ECA

Eca Eurostar Arıza Kodları

Eca Eurostar Kombi Arıza Kodları
Eca Eurostar Kombi Arıza Kodları
 • A3 Arızası: Davlumbazdaki atık gaz sensöründe kesinti sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman cihaza müdahale edemezsiniz. Atık gaz sensöründe sorun olduğunu belirten arıza durumudur. Net teşhis ve müdahale için mutlaka uzman yardımı alın.

 • A4 Arızası: Davlumbazda atık gazın çıkma sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Bu hata kodunda atık gaz çıkma sorunu yaşanıyor demektir. Atık gaz sisteminde çalışmakta olan birçok parça vardır. Net tespit ve çözüm için servisi aramanız gerekmektedir.

 • A7 Arızası: Kullanım suyu sensör sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Sıcak su sorunu yaşayacağınız bir arıza kodudur. Sıcak su sensöründe, sensör kablolarında sorun olabilir. Veya sensör borularında nemlenme olabilir. Mutlaka servis yardımı alınız.

 • AC Arızası: Dış hava sensörü ile cihaz elektroniği arasında elektrik bağlantısı yoktur.

Muhtemel Çözüm: Bir nevi dış hava sensör sorunu diyebiliriz. Dış hava sensörü dışarı bağlanan ve kombiyi dış ortam sıcaklığına göre çalıştıran bir parçadır. Her kombide olmaz. Kombinizde var ise arızalı olduğunu belirtir. Yoksa da elektrik bağlantılarında problem olabilmektedir. Net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

 • Ad Arızası: ZE tip cihazda boyler sensör sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Bu durumda boyler sensör kablolarında kesinti ya da kısa devre sorunu yaşanıyor demektir. Ekranda bu hata kodu yer aldı ise cihaza müdahaleniz söz konusu olamaz cihazı resetlemek bile çözüm getirmez. Bu sebeple de yapılması gereken şey Eca Servisi’nden yardım istemenizdir.

 • B1 Arızası: Kod anahtar arızasıdır.

Muhtemel Çözüm: Bu durumda cihaza müdahale etmeden Eca Kombi Servisi ile görüşmelisiniz. Kod anahtar bağlantılarında sorun olabilir. Net tespit ve çözüm için mutlaka servisi arayın.

 • C1 Arızası: Prosestat kontağı işletme sırasında açıyordur.

Muhtemel Çözüm: Hermetik cihazın prosestat kontağını işletme sırasında açtığını belirten arıza kodudur. Bu durumda sorun prosestat, elektronik kart veya düşük bir ihtimal ile fanda olabilir. Servis yardımı almanızı öneririz.

 • C4 Arızası: Prosestat kontağı açmıyordur.

Muhtemel Çözüm: Eurostar kombide prosestatın kontağı açmadığını belirtir. Bir aksaklık söz konusudur. Bu nedenle de kullanıcı olarak direk servisi arayarak yardım istemelisiniz. Prosestatın yanı sıra sorun elektronik kart veya fanda da olabilir.

 • C6 Arızası: Prosestat kontağı açık kalıyor.

Muhtemel Çözüm: Eca kombide prosestat kontağı açık kaldığı sürece bu hata kodu ekranda belirir. Eurostar kombide parça değişimi gerekebilir. Sorun da prosestat veya elektronik kart ile alakalı olabilir. Mutlaka servis yardımı almalısınız.

 • CC Arızası: Dış hava sensöründe kesinti sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Eca Eurostar kombide bu sorun yaşandığında dış hava sensörü olup olmadığına bakılmalıdır. Dış hava sensörü var ise kesinti sorunu vardır yani bağlantılarında veya kablolarında sorun olabilir. Dış hava sensörü yoksa da elektrik aksağında sorun olabilir. Net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

 • D1 Arızası: Geri bildirim arızasıdır.

Muhtemel Çözüm: Servis öncesi birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında eğer arıza durumunda düzelme olmuyor ise mutlaka uzman yardımı almalısınız.

 • E0 Arızası: Ana kartta dahili sorundur.

Muhtemel Çözüm: Eurostar kombide beyin görevinde olan elektronik kartta dahili hata olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda elektronik kart sorunu yaşanıyor olduğunu anlamak mümkündür. Karta müdahale edileceği için de mutlaka servisi arayarak yardım istemelisiniz.

 • E2 Arızası: Kalorifer gidiş suyu sensörü sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Eca kombinin kalorifer tesisatına bağlı gidiş suyu sensöründe kesinti ya da kısa devre problemi olduğunu belirten hata kodudur. Böyle bir durumda parça değişimi ya da bağlantı kontrolü gerekeceği için cihaza kullanıcı olarak müdahale edemezsiniz.  Eca Eurostar Kombi Servisi’ni ararsanız sizlere yardımcı olacaklardır.

 • E9 Arızası: Aşırı ısınma sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Cihazda aşırı ısınma durumunun meydana gelip aşısı ısı termostatı yani limit termostatının attığını belirten hata kodudur. Bu sorunda önce su basınç kontrolü yapın. Basınç düşük ise sisteme yani kombiye su basın. Sonrasında petek vanalarına bakın, kapalı durumda ise açın. Cihazı son kez resetleyin. Bu uygulama ve kontrollerden sonra yine de sorun düzelmez de devam ederse eğer servis yardımı alın. Bu durumda; üç yollu vana konum değiştiriyor, çalışma sırasında ortada kalıyor, kalorifer filtresi tıkanmış, tesisat tıkanmış, pompa sıkışmış, ana eşanjör tıkanmış veya kireçlenmiş olabilir. Net tespiti yapacak olan uzman Eca Servisi ekibidir. Bu sebeple işi uzmanına bırakın deriz.

 • EA Arızası: Ateşleme problemidir.

Muhtemel Çözüm: Bu arıza durumu ile karşılaştığınız an yapmanız gereken kontrol gaz kontrolü olsun. Çünkü dairenizde gaz yoksa bu sorun yaşanabilir. Bu sebeple gaz vanalarına bakmalı ve kapalı olmadığından kesinlikle emin olmalısınız. Konutunuzda gaz var ve Eurostar model kombinize gaz geliyor ise bu durumda birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Maksimum 3 resetleme işlemi yaptınız, dairenizde gaz var ve buna rağmen sorun devam ediyor ise servisi aramaktan başka çare yok diyebiliriz. Çünkü bu durumda; elektronik kart, iyonizasyon-ateşleme elektrodu, gaz valfi gibi parçalarda sorun olabilmektedir. Hangi parçada sorun olduğunu ancak uzman servis ekibi bulabilir. Bunun için de arızayı yerinde görmek ve yerinde müdahale etmek gerekir. İşi uzmanına bırakmalı cihaza müdahalede bulunmamalısınız.

 • F7 Arızası: Yanlış iyonizasyon sinyali sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Eurostar model kombide yanlış iyonizasyon sinyali olarak adlandırılan bu arıza durumunda önce cihaza reset atmalısınız. 3 resetleme uygulaması sonrasında sonuç değişmez ise uzman yardımı almalsıınız. İyonizasyon elektrodunda sorun olabilir, gaz valfi arızalı olabilir veya sorun elektronik kart ile alakalı olabilir. Uzman yardımı alırsanız sorun çözümlenecektir.

 • FA Arızası: Regülasyon kapatmasından sonra iyonizasyon akımı devam ediyor.

Muhtemel Çözüm: Bu durumda cihaza reset atmalısınız. Birkaç kez resetleme uygulamasına yapmanıza karşın sorunda düzelme olmaz ve arıza devam eder ise iyonizasyon problemi yaşıyor olabilirsiniz. Gaz valfi kapanmadığında, iyonizasyon elektrodunda sorun olduğunda veya anakart arızası olduğunda bu problem yaşanabilir. Net teşhis ve müdahale için uzman Eca Servisi yardımı almalısınız.

Soru Sor / Yorum Yap

Yorumlar

 • Eca eurostar kombi su damlatma sorunu var su basinca surekli alttan su damlattigi icin bar degeri düsüyor. Ne yapilabilir

  • Eray Bey Merhaba,

   Cihazınız bakımsız olabilir, emniyet ventili arızalı olabilir. Kesin tespit için yerinde kontrol edilmesi gerekir. Dilerseniz bize ulaşabilir servis kaydı oluşturabilirsiniz.

   Teşekkürler, iyi günler dileriz.

CANSERVİS ARA