Ariston

Ariston Kombide SP1, SP2, SP3 Arızaları

Ariston Kombide Sp1, Sp2, Sp3 Uyarıları
Ariston Kombide Sp1, Sp2, Sp3 Uyarıları

Ariston Kombide SP1, SP2, SP3 Arızası Nedir?

Kombi kullanıldığı sırada bir sıcak su musluğu açıldığında veya petekler ısınmaya geçtiğinde brülörde alev yani kombide yanma gerçekleşir. Bu durum ateşleme olarak da adlandırılmaktadır. Yalnız kombilerin geneli ateşleme öncesi alev denemesi yapmaktadır. Alev denemesi de genellikle 3 kez olmakta , alev denemesi sonrası başarılı olunursa cihaz ateşleme yapmaktadır.  Aksi durumda direk arızaya geçmektedir. İşte bu aşamada Ariston markalı kombilerin genel modellerinde:

  • SP1; Kombi ilk alev denemesini yapıyor, alev başarılı olursa bu kod ekranından kısa sürede silinir. Alev başarılı olmazsa cihaz 2.alev denemesine geçer.
  • SP2; Kombi ilk alev denemesini yapmış ancak başarılı olunamamış. Alev oluşmadığı için 2.alev denemesi yapıyor. Başarılı olunursa bu kod ekrandan kısa sürede silinir. Alev başarılı olmazsa cihaz 3. yani son alev denemesine geçer.
  • SP3; Kombi 2. kez alev denemesi yapmış ve yine başarılı olunamamış. Alev oluşmadığı için 3.yani son alev denemesi yapıyor. Başarılı olunursa bu kod ekrandan kısa sürede silinir. Alev başarılı olmazsa kombi 501 (gaz yokluğu-ateşleme) arızasına geçer.

Sorun hala devam ediyorsa, uzman bir servis tarafından gerekli kontrollerin yapılıp, müdahalenin yapılması gerekmektedir.

Sending
User Review
3.29 (14 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

CANSERVİS ARA