Blyss

Blyss Kombi Arıza Kodları

Blyss Kombi Arıza Kodları
Blyss Kombi Arıza Kodları
  • A01/E01 Arızası: Başarısız ateşleme sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Sıklıkla yaşanılan arıza durumlarından bir tanesidir. Bu gibi durumlarda kombi ve daire gaz girişlerini kontrol ederek dairenize ve kombilerinize gazın geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında lambert kombinize resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ve dairenizde az olduğundan eminseniz , servisi aramalısınız. Blyss model kombinizin; ana kartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir.

  • E02 Arızası: Emniyet termostatı aşırı ısınma problemidir.

Muhtemel Çözüm:

  • E03 Arızası: Hava basınç anahtar sorunu olarak bilinen arıza kodudur.

Muhtemel Çözüm: Bu durumda cihaz çalışma sağlamaz. Teknik açıdan yardım almanız gerekmektedir.

  • E05 Arızası Çıkış su ntc sorunu anlamındadır.

Muhtemel Çözüm: Bu sorunda çıkış su ntc diye adlandırılan parça kalorifer sensörüdür.

  • E06 Arızası: Kullanım suyu ntc problemi olarak bilinir.

Muhtemel Çözüm: Bu durumda sıcak su kullanımı engellenir. Yardım almak adına Baymak Servisi ile iletişimde kalmanız gerekmektedir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem ya da uygulama da bulunmamaktadır. Sıcak su sensörünün yanı sıra sorun kablolarda da olabilmektedir. Ayrıca düşük ihtimalle de olsa borularda nemlenme olabilir. Net bir teşhis için mutlaka uzman yardımı almalısınız.

  • E10 Arızası: Düşük su basınç sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Bu durumda cihaz çalışmaz ve çalışmasını durdurarak bloke olur. Cihazı çalıştırmak ve yeniden çalışmasına yardımcı olmak adına su basmanız gerekmektedir. Yani bar değerini istenilen seviyeye getirmeniz gerekmektedir.

  • E26 Arızası: Cihazda aşırı ısınma sorunu olduğunu bildiren bir hata kodudur.

Muhtemel Çözüm: Dairenizde en azından 3 petek vanasının açık olması gerekmektedir. Bu kontrolü sağlamalısınız. 3 ten az petek vanası açık ise birkaç petek vanasını açarak bir süre bekleyin ve cihazı resetleyin. Kombi su basıncı düşük durumda ise su basarak basıncı yükseltmeniz gerekir. Yine de düzelme durumu olmaz ise; aşırı ısınma sorunlarında limit termostat devreye girerek cihazı koruma altına almaktadır. Bu nedenle de bloke etmektedir. Bu durumun başlıca sebepleri ise; ana eşanjördeki tıkanma, sensör arızası, kart problemi, pompadaki sıkışma, üç yollu vanadaki konum değiştirme, üç yollu vananın ortada kalması, kalorifer filtresinin tıkanması ve kalorifer tesisatında tıkanma durumlarıdır. Mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA