Baymak

Baymak Quasar 24 Fi Arıza Kodları

Baymak Quasar 24 Fi Arıza Kodları
Baymak Quasar 24 Fi Arıza Kodları
  • 30 Ledi Yanıp Sönüyor Gaz blokaj problemi.

Muhtemel Çözüm : Yani cihazda ateşleme sorunu olduğunu belirtir. Bu sorunda gaz giriş vanalarına bakmanızı tavsiye ediyoruz. Vanaların açık olduğundan ve kombiye gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Gaz girişleri kapalı ise açın. Ardından konum değiştirme ve açma-kapama düğmesini en alttaki R konumuna getirerek kombiyi resetleyin. Resetleme işleminden sonra sorun düzelebilir. Düzelme olmaz da arıza durumu devam ederse eğer Baymak Servisi yardımı almalısınız. Genelde bu gibi sorunlarda; anakart, gaz valfi ya da ateşleme ile iyonizasyon elektrodunda sorun olabilmektedir.

  • 40 Ledi Yanıp Sönüyor Aşırı ısı termostat devresi açık durumda.

Muhtemel Çözüm : Yani aşırı ısınma sebebi ile limit termostat açılmış ve cihaz bloke konumda demektir. Aşırı ısınma durumunun yaşanması birçok etmene bağlı olabilmektedir. Servis öncesi düğmeyi R konumuna getirerek reset uygulaması yapmalısınız. Resetlemeden sonra sorun düzelir ise kullanıma devam edebilirsiniz. Fakat arızada düzelme olmuyor ise; ana eşanjör, pompa ve üç yollu vana gibi önemli parçalarda sorun olabiliyorken, kalorifer filtresinde tıkanma ya da tesisatta tıkanıklık gibi durumlar da söz konusu olabilmektedir. Teknik açıdan arızanın net teşhis edilerek çözümlenmesi adına uzman yardımı almanız gerekmektedir.

  • 50 Ledi Yanıp Sönüyor Atık gaz sistem sorunu.

Muhtemel Çözüm : Baymak Quasar model kombilerin 24 fi ve i çeşitleri bulunmaktadır. Quasar 24 Fi modeller hermetik, Quasar 24 i model kombiler bacalıdır. Her iki çeşitte hava akışı yani atık gaz sistemi aynı değildir. Bu yüzden atık gaz sisteminde arıza durumları da değişmektedir. Cihazınız hermetik ise; prosestat arızalı olabilir, fan ya da anakart arızası söz konusu olabilir. Dışarı uzanan hava akım borusunun yerinden çıkmış olması ya da uzatılmış olup ebatının fazla olması sebebi ile de yaşanabilir. Cihazınız bacalı ise; bacanın çekmemesi, tıkalı olması ya da baca sensöründe arıza olması gibi durumlar söz konusu olabilir. Her iki çeşit cihaz için de bu arızaya denk gelindiğinde mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

  • 60 Ledi Yanıp Sönüyor Isıtma devresindeki su eksik.

Muhtemel Çözüm : Kombi tesisatında su olmadığını belirten ve genelde çok sık yaşanan arıza durumudur. Tesisat suyu azaldığı için cihaz arızaya geçer. Bu durumda tesisata su basmak gerekir. Quasar 24 Fi/i model kombinin altında monteli durumda olan doldurma musluğunu yavaşça sola doğru çevirin. Su sesini duyduğunuzda su basma işlemi başlar. Arıza ledinin yanıp sönmesi durana kadar su basmaya devam edin. Sorun düzelir ise işlemi sonlandırın ve doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. Arıza düzelmezse düğmeyi R konumuna getirerek resetleme işlemi yapabilirsiniz. Arıza düzelmezse, işlem yapılamıyorsa veya bu sorunu çok sık yaşamaya başladıysanız mutlaka Baymak Servisi yardımı alın.

  • 70 Ledi Yanıp Sönüyor Sıcak su sensör arızası

Muhtemel Çözüm :  Sıcak su sensör arızası denilebilir. Sıcak su sorunu yaşarsınız ve kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmaz. Sıcak su sensörünün arızalı olması, sensör bağlantılarında sorun olması veya sensör borularının nemlenmesi sebebi ile yaşanabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması açısından uzman desteği almanız gerekmektedir.

  • 80 Ledi Yanıp Sönüyor Isıtma probu sorunu.

Muhtemel Çözüm : Yani kalorifer sensörü arızası denilebilir. Kalorifer sensörü arızasının yanı sıra borularda nem durumu ya da bağlantılarda kopma-kısa devre durumu söz konusu da olabilmektedir. Bu arıza durumunda teknik açıdan arızanın tespit edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

  • 70-80 Ledi Yanıp Sönüyor Kireçlenme başlamış.

Muhtemel Çözüm : Bu arıza durumunda cihazın bakıma ihtiyacı var demektir. Kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmamanızı öneririz. Her iki led de aynı anda yanıp sönüyor ise; sistemde yani tesisatta hava olabilir, tesisat tıkanmış olabilir veya pompada sorun olabilir. Arızanın net teşhis edilerek çözümlenmesi açısından Baymak Servisi yardımı almalısınız.

Soru Sor / Yorum Yap

CANSERVİS ARA