Baymak

Baymak Falke HC/BC Arıza Kodları

Baymak Falke HC/BC Arıza Kodları
Baymak Falke HC/BC Arıza Kodları
  • E01 Arızası:  Brülörde alev yok. (Ateşleme sorunu)

Muhtemel Çözüm: Kısacası ateşleme sorunudur. Bu arıza ile karşılaştığınız zaman öncelikle kombinizin yanındaki gaz vanasını kontrol edin. Açık olduğundan emin olun. Daha sonrasında doğalgazla çalışan başka bir cihazınız var ise çalıştırmayı deneyin. Dairenize gazın geldiğinden emin olun. Gaz yoksa doğalgaz dağıtım şirketinden bilgi ve yardımları alabilirsiniz. Dairenizde gaz var ve kombinize gazın geldiğinden eminseniz resetleme işlemi yapın. Sorun devam ettiği sürece resetleme işlemini birkaç kez daha uygulamalısınız. Yine de sonuç alamadıysanız muhtemel sebepler; anakart, gaz valfi ya da elektrotlar olabilir. Net teşhis için Baymak Servisi’ni arayın.

  • E02 Arızası: Emniyet termostat sensörü sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Limit termostatta arıza olabilir. Cihazınıza birkaç kez reset atın. Sorun çözümlenmiyorsa mutlaka servisi arayarak yardım talebinizi belirtin.

  • E03 Arızası: Baca termostat problemidir.

Muhtemel Çözüm: Atık gaz sistem sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu gibi durumlarda cihazın çeşidi de önemlidir. Falke HC model hermetik kombide karşılaşılan bu sorunda; baca yerinden çıkmış olabilir, fan, prosestat ya da anakart arızalı olabilir. Tespit için servis yardımı almalısınız. Falke BC model bacalı kombide karşılaşılan bu sorunda; baca sensöründe arıza olabilir ya da baca tıkanmış ve çekişi kuvvetli olmayabilir. Bu durum için de mutlaka servis yardımı almanız gerekmektedir.

  • E05 Arızası: Merkezi ısıtma devresi sensör sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Kalorifer ntc sinde oluşan sorunu belirtmektedir. Bu gibi arızalarda kaloriferleriniz olması gerekenden az ısıtabilir ya da hiç ısı olmayabilir. Sensörün yanı sıra kablolarda da sorun olabilmektedir. Sorunun teşhis edilmesi ve arızanın çözümlenmesi için mutlaka servisi arayın.

  • E06 Arızası: Kullanım suyu sensör sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Genelde sıklıkla karşımıza çıkabilen arıza durumlarından biridir. Sıcak su ntc sinde sorun olduğunda veya kablolarında bir problem olduğunda karşımıza çıkar. Sorunun sensörden mi yoksa kablodan mı kaynaklı olduğunu ancak uzman bir servis ekibi bilebilir. Bu nedenle de Baymak Servisi’ni arayarak yardım almalısınız.

  • E10 Arızası: Su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur.

Muhtemel Çözüm: Tesisat suyunun azalıp sıfır değerine yakın olduğunu belirtir. Bu durumda teknik açıdan yapılması gereken işlem cihaza su basmaktır. Falke HC/BC model kombinin sağ altında bulunan bar göstergesinin arka tarafına doğru baktığınızda mavi musluk göreceksiniz. Mavi doldurma musluğunu sola çevirdiğinizde su sesi gelecek ve bar değeri yükselecek. 1,5 bara kadar su basmalısınız Bu değere geldiğinde doldurma musluğunu kapatmalısınız. Açık unutursanız su akıntısı gibi sorunlar yaşanabilir. Basıncı yükseltmeniz sonrasında sorun düzelir. Düzelmez de devam ederse eğer resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme sonrasında sorunun düzelmediği ya da işlemi bir şekilde yapamadığınız gibi durumlarda mutlaka Baymak Servisi’ni arayın.

  • E25 Arızası: Maksimum ısı sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Cihazdaki suyun olması gerekenin üstüne çıktığını ve bu sebeple limit termostatın açıldığını cihazı bloke ettiğini belirten bir arıza kodudur. Bu durumda önce cihazınızın susuz çalışmadığından emin olun, basınç düşük ise su basın. Cihazınız kış konumunda ise petek vanalarının kapalı olmadığından emin olun. En azından 3 petek vanası mutlaka açık olmalıdır. Bu durumlara rağmen sorun devam etmekte ise; devir daim pompası sıkışmış, üç yollu vana arızalı, ana eşanjör kireçli, kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Kesin tespit ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız.

  • E35 Arızası: Alev oluşumunda bir sorun olduğunu belirtir.

Muhtemel Çözüm: Alev hissedilmediğinde bu sorun yaşanabilmektedir. Teknik açıdan cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında da sonuç değişmiyorsa mutlaka Baymak Servisi’nden yardım almalısınız. İyonizasyon elektrodu, gaz grubu veya elektronik kart gibi önemli parçalarda sorun olabilir.

        ►Falke HC model kombiler hermetik kombi olup, Falke BC model kombiler bacalı kombilerdir.

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA