Chaffoteaux

Chaffoteaux Taliagreen Arıza Kodları

Chaffoteaux Taliagreen Arıza Kodları
Chaffoteaux Taliagreen Arıza Kodları
  • 101 Arıza Kodu: Aşırı sıcaklık problemi.

Muhtemel Çözüm: Kombi altında bulunan tesisat vanalarını, kalorifer vanalarını kontrol edin. Vanalar kapalıysa açın. Kombi panelindeki R düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutun. Bu işlemi de arka arkaya birkaç kez tekrarlayın. Arıza durumunda değişiklik yoksa eğer; ana aşanjör, pompa, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir, tesisat tıkalı veya kalorifer dönüş filtresi tıkalı olabilir. Arıza teşhisi ve çözümü için mutlaka servis çağırın.

  • 102 Arıza Kodu: Basınç anahtarı hatası.

Muhtemel Çözüm: Basınç anahtarı ve ara bağlantı kablosu kontrol edilmelidir. Reset gerekmez.

  • 103-104-105-106-107 Arıza Kodu: Yetersiz dolaşım sorunu.

Muhtemel Çözüm: Bu arıza durumunda önce kombinizin basıncını kontrol edin. Kombinin modeline göre panelde veya alt kısımda monteli bar göstergesi olacaktır. Bar göstergesi eğer 1 bar altını gösteriyorsa kombinin sağ altında monteli olan plastik uçlu doldurma musluğunu sola çevirerek basıncı 1,5 bara kadar yükseltin. Su basma işleminden sonra doldurma musluğunu iyice sağa çevirerek kapatın. İşlem sonrası düzelme olmazsa R düğmesine basılı tutarak kombiyi birkaç kez bu şekilde resetleyin. Arıza durumu yine de düzelmiyorsa eğer; kalorifer vanalarının ve kombi altındaki tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalı durumdaysa açın. Arıza durumunda değişiklik yoksa mutlaka servis çağırın. Kombinin devir daim pompası gibi parçalarında sorun olabilir. Net teşhis ve çözüm için yine de sorunun yerinde görülmesi gerekir. Bu yüzden servis çağırın.

  • 305-306-307 Arıza Kodu: Elektronik kart sorunu.

Muhtemel Çözüm: Kombi ekranında karşılaştığınız bu 3 arıza kodu da kombinin beyni olan elektronik kartta yani anakartta sorun olduğunu belirtir. Bu gibi arıza durumlarında önce R düğmesine basılı tutarak kombiyi resetlemeyi deneyin. Resetleme işlemini arıza devam ederse birkaç kez daha uygulayın. Arıza durumunda yine bir değişiklik olmuyorsa servis çağırmanız gerekir. Muhtemel elektronik kart arızası olduğundan parçanın tamiri ya da değişimi gerekebilir. Bunun için uzman yardımı almalısınız.

  • 501 Arıza Kodu: Alev yok sorunu.

Muhtemel Çözüm: Dairenizde gaz kesintisi olduğunda, gaz olmadığında veya kombi parçalarında sorun olduğunda brülörde alev oluşmaz ve cihaz bu sebeple arızaya geçer. Bu arıza durumunda önce dairenizde gaz olup olmadığını kontrol edin. Gaz kesintisi varsa eğer bölgenizdeki doğalgaz dağıtım şirketini arayarak durumu izah edin ve yardım alın. Dairenizde gaz kesintisi yoksa , kombinize gaz geliyorsa R düğmesine basılı tutarak kombiyi resetleyin. Bu işlemi sorun düzelmezse eğer birkaç kez daha uygulayın. Arıza durumunda yine de düzelme olmuyorsa eğer; elektrotlarda, elektronik kartta veya gaz grubunda sorun olabilir. Yine de servisi çağırarak arıza tespiti ve onarımı için yardım almalısınız.

Sending
User Review
2 (1 vote)

Soru Sor / Yorum Yap

CANSERVİS ARA