düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutarak sistemi yeniden kurmalısınız.

 • Alarko Seradens Super Plus E47 – Yüksek Su Basınç Sorunu

Arıza Detayı : Sistemdeki su basıncını kontrol etmelisiniz.Basıncın yüksek olduğunu göreceksiniz muhtemelen 2.5 yada 3 Barı geçmiş durumdadır. Bu gibi durumlarda fazla basıncı düşürmeniz gerekmektedir. Kombinize en yakın kaloriferin havasını alır gibi basıncı düşürebilir yada tahliye musluğu varsa kalorifer sisteminin suyunu azaltabilirsiniz. Arıza düzelmemesi durumunda resetlemeyi deneyiniz.

 • Alarko Seradens Super Plus E98 – Ana Besleme Sorunu

Arıza Detayı : Elektrik şebeke besleme voltajı yüksek yada düşük gelmesi nedeniyle bu arıza ile karşılaşmaktasınız. Bulunduğunuz bölgede yaşanan bir elektrik kesintisi sonrasında yada bölgede yaşanan bir voltaj sorunu nedeniyle arıza oluşmuş olabilir. Cihazınızı resetleyerek çalıştırmayı deneyin. Düzelmemesi durumunda teknik servis müdahalesi gerekmektedir.

 • Alarko Seradens Super Plus E99 – Güvenlik Sorunudur

Arıza Detayı : Ekranda sürekli yanan bir arıza kodudur.Kontrol gerekmektedir.

Yardımcı Olabildik Mi ? (Bizi Değerlendirin)
Sending
User Review
5 (3 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA