Vaillant

Vaillant VCK Arıza Kodları

Vaillant Vck Ön Panel
Vaillant Vck Ön Panel

Ana şalter açık konumda iken yeşil ışık yanmakta mıdır?

→Yanıp Sönüyor ise; Cihazda aşırı ısınma sorunu vardır. Bu durumda tesisat vanalarının ve petek vanalarının açık olduğundan emin olun, kapalı ise mutlaka açın. Kombiyi resetleyin. Düzelme durumu olmaz ise mutlaka servis yardımı alın.

→Yanmıyor ise;  Elektriğe giriş bağlantılarında, binaya ait ana giriş sigortasında, kablo bağlantılarında, ana kartta yahut trafoda sorun meydana gelmiş olabilir. Net teşhis için servisi aramalısınız.

 

İkinci Işık Arızası:

→Yanmıyor ise; Cihazın kış modunda olup olmadığına bakınız. Oda termostatı üzerinde talep var mı kontrol ediniz. Tümü doğru ise ana kartta sorunlu olabilir. Vaillant Servisi ile görüşerek yardım isteyiniz.

→Yanıyor ise; Sıcak su isteği mevcut demektir. Kombide bir sorun yoktur.

 

Dördüncü Işık Arızası:

→Yanıp Sönüyor İse;

 – Bacalı tip kombilerde –                                                       – Hermetik Tip Kombilerde –

Baca çekimini yerine getiremiyorsa kombi,                            Prosestat açık konumdan kapalı konuma

deneme aşamasına geçiş yapar. Sonrasında                    geçemiyor demektir. Servisten yardım istemeniz

ise ışık yanar.                                                                      gerekir. Vaillant Servisi’nden yardım isteyiniz.

 

→Yanmıyor ise;

 – Bacalı tip kombilerde –                                                       – Hermetik Tip Kombilerde –

Baca çekimini yerine getiremiyor ve bu sebeple                        Hava protestatının kontak kısımları yapışık

kombi bloke olmuş demektir. Baca tıkalı ya da                          kısa devrededir. Aynı şekilde fanda da sorun

çekiş gücü kuvvetli olmayabilir. Baca sensöründe de                oluşmuş olabilir. Servis tarafından müdahale

arıza olabilir.                                                                               edilmesi gerekir. Tespit ve müdahale için

.                                                                                                    servis yardımı almalısınız.

 

→Yanıp Sönüyor ise;  Kombi içerisinde su kalmamış olabilir. Basıncı kontrol etmeli eğer düşük ise cihazın su seviyesini 1,5 bara getirmelisiniz. Su seviyesinde herhangi bir anormallik yoksa mikro şalter kısa devrede olabilir. Sirkülasyon pompası yahut fark basınç şalteri daima açık konumda kalıyor olabilir. Vaillant Servisi’nden yardım almalısınız.

 

→Yanmıyor ise;  Elektronik kart ya da gaz valfinde arıza olabilir. Vaillant Servisi tarafından tespit gerekir.

 

Altıncı Işık Arızası:

→Yanıp Sönüyor ise; Tesisat gidiş sensörünün kabloları kopmuş yahut kısa devre yapmış olabilir. Servisi aramalı ve yardım almalısınız.

→Yanmıyor ise;

  • Alev oluşuyor fakat iyon alevi hissedemiyor. Elektrot kablosunda sorun oluşmuş olabilir.
  • Kombi ateşleme işlemini gerçekleştiremiyor. Ateşleme kabloları kopuk, ana kart arızalı, gaz valfi ya da iyonizasyon-ateşleme elektrodunda sorun olabilir.
  • Kombi ateşlemesini gerçekleştiriyor fakat cihaz alev almıyor. Gaz valfinde veya gaz ayarların da hata olabilir. İyonizasyon elektrodu ya da anakartta da sorun olabilir.

Yedinci Işık Arızası:

→Yanıp Sönüyor ise; Mikro işlemci arızası var. Kombiye bir kez reset atınız. Düzelmez ise iki defa daha üst üste reset atınız. Hala düzelmiyor ise servis elektronik kart yanmış veya röleleri arızalanmış olabilir. Servis talebinde bulununuz.

→Yanıyor ise; Kombi ateşleme yapmaya çalışıyor fakat cihaz alev almadığı için çalışmıyor. Gaz valfinde, anakartta, iyonizasyon-ateşleme elekrotlarında sorun olabilir.

→Yanmıyor ise; Kombinin herhangi bir sorunu yoktur. Bir süre bekleyiniz. Cihazı kapatıp açınız. Düzelmez ise servisi arayarak bilgi alınız.

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA