Tuzla

Tuzla Vaillant Wuv Kombi Servisi – 0216 446 09 05

Tuzla Vaillant Wuv Kombi Servisi
Tuzla Vaillant Wuv Kombi Servisi

Vaillant Wuv Model Kombileriniz Canservis’in Uzman Ekibiyle Güvende

146 yılı aşkın tecrübesiyle 60’tan fazla ülkede, 30 milyonu aşkın eve giren kombinin mucidi Vaillant, Alman teknolojisi çok az yakan kombiyi de icat etti. Isıtma ve havalandırma sektöründe öncü olarak faaliyetlerine devam eden Vaillant Grup 1992 yılından beri Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Canservis Teknik Servis Hizmetleri olarak, Vaillant Wuw marka kombilere uzman ekibimizle Tuzla semtinde, Tuzla Vaillant Wuv Kombi Servisi hizmeti vererek, Vaillant marka, wuv model kombilerinizin arıza, bakımsızlık gibi problemlerinizi kısa sürede çözerek, sizlerin memnuniyetini sağlamaktayız.

 • 1 numaralı LED: Açma/kapama LED i
 • 2 numaralı LED: Sıcak su konumu açık
 • 3 numaralı LED: Petek konumu açık
 • 4 numaralı LED: Yanıyorsa sorun yok, yanıp sönüyorsa atık gaz sistem sorunu
 • 5 numaralı LED: Kum saati LED i (Yanıyorsa sorun yok, yanıp sönüyorsa arıza durumu)
 • 6 numaralı LED: Alev oluştu LED i
 • 7 numaralı LED: Alev yok arıza LED i
 • 8 numaralı düğme: Arızadan çıkarma (reset) düğmesi
 • 9 numaralı düğme: Sıcak su ayar düğmesi
 • 10 numaralı düğme: Kalorifer ayar düğmesi
 • 11 numaralı düğme: Açma/kapama düğmesi
 • 12 numaralı parça: Termomanometre (basınç ve tesisat gidiş suyu sıcaklık gösterimi)

Vuw Pro Kombide Sıcak Su Ayarı Nasıl Yapılır?

Musluk simgeli düğmeyi sağa doğru çevirdiğinizde kullanım suyu ayarı yapmış olursunuz. Kullanım suyu sıcaklık ayarını düşürmek için düğmeyi sola çevirebilir ayarı yükseltmek için düğmeyi sağa çevirebilirsiniz. Beklentiniz olan ayarı bu şekilde ayarlayabilirsiniz.

Vuw Pro Kombide Kalorifer Ayarı Nasıl Yapılır?

Kalorifer simgeli düğmeyi sağa çevirerek kalorifer ısı ayarı yapabilirsiniz. Düğmeyi sağa çevirdiğinizde ısı ayarı yükselir , sola çevirdiğinizde düşer. Beklentinize göre kalorifer sıcaklık derecesini bu şekilde ayarlayabilirsiniz.

Vuw Pro Kombiyi Yaz Konumuna Çevirme

Kış bitiminde kalorifer konumunu kapatmak isterseniz eğer kalorifer simgeli düğmeyi en sola çevirmeniz yeterlidir. Kalorifer konumu bu şekilde kapanır ve kombi sadece yaz konumunda çalışır. Yani sıcak su beklentinize karşılık verir.

Musluk simgeli düğmeyi de en sola çevirirseniz cihaz hem sıcak su vermeyecektir hem de ısıtma yapmayacaktır. Bu durumda donma koruması fonksiyonu açılır. Cihaz donma durumlarına karşı emniyete alınır.

Vuw Pro Kombiyi Resetleme

Ledlerin yanma durumlarına göre cihazda arıza olup olmadığı anlaşılabilir. Vaillant Vuw Pro arıza kodları linkin tıklayarak yaşadığınız sorunların sebeplerini öğrenebilirsiniz.

Vaillant Vuw Pro Kombi Kullanımı sırasında LED lerin yanma durumlarına bağlı olarak cihazda bir arıza durumu söz konusu olduysa eğer “kırmızı renkte olan alev üzerine x işaretli düğme” ye birkaç saniye basılı tutmanız yeterlidir. Bu işlemi arızanın tekrar etme durumlarında birkaç kez uygulayabilirsiniz. Uygulama neticesinde yine de sonuç alamıyorsanız eğer servis desteği almanız gerekir.

BUNUN YANINDA;
►► LED ler kombinin hangi konumda çalıştığına bağlı olarak yanar. Aşağıdan yukarıya doğru LED ler açık olur. LED lerin sadece yanması durumu cihazda bir sorun olmadığını gösterir. LED ler eğer yanıp sönüyorsa bu kombide arıza olduğunu gösterir. Hangi simge yanındaki LED yanıp sönüyorsa bu cihazda o arıza durumu olduğunu belirtir. Gaz yokluğu, aşırı ısınma sorunu gibi arıza durumlarında kombi resetlenebilir. Bu arıza durumları dışında meydana gelen her bir sorunda servis yardımı almak gerekir.

►► 12 numarası ile gösterdiğimiz termomanometreyi ara sıra kontrol etmeli, bar değeri 1 in altına düşerse kombiye su basmalısınız. Kombiye fazla su basarsanız petek havasını alarak basıncı düşürebilirsiniz. Ancak basıncın sıklıkla düşmesi ya da basıncın kendi kendine yükselmesi durumlarında mutlaka servis yardımı alın.

Sending
User Review
5 (1 vote)

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA