Kartal

Kartal Klima Servisi – 0216 446 09 05

Kartal Klima Servisi
Kartal Klima Servisi

Sözünün Arkasında Garantili Teknik Servis Hizmeti

Kartal, İstanbul Anadolu Yakası’nın en önemli yerlerinden biridir. Oldukça merkezi olan bu semtimiz, oldukça yoğun ve hareketli bir semtimizdir. Firmamız, donanımlı ve üstün tecrübeye sahip ekibi sayesinde birçok il ve ilçede olduğu gibi Kartal’da da  Kartal Klima Servisi hizmetini vermektedir. Bu sayede, klima bakımlarını, onarımlarını yaparak sizlere yardımcı olmaktadır. Bunun yanında klimalarınızda ciddi sorunlar yaşamamanız için sizin de birtakım önlemler almanız gerekmektedir. Kombi bakımlarınızı en az 6 ayda bir kere yaptırarak son derece tasarruflu bir ısınma sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak, yaz kış ihtiyacımız olan sıcak su olmazsa olmazımızdır.

Klimalarınızın Arızalarının En Önemli 7 Sebebi:

1. DÜŞÜK GAZ BASINCI:  Gaz, klimanızın evinizdeki veya iş yerinizdeki havadaki ısıyı ve nemi gidermek için kullandığı malzemelerdir. Sisteminiz gaz hatlarında sızıntılar geliştirirse, havayı etkili bir şekilde soğutmak için yeterli gazla karşılaşabilirsiniz. Ne yazık ki, bu klima probleminin doğru bir şekilde düzeltilmesi sadece soğutucunun değiştirilmesi meselesi değildir. Bir Kartal Klima Servisi teknisyenini sızıntıları bulması ve hatlardaki delikleri onarması gerekir, bu da özellikle çok sayıda sızıntı olduğunda bazen zaman alıcı ve pahalı bir işlem olabilir.

2.EVAPORATÖR TIKANIKLIĞI: Klimanızın evaporatör bobini soğutucu ile doldurulur ve havadan sünger gibi ısıyı emmekten sorumludur. Karşı sezgisel gelebilir, ancak bu bobinlerin düzgün çalışması için etraflarında dolaşan sıcak havaya ihtiyacı vardır. Hava akışında bir şeyler ters gittiğinde ve evaporatör bobini çok soğuduğunda, dışarıda bir buz tabakası oluşabilir. Bu olduğunda, klima besleme kayıtlarınızdan sıcak hava alırsınız veya hiç gelmez.

3. KİRLİ KONDENSER SERPANTİNLERİ: Ünitenizin dış ünitenin bir parçası olan kondenser bobinleri, bina dışına atarak havadan çıkan ısıdan kurtulur. Kondenser bobini bir kir ve kir tabakası ile kaplandığında iyi çalışmaz. Bu havadaki tüm kurum ve kirlilik çok yaygın bir sorundur. Bu gerçekleştiğinde, ısı transferi engellenir ve üniteniz işini yapmak için daha fazla çalışmak zorundadır, bu da parçalarda daha fazla aşınmaya ve hatta sistem arızasına yol açar.

4. FAN SORUNLARI: Havayı soğutmak için ünitenizin evaporatör bobinine iç havayı üfleyen bir fan ve binanın dışındaki emilen ısıyı dışarı atmak için dış ünitenin kondansatörüne hava üfleyen bir fan vardır. Bu fanlardan herhangi biri düzgün çalışmıyorsa – arızalı bir motor, yağlama eksikliği, aşınmış kayışlar veya çok fazla kir ve döküntü nedeniyle – kötü hava akışı ve klima sorunları ile karşılaşırsınız. Sorunu ihmal ederseniz, kompresör arızasına yol açabilir, bu da klimanız için geri dönüşü olmayan bir sorun meydana gelmesi demektir.

5. SIZDIRAN KANALLAR: Duvarlarınızdan ve tavanlardan geçen kanallar, soğutulmuş havayı klimadan alanınıza taşır. Bununla birlikte, kanallarda (kemirgenler veya dikkatsiz işçilerden kaynaklanabilecek) delikler veya kırıklar varsa, bu pahalı soğuk hava, kimsenin iyi yapmadığı duvarlarınızın içine sarılır. Ve elbette , bu senaryo klimanızın daha fazla çalışmasına ve enerji faturalarınızı artırmasına neden olur.

6. TERMOSTAT SORUNLARI: Özellikle eski kadran tipi termostatlara sahipseniz, bunlar yanlış kalibre edilmiş olabilir, bu da klimanızın kontrol sisteminden doğru talimatları alamadığı anlamına gelir. Termostatlarınızı değiştirerek veya yeniden kalibre ederek bu sorunu düzeltmek oldukça kolaydır. Yeni programlanabilir termostatlarınız varsa, bunlar bazen programlamak zordur ve yanlış ayarlanmış olabilirler. Hala el kitabınız varsa, termostat ayarlarınızın doğru olduğundan emin olmak için talimatları kontrol edin.

7. TIKALI KANALİZASYON: Klimanızın havadan çıkardığı tüm nem bir yere gitmelidir. Bir tahliye hattından, bir tavaya ve nihayetinde bir tahliye hattından uzaklaştırılması gerekiyordu. Hat veya tahliye tıkanırsa su yedeklenebilir ve sisteminize zarar verebilir. Ayrıca duvarlarınıza, tavanlarınıza ve mobilyalarınıza zarar veren su sızıntıları yapabilirsiniz. Hemen görmüyorsanız, sonunda küf büyümesine sahip olacaksınız.

Klima sorunlarını önlemek için kolay adımlar:

1. KİRLİ HAVA FİLTRELERİNİ DEĞİŞTİRİN.

Bobinlerin donmasına neden olan hava akışı problemlerine genellikle tıkalı hava filtreleri neden olur.

2. KANALLARI İNCELEYİN VE DELİKLERİ ONARIN. 

Kayıtlardan yeterli hava gelmiyorsa veya enerji faturalarınız artmaya devam ediyorsa, bir Kartal Klima Servisi uzmanının kanallarınızın durumuna bir göz atmasını sağlayın.

3. PROGRAMLANABİLİR BİR TERMOSTAT TAKIN VE NASIL KULLANILACAĞINI ÖĞRENİN. 

Daha hassas olan ve enerji tasarrufu sağlayan yeni termostatlar takarak eski kontrol sistemlerindeki sorunları ortadan kaldırın. Akıllı telefonunuzu veya tabletinizi kullanarak uzaktan kontrol edilebilen termostatlar bile alabilirsiniz.

4. DIŞ ÜNİTENİN ÇEVRESİNDEKİ FIRÇA VE KALINTILARI TEMİZLEYİN. 

Kondenser ve dış fan ünitesi yapraklar, çöpler ve kir ile tıkandığında, ünite ısıyı etkili bir şekilde dışarı alamaz.

5. DÜZENLİ BAKIM İHMAL ETMEYİN. 

Klima sorunlarının neredeyse en yaygın nedenlerinin tümü düzenli bakım ile kolayca önlenebilir. İlk kez çalıştırmadan önce sisteminizi her baharda incelemek ve ayarlamak için bir Kartal Klima Servisine danışın. Nispeten ucuzdur ve yılın en sıcak gününde çalışmayı bıraktığında kendinizi acil durum araması yapmaktan kurtaracaksınız.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA