Çayırova

Çayırova Kombi Kart Tamiri -0216 446 09 05

Kombi Kart Tamir Servisi
Kombi Kart Tamir Servisi

Kombi Kartları Neden Bozulur ?

Kombilerin elektronik kartları diğer tüm elektronik cihazlar’da olduğu gibi değişken şebeke gerilimlerinde  ve elektronik parçaların ömrünü tamamlamasıyla arıza yapabilmektedir. Elektronik kartların arızalarında sıklıkla karşılaştığımız voltaj düzensizliklerinden kaynaklanan ve yüksek gerilim nedeniyle bozulan kartlardır.

Kombi Kartları Yüksek Voltaj

Kombi Kartları Yüksek Voltaj

Kombi Kart Arızalarında Ne Yapılabilir ?

Bu gibi durumlarda elektronik kartın işin ehli servisler tarafından onarılması yada yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir.Elektronik kartların sıfırı ile değiştirilmesinin maliyeti yüksek olduğu için ve bazı eski model kombilerde sıfır kartın temin edilememesi nedeniyle,  tüketiciler kombi kart tamiri seçeneklerine başvurmaktadır.

Kombi Kartlarını Korumak İçin Neler Yapılabilir ?

Kombi üreticileri kombilerin çalışma ortamında uygun şebeke geriliminin sağlanmasını istemektedir. Bu şebeke gerilimi 180-220 V aralığındadır. Bu voltajların altında yada üstünde kombilerin çalışması sakıncalı ve risklidir. Ülkemiz genelinde bölgesel farklılıklar göstermek ile birlikte şebeke gerilimleri sürekli değişkenlik göstermektedir ve bu kombiler başta olmak üzere tüm elektrikli ev aletlerinin çalışmasını etkilemektedir.

Bunun için kombilerin elektrik beslemesi girişine kombi voltaj regülatörü takarak şebeke gerilimini sabit tutabilir kombi kartlarının uzun ömürlü çalışmasını sağlayabilirsiniz. Olası yüksek yada düşük voltajlarda kartlarınızın arızalanmasını engelleyebilirsiniz.

Kombi Voltaj Regülatörü Bağlantı Şeması

Kombi Voltaj Regülatörü Bağlantı Şeması

 

Kombi Voltaj Regülatörü

Kombi Voltaj Regülatörü

 

 

Profesyonel Kombi Kart Tamir Servisi

Sıfır kart maliyetlerinin yanı sarı ekonomik ve kalıcı çözümler ile kombi elektronik kartlarınızı 1 yıl garantili onarımını sağlıyoruz. Kombi kart tamiri hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir servis talep edebilirsiniz.

 

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA