Daikin

Daikin Premix VZ D2CPX024AATR Kombi Arıza Kodları

Daikin Premix VZ D2CPX024AATR Kombi Arıza Kodları
Daikin Premix VZ D2CPX024AATR Kombi Arıza Kodları
 • 10-65 Arızası Gaz valfi akım sorunu.

Muhtemel Çözüm: Öncelikle cihazı resetlemelisiniz. Birkaç reset işlemi uygulayabilirsiniz. Resetleme işleminden sonra arıza durumunda düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Bu durumda gaz valfi, anakart gibi parçalarda problem olabilir. Sorunu yerinde incelemek gerekir.

 • 11-64 Arızası Alev oluşmama sorunu.

Muhtemel Çözüm: Öncelikle dairenizdeki gazı kontrol edin. Gaz vanaları kapalı durumdaysa mutlaka açın. Gaz vanaları açık durumdaysa kombiyi birkaç kez resetlemeyi deneyin. Resetleme işleminden sonra da sorunda düzelme olmazsa mutlaka servis yardımı alın. Bu gibi durumlarda; elektrotlar , anakart, gaz valfi gibi parçalarda sorun olabilir.

 • 13-64 Arızası Fan hızı sorunu.

Muhtemel Çözüm: Bu arıza durumunda öncelikle cihazı birkaç kez resetleyin. Resetleme işleminden sonra da sorunda düzelme olmazsa, bu işlemi birkaç kez daha uygulayın. Yine de sonuç alamıyorsanız servis yardımı almanız gerekir. Bu durumda sadece fanda değil ayrıca anakartta da sorun olabilir. Cihazı yerinde görüp kontrol etmek gerekir.

 • 16-64 Arızası Baca gazı sıcaklığı yüksek.

Muhtemel Çözüm: Bu durumda cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Ancak düzelme olmazsa veya düzelme olup arıza tekrarı olursa servis yardımı almanız gerekir.

 • 1J-64 Arızası Merkezi ısıtma suyu yüksek sıcaklık sorunu.

Muhtemel Çözüm: Kalorifer sıcaklığı yüksek algılandığında bu sorun yaşanır. Öncelikle petek vanalarını kontrol edin. Vanalar tam açık değil, kısık durumdaysa vanaları tamamen açın. Sistem basıncı 1 bar altındaysa su basma işlemi uygulayın ve basıncı 1,5 bara kadar çıkarın. Son işlem olarak cihazı resetleyin. Ancak yine de düzelme olmuyorsa servis yardımı almanız gerekir.

 • 80-01 Arızası Dönüş sıcaklık sensörü sorunu.

Muhtemel Çözüm: Kalorifer dönüş NTC sensöründe arıza, sensör bağlantılarında kopma-kısa devre, borularda nemlenme, anakart arızası gibi durumlar söz konusu olabilir. Servis yardımı almalısınız.

 • 81-01 Arızası Gidiş sıcaklık sensörü sorunu.

Muhtemel Çözüm: Kalorifer gidiş NTC sensöründe arıza, sensör bağlantılarında kısa devre ya da kopma, borularda nem, anakart problemleri bu sorunda karşımıza çıkar. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi açısından servis yardımı almanız gerekir.

 • 8H-67 Arızası Gidiş suyu sıcaklık sensörü takılma sorunu.

Muhtemel Çözüm: Bu arıza durumunda cihazı resetlemeniz gerekir. Tek bir resetleme ile sorunda düzelme olmuyorsa işlemi birkaç kez daha uygulayın. Yine de sorun devam ediyorsa servis yardımı almanız gerekir.

 • 8H-68 Arızası Dönüş suyu sıcaklık sensörü takılma sorunu.

Muhtemel Çözüm: Kalorifer dönüş suyu sıcaklık sensörü takılı kaldığı zaman bu sorun yaşanır. Bu durumda cihazı birkaç kez resetleyin. Birkaç resetleme ile sorunda düzelme olmazsa eğer servis yardımı almalısınız.

 • E1-64 Arızası Yanlış alev sinyali.

Muhtemel Çözüm: Bu arızayla karşılaştığınız zaman öncelikle kombiyi resetleyin. Birkaç resetleme işlemi uygulayın. Sorun düzelmezse eğer servis yardımı almanız gerekir.

 • E1-69 Arızası EEPROM bağlantı sorunu.

Muhtemel Çözüm: Kombiye kart bağlantısı yapıldıysa eğer, kart kombiye uygun olmayabilir, bağlantıları tam yapılamamış olabilir. Yeniden kontrol sağlanmalıdır. Kombiye bu şekilde müdahale olmadıysa eğer anakart arızası olabilir. Servis yardımı almalısınız.

 • E1-74 Arızası ADC Arızası.

Muhtemel Çözüm: Bu arıza durumunda cihazı birkaç kez resetlemek gerekir. Resetleme sonrası cihazda düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir.

 • H9-01 Arızası Dış hava sensörü sorunu.

Muhtemel Çözüm: Kombiye dış hava sensörü bağlı ise arızalı olma ihtimali yüksektir. Ancak kombide dış hava sensörü yoksa eğer elektriksel bir problem olabilir. Anakartı ve bağlantıları kontrol etmek gerekir. Bu yüzden uzman yardımı almalısınız.

 • HC-01 Arızası Kullanım suyu sensör arızası.

Muhtemel Çözüm: Kullanım suyu sıcaklığı çalışma aralığı dışında okunduğu zaman bu sorun yaşanır. Bu durumda sıcak su NTC sensörü, sensör bağlantıları, sensör boruları ve anakart kontrol edilmelidir. Servis yardımı almanızı öneririz.

 • HJ-08 Arızası Yüksek basınç sorunu.

Muhtemel Çözüm: Kombiye olması gerekenden fazla su bastıysanız eğer basıncı düşürmek için kombiye en yakın petekten su almalısınız. Ancak kombi basıncı kendi kendine yükseldiyse ve siz su aldıkça basınç yükselmeye devam ediyorsa mutlaka servis yardımı almalısınız.

 • HJ-09 Arızası Düşük basınç sorunu.

Muhtemel Çözüm: Sistem basıncı eğer 1 barın altında ise cihaz ekranda bu arıza kodunu verir. Bu gibi durumlarda cihaza su basmak yani basıncı 1,5 bara kadar yükseltmek gerekir. Kombinin altında monteli olan doldurma musluğunu sola çevirin, su sesi duyduğunuzda ekranı takip edin. Ekrandan arıza kodu gidene dek işlemi devam ettirin. Arıza kodu gidince doldurma musluğunu kapatın. İşlemi yapamazsanız veya işlemi çok sık yapmak zorunda kalıyorsanız servis yardımı almalısınız.

 • HJ-10 Arızası Su basınç sensörü sorunu.

Muhtemel Çözüm: Kombide basıncı ölçme görevinde olan sensörün bozuk olduğunu belirten arıza kodudur. Cihaz bu durumda bazen çalışır bazen çalışmaz. Basınç tam olarak ölçülemediği için ekranda arıza kodu belirir. Cihaza yapabileceğiniz bir müdahale olmadığı için servis yardımı almalısınız.

 • J6-01 Arızası Gidiş suyu sıcaklığı yüksek.

Muhtemel Çözüm: Bu arıza koduyla karşılaştığınız zaman öncelikle kalorifer vanalarına bakın, vanalar kapalı veya kısık olmamalıdır. Kapalı ya da kısıksa mutlaka vanaları açın. Ardından sistem basıncına bakın, basınç eğer 1 barın altındaysa su basın ve basıncı 1,5 bara çıkarın. Cihazı birkaç kez kapatıp açın. Bu işlemlerde sonra yine de sorunda düzelme olmaz, arıza devam ederse servis yardımı almanız gerekir.

 • J6-20 Arızası Dönüş suyu sıcaklığı yüksek.

Muhtemel Çözüm: Cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Sorun düzelmezse, devam ederse servis yardımı almanız gerekir.

 • J6-64 Arızası Drift test beklemesi.

Muhtemel Çözüm: Bu bir arıza kodu değildir. Drift testin tamamlanması için bir süre kadar bekleyin. Bekleme neticesinde işlem tamamlandığında ekrandan bu kod silinecektir.

 • J6-65 Arızası Başarısız drift testi.

Muhtemel Çözüm: Cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Oldu ki sorun devam ederse veya çok sık yaşanırsa mutlaka servis yardımı almalısınız.

 • J6-66 Arızası Başarısız sensör çatlak testi.

Muhtemel Çözüm: Test sırasında cihazı resetleyin. Resetleme işleminden sonra da sorunda düzelme olmaz, arıza devam ederse direk servis çağırmalısınız.

 • JJ-64 Arızası Baca gazı sıcaklık sensör sorunu.

Muhtemel Çözüm: Bu arıza durumunda kombinizi birkaç kez kapatıp yeniden açın. Yani resetleme işlemi uygulayın. Yine de çözüm bulamazsanız servis yardımı almanız gerekir.

 • U4-67 Arızası Reset denetimi.

Muhtemel Çözüm: Cihaz arızaya geçti ve kısa sürede birçok kez kapatıp açma ya da resetleme işlemi uyguladıysanız bu yüzden ekranda bu kod belirmiştir. Bu kod ile karşılaştığınız zaman cihazı şalterinden kapatıp açın. Bu sayede sorun çözümlenmiş olur. Sorun tekrar eder veya hiç düzelmezse servis yardımı almanız gerekir.

Sending
User Review
1 (1 vote)

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA