Bosch

Bosch Condense 2500 Arıza Kodları

Bosch Condense 2500 Arıza Kodları
Bosch Condense 2500 Arıza Kodları
 • A7 Arızası: Boyler sıcaklık sensörü tanımlanmıyor.

Muhtemel Çözüm: Boyler sıcaklık sensöründe, sensöre bağlı kabloda veya elektronik kartta sorun olabilir. Arızanın teşhisi ve çözümü için servis yardımı almalısınız.

 • A8 Arızası: Bus iletişim kesintisi.

Muhtemel Çözüm: Kombiyle birlikte bir oda termostatı da kullanılıyorsa oda termostatı kabloları kontrol edilmelidir. Bir bağlantı sorunu olabilir. Oda termostatı kullanılmıyorsa elektriksel bir sorundur. Yani bir kart arızası olabilir. Servis yardımı almalısınız.

 • b1 Arızası: Kod anahtarı algılanmıyor.

Muhtemel Çözüm: Elektriksel bir sorun söz konusu olabilir. Cihaza müdahalede bulunmadan servis çağırmalısınız.

 • b2/b3/F0/F1 Arızası: Dahili problem.

Muhtemel Çözüm: Cihazda belirlenmeyen bir sebeple sorun oluşmuş. Dahili bir hata durumu olduğu için cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Sorunda düzelme olmazsa servis çağırmanız gerekir.

 • C6 Arızası: Fan problemi.

Muhtemel Çözüm: Arıza durumunda cihaz çalışmaz. Servis çağırmanız gerekmektedir.

 • CC Arızası: Dış hava sensörü algılanmıyor.

Muhtemel Çözüm: Kombiyle birlikte bir dış hava sensörü kullanılıyorsa eğer dış hava sensöründe, sensör kablolarında sorun olabilir. Bağlantıların kontrol edilmesi gerekir. Ancak kombiyle birlikte bir dış hava sensörü kullanılmıyorsa bu durumda elektriksel bir sorun olabilir yani bir kart arızası olabilir. Bu sorunda mutlaka bir servis yardımı alınmalıdır.

 • CE Arızası: Tesisat basıncı düşük.

Muhtemel Çözüm: Tesisat basıncı 1 barın altında olduğu zaman cihaz bu arızayı verir. Bu durumda düşük olan basıncı yükseltmek gerekir.

 • E2 Arızası: Gidiş sıcaklık sensörü problemi.

Muhtemel Çözüm: Kombide kalorifer gidiş sıcaklık sensörü , sensör bağlantıları ya da kart sorunu olabilir. Kontrol ve müdahale için mutlaka servis yardımı almalısınız.

 • E9 Arızası: Yetersiz tesisat basıncı veya limit termostat devrede.

Muhtemel Çözüm: Su basmanız gerekmektedir bu işlem sonrasında arıza düzelmezse, basınç normal değerde ise parçalarda sorun olabilir. Bu parçalar; pompaana eşanjörüç yollu vanasensörelektronik kart gibi parçalardır. Aynı zamanda tesisat veya filtrenin tıkalı olması da bu soruna sebep olabilir. Bu durumda servis yardımı almak gerekir.

 • EA Arızası: Ateşleme sorunu.

Muhtemel Çözüm: Kombide Alev algılanmadığı zaman bu sorun yaşanır. Brülörde alev oluşmaması birçok sebebe bağlı olabilir. Öncelikle yapılması gereken dairedeki gaz kontrolüdür. Gaz kesintisi olmadığından yani kombiye gaz geldiğinden emin olmak gerekir. Kombiye gaz geliyorsa ve dairede gaz kesintisi yoksa kombi birkaç kez resetlenmelidir. Arıza durumu hala devam etmekteyse servis yardımı almak gerekir. Bu gibi durumlarda genelde; anakart, gaz valfi, iyon-ateşleme elektrotu gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Yalnız bu tespitin ve müdahalenin uzman servis ekiplerince yapılması önerilir.

 • FA Arızası: Gaz kesilmesine rağmen alev algılanıyor.

Muhtemel Çözüm: Gaz kesilmesine karşın kombide hala alev algılanmaya devam ediyorsa bu bir iyon sorunu olarak kabul edilir. Bu arıza durumunda cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Resetleme sonrası sorunda düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir. Bu arıza durumunda iyon elektrotu ya da kart arızası karşımıza çıkabilir.

 • Fd Arızası: Reset kilitlenmesi.

Muhtemel Çözüm: Kombi arızaya geçtiğinde reset düğmesine 30 saniyeden fazla basılırsa cihaz bu arızaya geçer. Reset tuşuna en fazla birkaç saniye kadar basılı tutulmalıdır. Sorun düzelmiyorsa resetleme işlemini bırakarak servis çağırmak gerekir.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA