immergas

Immergas Nike Star Arıza Kodları

Immergas Nike Star Arıza Kodları
Immergas Nike Star Arıza Kodları
 • 01 Arıza Kodu: Ateşleme arızası.

Muhtemel Çözüm: Ateşleme arızasının birçok sebebi bulunur. Servis gelmeden önce dairenize gaz gelip gelmediğini kontrol edin. Gaz vanalarına bakabilir, kapalı ise açabilirsiniz. Gaz vanaları açık, kombinize gaz gelmekte ise bu durumda “RESET” butonuna birkaç saniye basılı tutarak resetleme işlemi uygulayın. Uygulama sonrasında sonuç değişmezse eğer bu durumda ana kartta, elektrotlarda, gaz grubunda problem var diyebiliriz. Yapılması gereken ise İmmergas Kombi Servisi’ni arayarak yardım istemektir.

 • 02 Arıza Kodu: Aşırı ısınma ikazı.

Muhtemel Çözüm: Kombi tesisatında bulunan suyun sıcaklığının maksimum seviyeyi aşması sonrasında limit termostatın devreye girerek cihazı bloke ettiğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kombi altındaki tesisat vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Vanalar kapalı ise açılmalıdır. Cihaz eğer kış modunda ise kalorifer vanalarına bakılmalı, vanalar kapalı ise açılmalıdır. Buna rağmen sorun devam etmekte ise “RESET” butonuna basılarak resetleme işlemi uygulanmalıdır. Arıza durumunda düzelme olmaz ise; kalorifer tesisatı, kalorifer filtresi, ana eşanjör tıkalı olabilmektedir. Üç yollu vananın konum değiştirmesi, arada kalması, pompanın sıkışması gibi durumlar sebebi ile de bu sorun yaşanabilir. İmmergas Servisi’ni arayarak mutlaka yardım alın.

 • 03 Arıza Kodu: Duman termostat (baca sensörü) arızası.

Muhtemel Çözüm: Nike Star model bacalı kombilerde atık gaz sıcaklığını ve içerideki sıcaklığı ölçerek birbiriyle kıyaslayan baca sensörünün arızalı olabileceğini, kopmuş olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu durumda cihaz çalışma sağlamaz. Sorunun tespiti ve çözümü için mutlaka servisi aramalısınız.

 • 04 Arıza Kodu: Elektro mekanik kontaklarda problem.

Muhtemel Çözüm: Sorunun tespiti ve çözümü için mutlaka servisi arayın.

 • 05 Arıza Kodu: Kalorifer sensörü arızası.

Muhtemel Çözüm: Kalorifer ısı ntc sinde arıza olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kalorifer sensörünün yanı sıra, sensör kablolarında kopukluk- kısa devre durumları, borularda nemlenme durumları söz konusu olabilir. Net teşhis ve çözüm için mutlaka İmmergas Servisi’ni arayın.

 • 06 Arıza Kodu: Sıcak su sensörü arızası.

Muhtemel Çözüm: Sıcak su ntc sinde bir problem olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu durumda sorun aslında sadece sıcak su sensöründe değil, sensör kablolarında veya borularında olabilir. Bu nedenle cihaza müdahalede bulunmadan sorunun tespit edilmesi ve çözümlenmesi adına servis yardımı alın.

 • 10 Arıza Kodu: Düşük tesisat su basıncı sorunu.

Muhtemel Çözüm: İmmergas Nike Star model kombinin basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda Nike Star model kombinize su basmanız gerekir. Nike Star kombinin sağ altındaki siyah doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesi 1 ile 2 bar arasına gelene kadar su basın. Su basma işlemi sonrasında siyah doldurma musluğunu sola çevirerek kapatmayı unutmayın. Sorun çözümlenecektir. Düzelme durumu olmazsa veya uygulamayı yapamazsanız mutlaka servisi arayın.

 • 20 Arıza Kodu: Parazit alev sorunu.

Muhtemel Çözüm: Bir nevi iyonizasyon sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman “RESET” butonuna birkaç saniye kadar basılı tutun. Cihaza reset atın. Resetleme işlemi sonrasında sorunda düzelme olmaz ise İmmergas Servisi’ni arayın. Gaz valfinde, iyonizasyon elektrodunda veya elektronik kartta sorun olabilir. Net teşhis ve çözüm için uzman yardımı almalısınız.

 • 27 Arıza Kodu Devirdaim sorunu.

Muhtemel Çözüm: Nike Star model kombinin devir daim yapamadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olun. En az 3 tanesi mutlaka açık olsun. Buna rağmen sorun yaşanıyor ise devir daim pompasında sorun olabilir veya elektronik kart arızalı olabilir. İmmergas Servisi’ni arayarak yardım alın.

 • 28 Arıza Kodu Kaçak durumu.

Muhtemel Çözüm: Nike Star kombi tesisatında ya da elektrik anlamında bir kaçak durumu söz konusu olabilir. Cihaza müdahalede bulunmadan tespit ve çözüm için mutlaka servis yardımı alın.

 • 31 Arıza Kodu Oda termostatı bağlantı sorunu.

Muhtemel Çözüm: Oda termostatı kullanılan konutlarda meydana gelen bir arıza durumudur. Bu durumda Nike Star model kombinin oda termostatı bağlantısında sorun veya kopma olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA