Pendik

Pendik Klima Bakımı – 0216 446 09 05

Pendik Klima Bakımı
Pendik Klima Bakımı

Pendik’te Canservis ile Sorunsuz Klimalar

 Her elektronik cihazın kendine özel göre arızaları oluşabilir. Örneğin, bir çamaşır makinesi su taşırma arızası yaparken, bir kombi sıcak su arızası vermektedir. Bu arızaların kesin tespiti için mutlaka oluşan arıza iyi bir şekilde takip edilmelidir. Klima arızaları oluştuğunda mutlaka Pendik Klima Bakımı hizmeti veren profesyonel bir ekibe sahip olan firma çağırmak gereklidir. Peki bu sık görülen ve herkesin şikayetçi olduğu arızalar nelerdir?

 • Klima Çalışıyor Fakat Isıtmıyor Arızası; Böyle bir arızanın oluşmasına neden bazı zamanlarda klimanın içindeki parçaların arızalarıdır.
 • Klima Çalışıyor Fakat Soğutmuyor Arızası; Bu arıza türü, klima filtrelerinin aşırı derece kirlenmiş olmasının sebebi olabilir. En başta klima filtresinin tozlanmış olup olmadığı gözden geçirilmeli daha sonra Pendik Klima Servisi çağırılmalıdır.
 • Klima Yeterince Soğutmuyor Arızası; Klimaların bazıları, güçlü bir performansa sahip olan klimalara göre daha az görev yapacak konumdadır. Sisteminde çok fazla soğutmama olan klimalar için yapılacak bir şey yoktur. Fakat bir klimanın soğutma – ısıtma sisteminin bir miktar veya çok yoğun bir şekilde düşmesi arıza nedeniyledir. Klimanın yeterince soğutmuyor arızası genellikle hava giriş ve çıkış alanlarının kapalı olmasından veya odada açık bir pencere olmasından dolayıdır. Bu arıza yapacak olan seçenekler gözden geçirilmeli arıza sonuçlandırılamıyor ise mutlaka servis çağırmak gerekir.

Bunlar gibi arızalarla sık sık karşılaşmamak için, Pendik Klima Bakımı hizmeti veren servisimizi çağırarak, düzenli bakım yaptırmanız gerekmektedir.

Klima Bakımını Nasıl Yapıyoruz?

 • Hava filtrelerini değiştirin veya temizliyoruz.
 • Klimanızın verimliliğini artıracak en önemli bakım görevi, hava filtrelerini rutin olarak değiştirmek veya temizlemek. Bir inçlik pilili filtreleri ayda bir değiştirin. Kullanılacak filtre türünden emin değilseniz,  sisteminize göre bir tane önerebilir. Diğer tüm filtre boyutları için, yıllık bakım ziyaretinizde bunları kontrol edecek, temizleyecek veya değiştirecektir. Klimanız sürekli kullanımdaysa, tozlu koşullara maruz kalırsa veya evde evcil hayvanınız varsa filtrelerin daha sık ilgilenilmesi gerekebileceğini unutmayın.
 • Klima bobinlerini temizliyoruz.
 • Klimanın evaporatörü ve kondenser bobinleri zamanla kir toplar. Bu kir hava akışını azaltır ve bobini yalıtır ve ısıyı emme yeteneğini azaltır. Dış ortam tozluysa veya yakınlarda yeşillik varsa, açık kondansatör bobinleri de çok kirlenebilir. Bu sorunları önlemek için, Pendik Klima Bakımı servisi gerektiğinde yıllık bakım ziyaretinizde klimanızın kangallarını kontrol edecek ve temizleyecektir.
 • Kalıntıları üniteden çıkarıyoruz
 • Zamanla, klimanızın dışında yapraklar, kir ve çim kırpıntıları gibi şeyler birikir, sistem kapasitesini azaltır ve hava akışını azaltır. Üniteye giden ve üniteden gelen hava akışını önlemek için çalıların veya diğer bitkilerin klimanın çevresinden kesilmesi gerekir.
 • Bobin kanatçıklarını düzeltiyoruz.
 • Evaporatör ve kondenser serpantinlerindeki alüminyum kanatçıklar kolayca bükülür ve serpantin içinden hava akışını engelleyebilir. Yıllık bakım ziyaretimizde bu parçaları kontrol edecek ve gerekirse düzeltecektir.
Sending
User Review
0 (0 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

CANSERVİS ARA