Baymak

Baymak Lambert Lx 24 Fi Arıza Kodları

Baymak Lambert Lx 24 Fi Arıza Kodları
Baymak Lambert Lx 24 Fi Arıza Kodları
 • A01 Arızası: Başarısız ateşleme sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Bu sorun hemen her an karşınıza çıkabilir. Sıklıkla yaşanılan arıza durumlarından biri olmaktadır. Bu gibi durumlarda gaz girişlerini kontrol ederek dairenize ve kombinize gazın geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında resetleme işlemi yapabilirsiniz. resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ve dairenizde gaz olduğundan eminseniz Baymak Servisi’ni aramalısınız. Lambert Lx 24 Fi model kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir. Net teşhis kadar müdahale ede önemlidir. Mutlaka uzman yardımı alınız.

 • A03 Arızası: Emniyet termostat problemidir.

Muhtemel Çözüm: Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihazı resetlemeniz gerekmektedir. Emniyet termostatı arızalı olduğu için yüksek sıcaklıklar algılanamaz ve sorun yaşarsınız. Teknik açıdan müdahale adına servis yardımı alınız.

 • E03 Arızası: Hava basınç anahtarı sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Atık gaz sistem sorunu olarak da bilinir. Cihazın çeşidi hermetik olduğu için, bu arıza durumunda baca yerinden çıkmış olabilir, fan arızalı olabilir, anakartta sorun olabilir ya da prosestat arızalı olabilir. Tespitin yapılıp sorunun çözümlenmesi adına mutlaka Baymak Servisi yardımı alınmalıdır.

 • E05 Arızası: Çıkış suyu sensöründeki sorunu belirtir.

Muhtemel Çözüm: Kalorifer sensörü olarak bilinen parçadır. Bu parçada sorun olduğunda veya sensör kablolarında sorun olduğunda arıza yaşanır. Bu arıza durumunda net tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.

 • E06 Arızası: Sıcak su sensöründeki sorunu belirtir.

Muhtemel Çözüm: Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Sıcak su sensöründe ya da kablolarda sorun olduğunda yaşanır. Bu gibi arıza durumlarında yapılması gereken uzman yardımı almaktır.

 • E10 Arızası: Düşük tesisat su basıncı arızasıdır.

Muhtemel Çözüm: Lambert Lx 24 Fi model kombilerde karşınıza çıkan bu arıza durumunda teknik olarak cihaza su basmanız gerekir. Lambert LX 24 Fi model kombide doldurma musluğu sağ alt tarafta mavi renktedir. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir ve yine sağ alt tarafta bulunan bar göstergesinde yükselme olur. 1,5 bar değerine kadar su basmalısınız. Bu değere geldikten sonra doldurma musluğunu kapatın. Sorun çözümlenecektir. Sorun hala devam etmekte ise resetleme işlemi yapabilirsiniz. Arıza yine de düzelmiyor ise mutlaka servis yardımı alın.

 • E26 Arızası: Aşırı ısınma-maksimum sıcaklık uyarısıdır.

Muhtemel Çözüm: Yüksek sıcaklık sebebi ile karşılaşılan bir arıza durumudur. Kombi içindeki suyun yüksek sıcaklığa ulaştığını ve limit termostatın devreye girdiğini belirtir. Cihaz bu durumda çalışmayacaktır. Su basıncına bakabilir düşük ise yükseltebilirsiniz. Cihazı resetleyebilirsiniz. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlemler bunlardır. Yine de sorunda düzelme olmaz ise Baymak Servisi’ni aramalı ve yardım almalısınız. Aşırı ısınma sorununda; ana eşanjörde kireçlenme, devir daim pompasında sıkışma, kalorifer filtresinde tıkanma, üç yollu vana arızası gibi durumlar söz konusu olabilir.

 • E Arızası : Elektronik Kart – Genel Arıza Uyarısı

Muhtemel Çözüm : Cihazınızın elektronik kartı ve genel arıza oluşturabilecek parçaları uzman bir teknisyen tarafından kontrolleri yapılması gerekmektedir. Kullanıcı olarak yapılabilecek bir müdahale yoktur. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sending
User Review
4.29 (7 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

Yorumlar

 • Kombiyi açtığımda su sıcaklığı 18 dereceye geldiği zaman arıza kodu değil E harfi yanıp sönüyor arıza kodlarında göremedim 03 değil sadece E

  • Merhaba Sabri bey,

   Sadece E harfi cihazınızın elektronik kartı ile ilgili olabileceği gibi genel bir arızadır. Servis tarafından kontrolleri yapılması gerekmektedir.

 • KOMBI AÇIYORUM AMA CALISTIKTAN 5 DAKIKA SONRA YANMA KAPANIYOR RESTE GECIRIYORUM TEKRAR AYNI SORUN OLUYOR SEBEBI NEDIR

 • Kiminin daha önce şu akittiginicin emniyet ventili değişti ama şu abasinci kendi kendine 4 e çıkmaya başladı. Suyu tahliye kismindan bosaltip normal haline getirdik ama bu 2 hafta boyunca once 1 saat ara ile sonra 3 ve 4 saatte bir cikti ve tarafimizdan tahliye edildi. 2 hafta sonra su basinci yukselmeyi birakti ve sicak su acinca ses cikarmaya basladi. Resmen sıcak su alırken ötüyor. Sıcak su kapalı iken ötmüyor . Bunun sebebi ne olabilir ne yapılabilir

  • Merhaba Leyla Hanım,

   Cihazınızda basınç yükselme ile ilgili şikayetleriniz bakımsız yada genleşme tankı arızalı olduğu için olabilir. Sıcak suyu açtığınızdaki ses ise muhtemelen sıcak akış-tirbun grubu ile alakalıdır.Sorunların genel kontrolü ve çözüm üretebilmek için bi teknisyen kontrolü servis yardımı almalısınız.

   Web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler,iyi günler dileriz.

 • Hello, what is the cause of Misuse fuse and announcement of R code? Thank you for answering

CANSERVİS ARA