Arçelik Klima Servisi

Arçelik Klima Bakımı – 0216 446 09 05

Klima Servisi ve Bakımı
Profesyonel Klima Servis Hizmetleri

Klima kullanımının arttığı son günlerde oluşan en büyük sorunlardan birisi de klimaların bakımının nasıl yapılması gerektiğidir. Arçelik Klima Servisi olarak çalışmalarımızı sürdürdüğümüz bu zamanlarda, kullanıcılarımız için klima bakımını da küçük ayrıntılar ile anlatmaktayız. Şimdi de bu ayrıntıları sizinle paylaşmak istiyoruz.

LEJYONER HASTALIĞINA YOL AÇIYOR

Temizlenmemiş klimaların neden olabileceği rahatsızlıkların başında lejyoner hastalığı geliyor. Hastalığın ilk defa nemli ve sıcak bataklıklarda çarpışan paralı askerler (lejyonerler) arasında görüldüğü için bu ismi aldığını belirten uzmanlar “Lejyoner hastalığına neden olan bakteri, akarsu ve göl gibi nemli ortamlarda yaşar. Temizlenmemiş bir klimanın içi de bu tip bakterinin barınıp üreyebileceği bir yerdir.Klima tarafından ortama üflenecek hava içinde parçacıklar şeklinde bulunacağı için insanlar tarafından solunarak akciğerlere yerleşebilir.Bunun sonucunda da ”üst solunum yolu enfeksiyonlarından zatürreye kadar pek çok farklı hastalığa neden olabilir” açıklamasında bulundu.

Klima Filtreleri

Klima Filtreleri

Arçelik Klima Bakımının Önemi

Klima bakımı yapmak isteyen kullanıcıların aslında tam olarak bakım yapabilmesi mümkün değildir. Bazı bölümler için yapılacak çalışmaların yetkili servis tarafından yapılması önerilmektedir. Bu sayede klimanızı bozma veya sorun oluşturma gibi olumsuz etkilerden de korumuş olursunuz. Kullanıcının yapacağı işlem düzenli aralıklar ile hava filtresinin temizlenmesi olmaktadır. Bu işlem için on dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Öncelikle, hava filtrenizi bir musluğun altında tutarak güzelce yıkamalısınız. Bundan sonra ise elektrikli süpürge ile süpürebilirsiniz veyahut kurumaya bırakabilirsiniz. İşlemler sırasında sıcak su kullanabilirsiniz fakat bu suyun sıcaklığı 50 dereceyi geçmemelidir. Bu işleme özen gösterilmeden yapılan filtre temizliğinde ciddi sorunlar oluşmaktadır.

Arçelik Klima Kullanıcılarının Yapabilecekleri

Hava filtrenizi temizleme işlemi esnasında kesinlikle filtrenizi güneşte kurutmamalısınız. Yapısını ve işlevliğini bozacak olan bu işlem yerine serin ve güneş görmeyen bir ortamda kurutmak daha olumlu sonuçlar doğuracaktır. Bununla birlikte kuruttuğunuz filtrenizi kesinlikle asmamalısınız. Bu işlemlere özen göstererek yapacağınız filtre bakımı ile cihazınızda oluşabilecek sorunları azaltmış da olursunuz. Klima servisi ve bakımı hizmeti veren ekibimiz bu işlemleri uygun fiyatlar ile yerine getirirken ayrıca asıl klima bakımı işlemlerini de titizlikle işlemektedir.

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA