Baymak

Baymak Falke Fx 24 Fi Arıza Kodları

Baymak Falke Fx 24 Fi Arıza Kodları
Baymak Falke Fx 24 Fi Arıza Kodları
  • A01 Arızası: Ateşleme sorunu olarak bilinir.

Muhtemel Çözüm: Brülörde yanma olmadığını anlayabileceğimiz ve bu sebeple de cihazın çalışmaması ile karşılaşabileceğimiz bir arıza kodudur. Hemen her bir kullanıcının başına gelebilmektedir. Servis çağırmadan önce kombinize ve dairenize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Bunun için gaz vanalarına bakabilir kapalı ise açabilirsiniz. Ya da doğalgazla çalışan başka bir cihazınız var ise çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Dairenizde gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden eminseniz eğer cihazı resetlemeyi deneyebilirsiniz. Resetleme işlemini de en fazla 3 kez yapabilirsiniz. 3 reset sonrasında sorununuz eğer düzelmiyorsa; başta anakart olmak üzere, gaz valfi, iyonizasyon ve ateşleme elektrodu gibi parçalarda sorun olabilir. Bu nedenle de mutlaka uzman bir Baymak Servisi ile görüşerek yardım almalısınız.

  • A03 Arızası: Emniyet termostat sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Limit termostatta oluşan arızayı belirtir. Bu durumda net tespit ve çözüm adına mutlaka işi uzmanına bırakmalısınız.

  • E03 Arızas: Hava basınç anahtarı sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Atık gaz sisteminde sorun olduğunu belirtir. Hermetik kombilerde atık gaz sisteminde görev alan; anakart, fan ya da prosestat gibi parçalarda problem olabilir. Bacalı kombilerde atık gaz sisteminde görev alan; baca sensöründe sorun olabilir ya da baca tıkalı veya çekmiyor olabilir. Net tespitin yapılması ve sorunun çözümlenmesi adına servisi aramalısınız.

  • E05 Arızası: Çıkış suyu sensöründeki arızayı belirtir.

Muhtemel Çözüm: Çıkış suyu sensörü derken bahsedilen kalorifer ntc sidir. Kalorifer ntc sinde sorun olduğunda veya kablolarda kopma-kısa devre gibi durumlarda bu sorun yaşanabilmektedir. Genelde kaloriferlerinizin ısınmamasına ya da az ısınmasına yol açan bir arıza durumudur. Bu durumda teknik açıdan tespit ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız.

  • E06 Arızası: Kullanım suyu sensöründeki arızayı belirtir.

Muhtemel Çözüm: Sıcak su sensörü olarak da adlandırabilmemiz mümkündür. Sıcak su arızası ile karşılaşırsınız. Bu sorunda tek sebep sensör de değildir aslında. Sensörün yanı sıra kablolarda da sorun olabilmektedir. Kablolarda kopma veya kısa devre olabilir. Teknik olarak mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Soru Sor / Yorum Yap

Yorumlar

  • Falke fx 24 kombi ekranda ariza kodu gözükmüyor.. gaz var . Şu basıncı normal ama yinede kombi yanmıyor ve su isitmiyor

    • Merhaba, cihazınızda ısı sensörü yada elektronik kart arızası olabilir net tespit için yerinde kontrol edilmesi gerekir.

Call Now ButtonCANSERVİS ARA