Baymak

Baymak Eco 5 24 Fi Arıza Kodları

Baymak Eco 24 5 Fİ Arıza Kodları
Baymak Eco 24 5 Fİ Arıza Kodları
  • A01 Arızası: Ateşleme başarısızlığı anlamına gelir.

Muhtemel Çözüm: Eco 5 24 Fi model kombilerde en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Ateşleme sorunudur ve her mevsim karşımıza çıkabilir. Eco 5 24 Fi kombiler doğalgazlı olduğu için öncelikle dairenizdeki gaz vanalarına bakmalısınız. Gaz vanalarının açık olması gerekir. Gaz vanaları kapalı ise mutlaka açın. Bu kontrol sonrasında kombinizi resetleyin. Resetleme işlemi sonrasında da baktınız ki sorun çözümlenmiyor bu durumda daha fazla müdahalede bulunmadan mutlaka servisi arayın. Baymak Eco 5 24 Fi model kombinizin anakartı, iyonizasyon ateşleme eelektrodu ya da gaz grubunda sorun olabilir.

  • A03 Arızası: Emniyet termostat sorunu anlamına gelir.

Muhtemel Çözüm: Bu arıza durumunda cihazı birkaç kez resetlemenizi tavsiye ederiz. Resetleme uygulaması sonrasında sorun eğer düzelmiyor ise birçok parçada sorun olabilmektedir. Net bir tespit ve müdahale için mutlaka uzman yardımı alınız.

  • E03 Arızası: Hava basınç anahtar sorunu anlamına gelir.

Muhtemel Çözüm: Eco 5 24 Fi model kombiler hermetiktir. Bu arıza durumunda tık gaz sisteminde sorun vardır. Bu gibi durumların birçok sebebi bulunmaktadır. Fan, anakart, prosestat gibi parçalarda sorun olabilir. Tespit ve sorunun çözümlenmesi amacı ile mutlaka Baymak Servisi ile iletişime geçin.

  • E05 Arızası: Çıkış suyu sensör arızasıdır.

Muhtemel Çözüm: Kalorifer sisteminde çalışan sensörde sorun olduğunu anlayabileceğimiz arıza kodudur. Bu gibi arıza durumlarında kaloriferleriniz çalışmayacaktır ya da az ısı sağlayacaktır. Sensörün yanı sıra kablolarda da sorun olabilmektedir. Sorunun tespiti ve çözümü adına mutlaka servisi aramalısınız.

  • E06 Arızası: Sıcak su sensör arızasıdır.

Muhtemel Çözüm: Suyun sıcaklığını ölçmekte olan ntc sensörde sorun olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda genel anlamda sıcak su sorunu yaşarsınız. Sorunun çözümlenmesi adına uzman müdahalesi gerekmektedir. Bu gibi arıza durumlarında sensör dışında kablolarda da problem olabilmektedir. Tespit ve çözüm adına mutlaka servis ile iletişime geçiniz.

  • E10 Arızası: Düşük su basınç arızasıdır.

Muhtemel Çözüm: Eco 5 24 Fi model kombilerde en sık yaşadığınız arıza durumudur. Tesisat su basıncının azaldığını belirtir. Basınç değerine bakacak olursanız 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Bu gibi durumlarda cihaza ihtiyacı olan suyu basmanız gerekir. Eco 5 24 Fi model kombinin sol altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirdiğinizde su sesi gelecek ve basınç yükselecektir. Bar değeri 1,5 e gelene kadar su basmaya devam edin. Basınç yükseldiğinde sorun çözümlenecektir. Fakat arıza durumunda düzelme olmaz ise ya da işlemi yapamadıysanız mutlaka Baymak Servisi’ni arayarak yardım alınız.

  • E26 Arızası:  Aşırı ısınma problemidir.

Muhtemel Çözüm: Eco 5 24 Fi model kombilerde bu hata kodu da sıklıkla yaşanabilmektedir. Limit termostat aşırı ısınmadan dolayı devreye girer ve cihazı bloke eder. Bu nedenle de ekranda bu hata kodu yer alır. Bu gibi durumlarda su basıncı düşük ise cihaza su basmalısınız. Bir de cihaz kalorifer sisteminde ise en azından 3 petek vanasının açık olduğundan emin olmalısınız. Yine de sorun yaşanıyor ise Baymak Servisi ile görüşerek yardım almalısınız. Bu gibi arıza durumlarının temel sebepleri; üç yollu vananın konum değiştirmesi, üç yollu vananın ortada kalması, pompanın sıkışması, ana eşanjörün kireçlenmesi veya tıkanması, kalorifer filtresinin tıkanması olabilmektedir. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi arayınız.

Soru Sor / Yorum Yap

CANSERVİS ARA