Nova Florida

Nova Florida Pictor Dual Arıza Kodları

Nova Florida Pictor Dual Arıza Kodları
Nova Florida Pictor Dual Arıza Kodları

1.Hat Lambası Yeşil  yanıyor ise; Bu LED lambası kombinin elektrik beslenmesinin olduğunu gösterir.

2.Hat Lambası 30 Derece Kırmızı yanıyor ise; Bu LED lambasının sabit olarak yanıyor olması tesisat içerisindeki su ısısının 25°C ile 35°C arasında olduğunu gösterir. Bu Led lambasının yanar söner olarak yanması durumunda çalışma anormalliğinden ötürü kombinin arızaya geçmiş olduğu belirtilir.

3.İşaret Lambası 40 Derece Kırmızı yanıyor ise; Bu Led lambasının sabit olarak yanıyor olması tesisat içerisindeki su ısısının 36°C ile 45°C arasında olduğunu gösterir. Bu Led lambasının yanar söner olarak yanması durumunda çalışma anormalliğinden dolayı güvenlik termostatının devreye girmiş olduğunu belirtir.

4.İşaret Lambası 50 Derece Kırmızı yanıyor ise; Bu Led lambasının sabit olarak yanıyor olması tesisat içerisindeki su ısısının 46°C ile 55°C arasında olduğunu gösterir. Bu Led lambasının yanar söner olarak yanması durumunda bacada çalışma anormalliğinden (CTN ve RTN modelleri) veya duman tahliye / hava emiş boruları işlev hatası (CTFS ve RTFS modelleri) olduğunu belirtir.

5.İşaret Lambası 60 Derece Kırmızı yanıyor ise; Bu Led lambasının sabit olarak yanıyor olması tesisat içerisindeki su ısısının 56°C ile 65°C arasında olduğunu gösterir. Bu Led lambasının yanar söner olarak yanması durumunda çalışma anormalliğinden ötürü boyler blokaj düzeneğinin devreye girmiş olduğunu belirtir.

6.İşaret Lambası 70 Derece Kırmızı yanıyor ise; Bu Led lambasının sabit olarak yanıyor olması tesisat içerisindeki su ısısının 66°C ile 75°C arasında olduğunu gösterir. Bu Led lambasının yanar söner olarak yanması durumunda kazanda bulunan su basıncının aşırı derecede düşük olduğunu belirtir.

7.İşaret Lambası 80 Derece Kırmızı yanıyor ise; Bu Led lambasının sabit olarak yanıyor olması tesisat içerisindeki su ısısının 76°C ile 85°C arasında olduğunu gösterir. Bu Led lambasının yanar söner olarak yanması durumunda kazanda bulunan su ısısının 85°C’den daha fazla olduğunu gösterir.

8.İşaret Lambası Yeşil yanıyor ise; Bu Led lambasının sabit olarak yanması durumunda kombinin ısıtıcı işlevinde olduğu belirtilir. Bu Led lambasının yanar söner olarak yanması durumunda çalışma anormalliğinden ötürü kombinin arızaya geçmiş olduğu belirtilir.

9.Kombi Durum Ayar Düğmesi; 

  • Kombi ”OFF” durumundayken , kombi ”stand-by” durumundadır.
  • Düğmenin ”YAZ” nova florida yaz konumu işaretikonumunda olması halinde, kombi yalnıca kullanım amaçlı sıcak su sağlayacak işlevini yürütür.
  • Kombi ”KIŞ” Nova Florida Kış Konumu Düğmesikonumunda olması halinde kombi kullanım amaçlı sıcak suyun yanı sıra ortam ısıtmasını da sağlar.
  • Kombi ”buzlanmaya karşı” Nova Florida Buzlanmaya Karşı Konumu Düğmesikonumundayken kombi yalnızca buzlanma önleyici işlevini yürütmektedir.
  • Düğmenin arızadan çıkış Nova Florida Arızadan Çıkış Düğmesikonumunda olması halinde boyler blokaj sisteminin devreye girmesinden sonra kombinin tekrar devreye sokulmasını sağlar.

10.Kullanım Suyu Isı Ayarı Düğmesi;

Bu düğmenin işlevi, kullanım suyu ısısının en düşük 35°C ile en yüksek 57°C arasında arzulanan ısıda sabit tutmaktır.

DİKKAT! Kombi bünyesinde bulunan ve kullanım suyunun debisini dakikada 10 Litre olarak sınırlayan bir düzenek bulunmaktır. Kombi tarafından sağlanan kullanım suyunun ısı derecesi, ayarlanan değerin yanı sıra, kullanıcı tarafından arzulanan ısıya ve ayrıca da giriş suyunun ısısına da bağlıdır.

11.Ortam Isıtması Isı Ayar Düğmesi;

Bu düğmenin işlevi, ortam ısıtma amaçlı tesisat içerisinde bulunan suyun ısının en düşük 35°C ile en yüksek 78°C arasında arzulanan ısıda sabit tutmaktır.

12. Su Manometresi

Manometre tesisat içerisinde bulunan suyun basıncını gösterir.

 

Sending
User Review
5 (3 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

Yorumlar

  • Merhaba Kombide sadece sıcak su ayarındayken yeşil yanarken kaloriferi de devreye alınca açma kapama lambası kırmızı yanmaya başladı ve bazende kalorifer ışığında da kırmızı yanıyor. Sebebini öğrenebilir miyim? Teşekkür ederim

    • Merhaba cihazınız Novaflorida PictorDual modeli ise bize iletişim kanallarımız üzerinden kısa bir video atarsanız yardımcı olmak isteriz.

Call Now ButtonCANSERVİS ARA