Chaffoteaux

Chaffoteaux Compy Mx Arıza Kodları

Chaffoteaux Compy MX2 Arıza Kodları
Chaffoteaux Compy MX2 Arıza Kodları
 • 80 Ledi Yanıyor: Ana eşanjörde aşırı ısınma durumu.

Muhtemel Çözüm: Bu durumda limit termostat açılır ve cihazı bloke eder. Kombinize önce reset atmayı deneyin. Reset sonrası hem petek hem de tesisat vanalarının kapalı şekilde olmadığından emin olmalısınız. Bu kontrollerden sonra arıza yine devam etmekte ise başka bir işlem yapmadan mutlaka uzman yardımı almalısınız. Bu sorunun yaşanması birçok sebebe bağlıdır. Eşanjör kireçlenmesi, tesisat tıkanıklığı, pompa arızası, sensör, kart sorunu, filtre temizliği olabilir. Bu aşamada servis yardımı almalısınız.

 • 70 ve 80 Ledi Yanıyor: Alev kesintisi.

Muhtemel Çözüm: Bu durum brülörde alevin kesildiğini belirtir. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman önce cihazınızı resetleyin. Resetleme işlemini defalarca yapmanıza rağmen yine de sorunda düzelme olmuyorsa eğer; iyonizasyon elektrodu, gaz valfi ya da anakart ile alakalı bir sorun olabilir. Bu durumda önerimiz uzman yardımı almanızdır.

 • 60 ve 80 Ledi Yanıyor: Donma emniyet sistemi devrede.

Muhtemel Çözüm: Bu bir arıza durumu değildir. Donma durumuna karşı pompa devreye girip çalıştığında ekranda belirir. Bir süre sonra sorun düzelir. Düzelme olmaz ise servisi arayabilirsiniz.

 • 60 ve 70 Ledi Yanıyor: Donma emniyet sistemi devrede.

Muhtemel Çözüm: Arıza değildir. Donma durumuna karşı pompanın çalıştığını ve brülörde yanmanın başladığını belirtir. Bir süre kadar durum devam eder ve bir süre sonra düzelir. Düzelme olmadığı taktirde servisi arayarak yardım alabilirsiniz.

 • 60,70 ve 80 Ledi Yanıyor: Tesisatta sirkülasyon sorunu.

Muhtemel Çözüm: Cihazın suyu dolaştıramadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kombi su basıncı düşük olabilir. Bar seviyesini kontrol etmelisiniz. Basınç düşük ise kombi basıncını 1,5 bara kadar çıkarın. İşlem sonrası doldurma musluğunu açık bırakmayın. Sorun düzelir ancak düzelme olmaz ise; resetleme işlemi uygulamalısınız. Arıza tekrarı durumunda servisi arayabilirsiniz.

 • 50 Ledi Yanıyor: Cihaz içinde su sirkülasyonu yok.

Muhtemel Çözüm: Kombide su sirkülasyonu sağlayan pompanın arızalanması , tesisatın tıkanması, filtrenin tıkalı olması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu arıza durumunda cihazın su basıncını kontrol edebilirsiniz. Basınç düşük ise cihaza su basın. Basınç normal değerde ise ya da su basmanıza rağmen arızada düzelme olmuyor ise mutlaka Airfel Servisi yardımı almalısınız.

 • 50,70 ve 80 Ledi Yanıyor: Kalorifer gidiş suyu sensörü ısıyı algılamıyor.

Muhtemel Çözüm: Bu durumda sensör arızalı olabilir. Teknik açıdan sensörün yanı sıra kablolarda ya da sensöre bağlı borularda da sorun olabilme ihtimali vardır. Bu yüzden önerimiz cihaza müdahale etmeden servis yardımı almanızdır.

 • 50 ve 60 Ledi Yanıyor: Kalorifer gidiş suyu sensöründe kısa devre.

Muhtemel Çözüm: Kalorifer gidiş suyu sensör kablolarında kısa devre olabileceğini belirtir. Tabi bu durumda sensör arızalı da olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi adına uzman servis desteği almanız gerekmektedir.

 • 50,60 ve 80 Ledi Yanıyor: Kalorifer dönüş suyu sensörü ısıyı algılamıyor.

Muhtemel Çözüm: Kalorifer dönüş suyu sensörü arızası durumunda, sensör kablolarında veya borularında sorun olması durumunda bu problem yaşanabilmektedir. Arıza durumunda cihaza müdahale etmeksizin uzman yardımı almanız gerekmektedir.

 • 50,60 ve 70 Ledi Yanıyor: Kalorifer dönüş sensöründe kısa devre.

Muhtemel Çözüm: Kalorifer dönüş suyu sensör kablolarında kısa devre olduğu zaman bu sorun yaşanabilir.  Sensör arızası da söz konusu olabileceğinden arızanın teşhis edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanızda fayda vardır.

 • 40 Ledi Yanıyor: Baca çekişi sorunu.

Muhtemel Çözüm: Baca emniyet termostatında sorun olabileceğini belirtir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmadan teşhis ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız.

 • 40 ve 70 Ledi Yanıyor: Alev kesintisi (cihaz ateşleme denemesi yapıyor).

Muhtemel Çözüm: Bu ledlerin yandığı durumda brülördeki alev kesilmiş ve cihaz ateşleme denemesi yapıyor diyebiliriz. Bu durumda konutta gaz kesintisi olmadığından emin olun. Gaz girişlerine bakın. Vanalar kapalı ise açın. Cihazı resetleyin. Arıza durumunda düzelme olmuyorsa eğer; anakart, elektrotlar ya da gaz grubunda sorun olabilir. Önerimiz uzman yardımı almanız ve cihaza müdahalede bulunmamanızdır.

 • 40 ve 60 Ledi Yanıyor: Elektrik kablolarında ya da 1.25A cam sigortada sorun var.

Muhtemel Çözüm: Bu arıza durumunda cihaz bloke olur ve çalışmaz. Elektrik kablolarında ya da anakartın cam sigortasında sorun olabilir. Genelde anakart arızası olarak tabir edilen bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden mutlaka uzman yardımı almalısınız.

 • 40,50,60,70 ve 80 Ledi Yanıyor: Ekran kartı ile iletişim sorunu.

Muhtemel Çözüm: Öncesinde ekran kart değişimi yapıldı ise kombiye uygun olmayabilir ya da ayarları yanlış olabilir. Yeniden müdahale için uzman yardımı almalısınız. Daha öncesinde bir müdahale olmadı ise anakart arızalı olabilir ve ekran kartı ile iletişim sağlayamıyor olabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması açısından Airfel Servisi yardımı almanız gerekir.

 • 30 Ledi Yanıyor: Anakart ile iletişim sorunu.

Muhtemel Çözüm: Bu arıza durumunda cihaz çalışmasını durdurur ve bloke konuma geçer. Anakarttan haber alınamadığını yani iletişim kopukluğu olduğunu belirtir. Böyle bir sorunda cihaza müdahale etmemeli, arızanın onarılması açısından uzman yardımı almalısınız. Anakart tamiri ya da değişimi gerekebilir. Bu uygulama için işi uzmanına bırakmak şarttır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

CANSERVİS ARA