Baymak

Baymak Falke Master Arıza Kodları

Baymak Falke Master Arıza Kodları
Baymak Falke Master Arıza Kodları
  • E01 Hatası: Gaz besleme sorunu olarak bilinen ateşleme problemidir.

Muhtemel Çözüm: Yaşanılan bu ateşleme sorununda kombiye gaz gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. Dairenizde de gaz olduğundan emin olmalısınız. Gaz olduğundan eminseniz eğer Baymak Falke Master kombinizi resetleyin. Sorun düzelmez ise resetleme işlemini birkaç kez daha yapmalısınız. Sorun yine de düzelmez ise Baymak Servisi ile görüşmelisiniz. Ateşleme problemlerinde genelde anakart, gaz grubu, ateşleme ve iyonizasyon elektrodu gibi parçalarda sorun olabilmektedir.

  • E02 Arızası: Emniyet termostat sensör sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Aşırı ısı limit termostat ile alakalı bir durumdur. Cihazı resetlemeyi deneyin. İşlemi birkaç kez tekrar edin. Sorunda düzelme olmaz ise Baymak Servisi’ni arayarak yardım alın.

  • E03 Arızası: Atık gaz sistem problemidir.

Muhtemel Çözüm: Hava akış sorunu olarak da bilinir. Bu gibi arıza durumlarında yapabileceğiniz hiçbir işlem yoktur. Bu gibi durumlarda baca tıkalı olabilir, baca sensörü arızalı olabilir, baca yerinden çıkmış olabilir, anakart arızalı olabilir, fan arızalı olabilir ya da prosestat da sorun olabilir. Sorunun tespit edilmesi ve müdahalenin yapılarak sorunun giderilmesi için servisi aramalısınız.

  • E05 Arızası: Kalorifer NTC sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Kaloriferlerinizde ısınmama sorunu yaşarsınız. Kalorifer sensöründe ya da sensör kablolarında sorun olabilir. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi arayınız.

  • E06 Arızası: Sıcak su NTC sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Sıcak su sensöründe ya da sensör kablolarında sorun olabilmektedir. Sorunun çözümlenmesi adına işi uzmanına bırakınız.

  • E10 Arızası: Düşük su basınç problemidir.

Muhtemel Çözüm: Falke Master model kombilerde sıkça karşılaşılan bir sorundur. Düşük su basınç hatası olduğundan çözüm için cihaza su basmak gerekir. İşlemi sadece doldurma musluğu ile yapabilirsiniz. Falke Master model kombinin sol altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirmeli basınç 1,5 olana kadar su eklemelisiniz. Yalnız işlemi yaptıktan sonra sorun düzelmez ise resetleme işlemi yapmalısınız. Birkaç kez işlemi tekrar edebilirsiniz. Sorun değişmez ise ya da işlemi yapamazsanız servisi arayabilirsiniz.

  • E25 Arızası: Maksimum sıcaklık uyarısıdır.

Muhtemel Çözüm: Bu sorun Falke Master model kombilerde karşımıza daha sık çıkmaktadır. Limit termostatın yüksek sıcaklık sebebi ile devreye girip cihazın çalışmasını durdurduğunu belirtir. Bu durumda cihazın barına bakın, düşük görürseniz su basın. Resetleme işlemini birkaç defa uygulayın. Falke Master kombiniz petek konumunda ise petek vanalarının açık olup olmadığına bakın. Kapalı ise açık konuma çevirin. Sorun hala devam etmekte ise Baymak Servisi’ne ulaşın. Ana eşanjörde kireçlenme olması, devir daim pompasının sıkışması, üç yollu vananın arızalanması, pislik tutucu kalorifer filtresinin tıkanması bu sorunun yaşanılmasına sebep olabilmektedir. Net tespiti ve çözümü uzman servis ekibi sağlayacaktır.

  • E35 Arızası: Alev oluşumu sorunu olarak bilinir.

Muhtemel Çözüm: Bu arıza durumu ile karşılaştığınızda cihazı resetlemelisiniz. Resetleme işlemini de birkaç kez tekrar etmelisiniz. Resetleme ardından sonuç değişmiyorsa bu durumda servisi arayın. Cihaza müdahale etmeye çalışmayın.

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA