Baymak

Baymak Dolcevita Felice 24/31 Hata Kodları

Baymak Dolce Vita Felice 24-31 Arıza Kodları
Baymak Dolce Vita Felice 24-31 Arıza Kodları
  • E01 Arıza Kodu: Gaz besleme-blokaj problemidir.

Muhtemel Çözüm:  Ateşleme sorunu olarak da bilinir ve genelde en sık karşılaşılan arıza durumlarından biridir. Bu sorunda öncelikle kombiye gaz geldiğinden emin olmalısınız. Kombi yanındaki ve kapı dışındaki gaz vanasının açık olduğundan emin olun. Kapalı ise mutlaka açın. Gaz vanaları açık ve kombiye gaz geliyor ise resetleme işlemi yapın. Resetleme işlemini sorun düzelmediği sürece en fazla 3 kez tekrarlayın. Sonuç değişmiyorsa; elektronik arızası, gaz armatörü arızası, iyonizasyon ateşleme elektrodu arızası olabilir. Net tespit ve müdahale için Baymak Servisi yardımı alınmalıdır.

  • E02 Arıza Kodu: Emniyet termostat sensör problemidir.

Muhtemel Çözüm: Emniyet termostat sorunu aşırı ısınma sorunu olarak da adlandırılabilir. Resetleme işlemi yapmanızı tavsiye ederiz. 3 resetleme sonrasında sorun düzelmezse servis yardımı almalısınız.

  • E03 Arıza Kodu: Atık gaz sistem problemidir.

Muhtemel Çözüm: Baca termostat sensör sorunudur. Genelde atık gaz sisteminde sorun olduğu zaman bu problemle karşılaşırsınız. Bacalı cihazlarda; baca sensöründe sorun olabilmektedir ya da baca tıkalıdır ve çekmediği için sorun yaşanıyordur. Hermetik cihazlarda ise; fan, anakart, prosestat gibi parçalarda bir sorun olabilmektedir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız.

  • E05 Arıza Kodu: Isıtma devresi NTC sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Kalorifer ntc sinde oluşan sorunu belirtir. Bu arıza durumunda kaloriferleriniz çalışmayacaktır ya da kaloriferleriniz beklediğinizin altında sonuç sunacaktır. Kalorifer ntc (sensör) arızasının yanı sıra sorun sensör kablolarında da olabilir. Servisi arayarak yardım alabilirsiniz.

  • E06 Arıza Kodu: Kullanım suyu NTC sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Sıcak su ntc sinde oluşan sorunu belirtir. Sıcak su problemi yaşarsınız. Sorunun düzelmesi adına sensör değişimi gerekebilir. Fakat sorun sensör kablolarında da olabilmektedir. Tespitin yapılması ve sorunun çözümlenmesi için servisi aramalısınız.

  • E10 Arıza Kodu: Tesisat su basıncı düşük.

Muhtemel Çözüm: Genel anlamda sıkça karşımıza çıkan sorundur. Sistemdeki su basıncının uygun değerde olmadığını belirtir. Kombini sağ altına bakarsanız bar göstergesinin 1 e yakın olduğunu yani düşük durumda olduğunu göreceksiniz. Dolcevita Felice model kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirmeli ve sağ alt tarafta yer alan bar göstergesi 1,5 olana kadar su basmalısınız. İşlem tamamlandığında doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. Sorunda düzelme olmaz ise resetleme işlemi uygulayın.

  • E25 Arıza Kodu: Yüksek sıcaklık sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Aşırı ısınma problemi olarak da isimlendirilebilir. Öncelikle cihazınızda su olduğundan emin olun. Basınç değeri düşük ise su ekleyin. Birkaç kez resetleme işlemi yapın. Cihazınız kış konumunda ise kalorifer vanalarının özellikle de en az üç kalorifer vanasının açık olduğundan emin olun. Sorun yine de devam etmekte ise; üç yollu vanada sorun olabilir, ana eşanjör kireçlenmiş olabilir, pompa sıkışmış olabilir ya da kalorifer filtresi pislik ile tıkanmış ya da tesisatta tıkanma olabilir. Net tespit için ve müdahale için Baymak Servisi yardımı almalısınız.

  • E35 Arıza Kodu: Alev oluşumu problemidir.

Muhtemel Çözüm: Bu gibi durumlarda öncelikle cihaz birkaç kez resetlenmelidir. Resetleme sonucunda sorun devam etmekte ise mutlaka Baymak Servisi aranılmalıdır.

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA