Ferroli

Ferroli Domicompact Arıza Kodları

Ferroli Domicompact Arıza Kodları
Ferroli Domicompact Arıza Kodları

⇒Bu bilgiler Domicompact F 24D-F30D / Domicompact F 24-F30 ve Domicompact F 24B-F30B model kombiler için geçerlidir.

 

 • F1 Arızası: Brülörde ateşleme olmuyor.

Muhtemel Çözüm: Kullanıcı olarak önce gaz kontrolü sağlayın. Dairenizdeki gaz girişlerini (gaz vanalarını) kontrol edin. Gaz vanalarının hepsi açık durumda olmalıdır. Kapalı ise açın. Sonuç aynı ise cihazı birkaç kez resetleyin. Resetleme sonrasında da eğer düzelme durumu olmuyor ise; elektronik kart, gaz grubu, iyonizasyon ve ateşleme çubuklarında sorun olabilir. Mutlaka Ferroli Servisi yardımı alın.

 • F2 Arızası:  Brülörde yanma olmamasına rağmen alev var.

Muhtemel Çözüm:  Bu sorunun en temel sebeplerinden biri elektronik kart arızasıdır. Diğer muhtemel sebep ise iyonizasyon elektrodu sorunudur. Bunun yanı sıra sorun gaz grubu ile alakalı da olabilmektedir. Önce birkaç resetleme işlemi deneyin. Sonuç alamıyorsanız mutlaka servis yardımı almalısınız.

 • F3 Arızası:  Emniyet termostat sorunudur. (Aşırı ısınma sorunu olarak da bilinir)

Muhtemel Çözüm: Bu gibi durumlarda önce kombi altında bulunan kalorifer tesisat vanalarını kontrol etmenizi öneriyoruz. Vanaları kapalı görürseniz eğer mutlaka açın. Dairede en az 3 petek vanasının açık olduğundan emin olun. Sorun hala devam etmekte ise resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Arıza durumunda yine bir düzelme olmaz ise; tesisatta hava olabilir, pompa sıkışmış olabilir, üç yollu vana konum değiştiriyordur, üç yollu vana ortada bir yerde kalıyordur, kalorifer filtresi tıkalıdır ya da ana eşanjör kireçlenmiş veya tıkanmış olabilir. Birçok sebep sıralanacağı için soruna yerinde müdahale etmek gerekir. Mutlaka servisi arayınız.

 • F5 Arızası: Hava basınç anahtarı sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Bacanın yerinden çıktığı durumlarda, fan, prosestat ya da elektronik kart gibi önemli parçaların arızalandığı durumlarda bu sorun karşımıza çıkabilmektedir. Kullanıcı olarak bu arıza durumunda yapabileceğiniz bir uygulama ya da işlem bulunmaz. Arızanın onarılması ve sorunun çözümlenmesi adına Ferroli Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir.

 • F7 Arızası: Kalorifer sensörü sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Böyle bir hata kodu aldığınızda kaloriferleriniz ya hiç ısıtmaz ya da beklediğiniz sıcaklıkta olmaz. Bu arıza durumunda kalorifer ısı algılayıcı sensörde yani ntc dediğimiz parçada sorun var demektir. Bu parçanın arızalı olması dışında; kablolarda kısa devre ya da kopma da söz konusu olabilir. Borularda nemlenme durumu olabilir. Yardımları servis ekiplerinden almalısınız.

 • F9 Arızası: Sıcak su sensör sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Bu durumda kullanıcı olarak sıcak su sorunu yaşarsınız. Su ya hiç sıcak akmaz ya da ara sıra soğumaya geçer. Çünkü sıcak su algılayıcı sensör adını verdiğimiz ntc de oluşan arızayı belirtir. Ntc nin yanı sıra kablolarda kısa devre ya da kopma, borularda nemlenme olduğu zaman da bu sorun yaşanabilir. Teknik açıdan yardım amacı ile servisi arayınız.

 • F37 Arızası: Düşük sistem basınç sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Domicompact model kombilerin genelinde karşılaşılan sık arızalardan biridir. Sistem su ile çalıştığından su azaldığında bu sorun yaşanabilmektedir. Domicompact model kombinin sol alt tarafında siyah doldurma musluğu olduğunu göreceksiniz. Sola doğru çevirin ve açın. Kombiden su sesi gelecek ve paneldeki göstergeyi (basınç göstergesini) takip ederseniz eğer yükselme olduğunu göreceksiniz. Bu şekilde basıncı 1 ile 2 arasına gelecek şekilde ayarlayın. İdeal konuma geldiğinde ekrandaki F37 hata kodu silinecektir. Cihaz çalışmaya devam edecektir. Düzelme olmaz ise resertleme işlemi yapın. Yine de sonuç alamadıysanız veya işlemi yapamadıysanız Ferroli Servisi yardımı alın.

Sending
User Review
2.5 (2 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

Yorumlar

  • Merhaba Semih bey,

   Cihazınız eski model olduğu için sıfır kart yedek parça desteği bitmiş olabilir ancak ekonomik şekilde 1 yıl garantili onarımını gerçekleştirip problemi çözebiliriz.

   Web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkürler.

 • Ferroli f24 sorunumuz banyo ve mutfa sıcak su vermiyor peteklerde sorun yok arızanın nedenleri nedir selamlar saygılarimla

  • Merhaba, cihazın sıcak su tertibatında problem olmuş olabilir. Yerinde arızayı tespit etmek gerekir. Dilerseniz, bir servis yönlendirebiliriz.

 • Ateşleme kırmızı yanıyor kombi calismiyor resetleme yaptım hepten gitti

  • Merhaba Ahmet bey cihazınızda kalıcı bir arıza olabilir, net tespit için cihazı yerinde görüp kontrol etmek gerekir.

 • Iyi akşamlar kombim sürekli su seviyesi dusuyor ne yapmam gerekir

CANSERVİS ARA