Etna

Etna Kombi Arıza Kodları

Etna Kombi Arıza Kodları
Etna Kombi Arıza Kodları
  • Etna Kombi E0 Arızası : Ateşleme Hatası

Muhtemel Çözüm:Kombi ve gaz sayacı  vanalarının açık olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz girişleri kapalı ise açın, yani tüm vanalar açık durumda olsun. Dairenizde gaz olduğundan emin olmak için ocağınızı yakarak kontrol edebilirsiniz. Eğer vanalar açık ve dairenizde gaz var ise ise kombiyi resetleyin. Resetten sonra da kombi düzelmiyor ise 2 kez daha resetlemeyi deneyiniz. Yine de arıza durumunda düzelme olmuyor ise; ana kart, gaz gurubu, elektrotlarda arıza olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

  • Etna Kombi E1 Arızası : Yetersiz Su Basıncı

Muhtemel Çözüm: Kombi kalorifer tesisatı suyunun basıncı yetersiz olduğu zaman görülen hata kodudur. Kombinin çalışma su basınç aralığı 1 – 2 bar aralığındadır. Eğer su basıncı 1 barın altına düşerse kombi su basıncını yükseltmeniz gerekmektedir. Bunun için kombinin altındaki basınç musluğunu kullanarak su basıncı 1,5 bar olana kadar kombiye su basınız. Ardından cihazınız çalışacaktır. Su basma işlemi sonrasında düzelme olmaz ise kombi su basınç sondası arızalı olabilir. Servis çağırınız.

  • Etna Kombi E2 Arızası : Alev Yok

Muhtemel Çözüm:Kombi ve gaz sayacı  vanalarının açık olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz girişleri kapalı ise açın

buy kamagra

, yani tüm vanalar açık durumda olsun. Dairenizde gaz olduğundan emin olmak için ocağınızı yakarak kontrol edebilirsiniz. Eğer vanalar açık ve dairenizde gaz var ise ise kombiyi resetleyin. Resetten sonra da kombi düzelmiyor ise 2 kez daha resetlemeyi deneyiniz. Yine de arıza durumunda düzelme olmuyor ise; ana kart, gaz gurubu, elektrotlarda arıza olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

  • Etna Kombi E3 Arızası : Kalorifer NTC Sensör Hatası

Muhtemel Çözüm:Kalorifer sensöründe problem söz konusu olabilir. Sensör bağlantılarında ya da borularında problem olabilir. Arıza teşhisi ve onarımı için mutlaka Baymak Servisi yardımı almalısınız.

  • Etna Kombi E4 Arızası : Sıcak Kullanım suyu sensör arızası.

Muhtemel Çözüm: Sıcak su sensöründe problem olabileceğini bildirir. Sıcak su NTC sensöründe arıza olabileceği gibi kablo bağlantılarında da problem olabilmektedir. Arıza ancak yerinde görülür ise tespit yapılabilir. Bu yüzden servis çağırmalı ve cihaza müdahalede bulunmamalısınız.

Kombi çalıştığı halde su ısınmıyorsa eşanjör tıkalı veya arızalı olabilir. Etna kombi su akış türbini arızalı olduğu durumlarda su sirkülasyonunda sorun oluşacağı için sıcak su sağlanamaz

  • Etna Kombi E6 Arızası : Aşırı ısı emniyet termostatı arızalı.

Muhtemel Çözüm:Limit termostatta sorun olabileceğini

generic levitra

, Kombinin aşırı ısınma durumuna karşı korumada yani emniyette olmadığını belirtir. Kombinin altındaki vanaların ve kalorifer petek vanalarının açık olduğundan emin olunuz. Peteklerinizin hava yapmadığından emin olmak için havalarını alınız. Kombi su basıncı 1 barın altındaysa 1,5 bar olana kadar kombiye su doldurma musluğu yardımıyla su doldurunuz. Kontroller sonrası kombiyi resetlemeyi deneyiniz. İşlemi birkaç kez tekrar edin. Sorunda düzelme olmaz veya sık sık tekrarlarsa servisi çağırın.

 

Sending
User Review
1 (1 vote)

Soru Sor / Yorum Yap

CANSERVİS ARA