İstanbul

Auer Maximaxi Arıza Kodları

Auer Maximax Kombi Arıza Kodları
Auer Maximax Kombi Arıza Kodları
  • LP Arızası Düşük tesisat su basınç sorunu.

Muhtemel Çözüm: Kombinin sol altında bulunan bar göstergesine bakacak olursanız eğer 1 barın altını gösterdiğini göreceksiniz. Sağ alt kısımda bulunan mavi ya da siyah doldurma musluğunu sol tarafa doğru çevirip basınç göstergesi 1,5 olana kadar su basmalısınız. İşlem sonrasında doldurma musluğunu sağa çevirip kapatmayı unutmayın. Uygulama bitiminde sorun çözümlenecektir. Arızada düzelme olmazsa eğer “R” konumlu reset düğmesine basabilirsiniz. İşlemi yapamazsanız ya da işlem sonrası arızada düzelme olmazsa Auer Servisi aramalısınız.

 

  • HL Arızası  Aşırı ısınma problemi.

Muhtemel Çözüm: Öncelikle “R” konumlu reset düğmesine basarak kombinizi birkaç kez resetlemelisiniz. Kombiniz kalorifer konumunda ise kalorifer vanalarının açık olduğundan ve özellikle de en az 3 kalorifer vanası açık olduğundan emin olmalısınız. Kombi altındaki tesisat boruları üzerindeki vanalar da açık olmalıdır. Bu kontrollerden sonra arızada yine bir düzelme olmuyorsa eğer; kalorifer filtresinde tıkanma, kalorifer tesisatında tıkanma olabilir. Devir daim pompası sıkışmış olabilir. Ana eşanjör kireçlenmiş ya da tıkanmış olabilir. Üç yollu vanada sorun olabilir. Net arıza tespiti ve çözümü için mutlaka servisi aramalısınız.

  • AF Arızası  Prosestat arızası.

Muhtemel Çözüm: Bu arıza durumu hava akışında bir sorun olduğu anlamına da gelmektedir. Kombide fandan aldığı pozitif basınç ile atık gaz sisteminde bir problem olup olmadığını karta bildiren prosestatın arızalı olabileceğini belirtir. Prosestatın yanı sıra sorun fan ya da elektronik kartta da olabilmektedir. Arıza tespiti ve çözümü için uzman desteği almalısınız.

  • Hb Arızası Kalorifer sensör arızası.

Muhtemel Çözüm: Kalorifer gidiş borusu üstünde bulunan sensörde sorun olabileceğini belirtir. Sadece sensör arızası diye adlandıramayız. Sensörün bağlı olduğu kablolarda kısa devre ya da kopukluk durumları da söz konusu olabilir. Arıza teşhisi ve çözümü için Auer Servisi ile görüşmenizde fayda vardır.

  • db Arızası Kullanım suyu sensör arızası.

Muhtemel Çözüm: Kullanım suyu çıkış borusu üstünde bulunan sıcak su sensöründe sorun olduğu anlamına gelir. Sensörün bağlı olduğu kablolarda karşılaşılan kopma ya da kısa devre problemlerinde de ekranda bu hata kodu yer alabilmektedir. Arızanın önce tespit edilmesi sonra onarılması açısından servisi aramanız gerekir.

  • Anahtar ve Alev Üzerine / İşareti Arızası Ateşleme problemi.

Muhtemel Çözüm: Çok sık yaşanan arıza durumlarından biridir. Kombinin başarılı bir şekilde ateşleme işlemini yapamadığını belirtir. Bu sorunda servis öncesi dairenizdeki gazı kontrol etmeniz gerekir. Gaz vanalarının açık şekilde olması gerekmektedir. Ayrıca kombiye gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Gaz kontrolü sonrasında gaz ile alakalı sorun yoksa eğer Maximax model kombinize “R” konumlu düğmeye basarak reset atmalısınız. Arıza tekrarı halinde reset işlemini birkaç kez daha uygulayabilirsiniz. Resetleme sonrasında arıza düzelmiyorsa eğer başka bir işlem yapmadan mutlaka servisi aramalısınız. Bu gibi sorunlarda; gaz valfinde, elektronik kartta ya da elektrotlarda (iyonizasyon ve ateşleme elektrotlarında) bir problem olabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

  • C1 Arızası Gaz valfi bobinlerine yeterli voltaj gelmiyor.

Muhtemel Çözüm: Gaz valfinin çalışması için bobinlerine yeterli akımın gelmediğini belirten bir arıza durumudur. Gaz valfi açılamadığından cihaz ateşleme işlemini başarılı bir şekilde yapamaz ve kombi çalışmaz. Bu arızayı verir. Bu gibi durumlarda sorun gaz valfinde veya elektronik kartta olabilmektedir. Ayrıca kablo grubunda da sorun olabilir. Arızanın tespit edilerek çözümlenmesi açısından Auer Servisi yardımı almanızı öneririz.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA