Copa

Copa Adonis Kombi Arıza Kodları

Copa Adonis Kombi Arıza Kodları
Copa Adonis Kombi Arıza Kodları
 • E01 Arızası: Başarısız ateşleme.

Muhtemel Çözüm: Kombiye yeteri kadar gaz gelmiyor olabilir. Dairenizde gaz olduğundan emin olunuz, ocağınızı açarak dairenizde gaz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Kombinin ve daire gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olunuz. Kontrollerden sonra kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme yok ise; ateşleme elektrotlarında, kombinin gaz valfi ya da anakartında sorun olabilir.

 • E02 Arızası: Aşırı ısınma.

Muhtemel Çözüm: Kombi aşırı ısınma durumunda kendini güvene almak için durdurur. Kombiyi resetlemelisiniz. Düzelme olmadığı taktirde, resetleme işlemini birkaç kez tekrarlayınız. Yine de arıza durumunda düzelme olmazsa eğer yapabileceğiniz başka bir işlem bulunmaz. Bu durumda uzman kombi servisinden yardım almalısınız. Sirkülasyon pompası sıışmış/yanmış veya kalorifer sisteminde tıkanma meydana gelmiş olabilir.

 • E03 Arızası: Baca sistem sorunu.

Muhtemel Çözüm: Atık gaz baca sensörü hatasıdır. Kombiyi resetleyin. Baca fanı, kombi anakartı ya da fan prosestatında arıza vardır.

 • E04 Arızası: Baca arızası.

Muhtemel Çözüm: Kombi bacasında tıkanma ya da baca yerinden çıkmış olabilir , kontrol etmelisiniz ve temizlemelisiniz.

 • E05 Arızası: Kalorifer NTC arızası.

Muhtemel Çözüm: Kombi kalorifer çıkış sensöründe sorun olduğunu belirten bir arıza kodudur. Kalorifer NTC sensöründe sorun olabilir, kablolarda kısa veya kopma olabilir.

 • E06 Arızası: Sıcak su NTC arızası.

Muhtemel Çözüm: Sıcak su sensörü arızalı ise, sensör kablolarında kopukluk varsa, kısa devre durumu varsa ya da sensör boruları nem yapmış ise bu arıza durumu yaşanabilir.

 • E10 Arızası: Basınç arızası.

Muhtemel Çözüm: Kombi su basıncı 1.0 Bar’ın altuna düştüğünden dolayı bu arıza koduyla karşılaşırız. En sık karşılaştığımız arıza kodudur. Bu arıza durumunda, düşük olan su basıncını yükseltmemiz ve normal seviyeye getirmemiz gerekir. Kombinin altında bulunan doldurma musluğu sayesinde su basıncını 1.5 Bar’a kadar yükseltin. Su doldurma işlemi sonrası muhtemelen arıza düzelecektir. Su basma işlemi sonrasında arızada düzelme olmaz ise kombiyi resetleyiniz. Resetleme işlemi sonrasında da arıza düzelmez ise, kombi su basınç sondasında arıza olabilir. Kombinin sürekli olarak basıncının düşmesi durumunda peteklerinizde veya petek vanalarınızda su kaçağı olup olmadığından emin olmanız gerekmektedir.

 • E25/E26 Arızası: Aşırı ısınma.

Muhtemel Çözüm: Sıklıkla karşımıza çıkan arızalardan biridir. Tesisat suyu içindeki sıcaklığın aşırı yükseltildiğini belirtir. Önce tesisat vanaları, daha sonra da kalorifer vanalarını kontrol etmek gerekir. Vanaların kapalı olması halinde açık konuma çevirmek gerekir. Vanalar açık ise R konumlu düğmeye getirerek cihazı resetleyebilirsiniz. Resetleme sonrasında arıza yine devam ediyorsa; pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir, tesisat tıkalı olabilir ya da kalorifer filtresi pislik ile tıkanmış olabilir.

 • E35 Arızası: Ateşleme arızası.

Muhtemel Çözüm: Alev oluşumunda sorun olduğunu belirten arıza kodudur. R konumlu düğmeye basarak cihazı resetleytiniz. Resetleme sonucunda arızada düzelme olmaz ise; iyonizasyon çubuğunda, anakartta ya da gaz grubunda sorun olabilir.

 • E80 Arızası: Anakart arızası.

Muhtemel Çözüm: Kombinizin anakartı bozulmuş olabilir.

 • E97 Arızası: Elektrik arızası.

Muhtemel Çözüm: Kombinize gelen elektrik voltajında dengesizlik olabilir. Kombinizi resetleyin. Bu problem çok yaşanıyorsa eğer, kombi voltaj regülatörü takmanızda yarar vardır. Kombinizin anakartının zarar görmesini engeller.

 • E98/E99 Arızası: Anakart arızası.

Muhtemel Çözüm: Kombinizin anakartında arıza olabilir.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

Yorumlar

 • Merhaba , Copa cx 24 fi kombimde 88 hatası verdi ekranda kapatıp açtım düzeldi tekrar etti şuan hata vermiyor fakat sıcak suyu açıp kapatınca geri suyun sıcaklığı düşmüyor , deneyeceğim bı yöntem var mı acaba ?

 • Merhaba copa kombimizi çalıştırdığımızda gaz kokusu geliyor ve 01 hatası veriyor resetlesem de yine 10 saniye sonra hata veriyor nedeni ne olabilir çözümü nedir?

  • Merhabalar, cihazınızda ateşleme başarısızlığı ile ilgili bir problem var gibi gözüküyor. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz pek birşey yok. Yerinde servis kontrolü yapılması gerekmektedir.

CANSERVİS ARA