Vaillant

Vaillant Vuw Pro Arıza Kodları

Vaillant Vuw Pro Arıza Kodları
Vaillant Vuw Pro Arıza Kodları
  •  Ana şalter açık durumdayken 0/1 ışık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyorsa: Cihaz fazla sıcaklıktan dolayı kendini kullanıma kapamış. Bu durumda önce kombi altındaki vanalar ile petek vanaları kontrol edilmelidir. Vanalar açık durumda ise; pompa arızalı olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, kalorifer tesisatında ya da kalorifer filtresinde tıkanma olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.

Yanmıyorsa: Elektrik giriş bağlantılarına bakınız. Binanın ana giriş sigortası atık durumda olabilir kontrol ediniz. Kablo bağlantısında arıza, ana kartta hasar, trafoda bağlantılar yanlış yapılmış olabilir. Servisi aramalısınız.

  • Işık yanmakta mıdır?

Yanıyorsa: Kombide sıcak su isteği mevcut anlamına gelmektedir. Bir problem yoktur.

Yanmıyorsa: Kombi kış konumunda mı kontrol ediniz. Oda termostatından kombiye istek var mı bakınız. Arıza sürekli devam ederse elektronik kart arızalı olabilir. Vaillant Kombi Servisi ile iletişime geçiniz.

  • Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyorsa:

⇒Bacalı tip kombide: Baca çekimi olmadığından kombi daima deneme halinde. Baca tıkalı ya da çekmiyor olabilir, baca sensöründe sorun olabilir. Servisi aramalısınız.

⇒Hermetik tip kombide:  Prosestat kapanmıyor olabilir. Fan ya da elektronik kartta da sorun olabilir. net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

Yanmıyorsa:

⇒Bacalı tip kombide: Baca çekimi yetersiz olduğundan dolayı kombi kendini kullanım dışı bırakmış. Vaillant Servis tarafından müdahale gerekir.

⇒Hermetik tip kombide: Fan motorunda sorun mevcut veya hava prosestatı kısa devre de olabilir. Anakartın arızalı olma ihtimali de vardır. Servisi aramalısınız.

  • Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyorsa: Birinci eşanjör hava oluşturmuş, gaz ayarları düşük, kombinin suyu bitmiş, sensör arızalı, pislik tutucu filtre tıkanmış veya pompa devir gücü yeterli konumda olmayabilir. Vaillant Servisi tarafından cihaza müdahale ettiriniz.

Yanmıyorsa: Gaz valfi kumanda edilememek ile beraber ana kart sorunu meydana gelmiş olabilir. Servis çağırmanız gerekir.

  • Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyorsa:  Petek gidiş veya dönüş sensöründe arıza, kopma veya kısa devre oluşmuş. Vaillant Servisi tarafından müdahale gereklidir.

Yanmıyorsa: Olabilecek Sebepler;

  • Ateşleme denemesinden sonra alev oluşmakta ama iyon alevi hissedemiyor ve göremiyor. Elektrot kablosunda yahut elektrotta, gaz valfi bobinlerin çürüme, gaz ayarlarında sorun oluşmuş olabilir. Servis çağırınız.
  • Vuw Pro Kombi ateşleme işlemini gerçekleştiremiyor. Ateşleme elektrotlarına ait olan kablolarda kopukluk meydana gelmiş veya elektronik kart sorunlu olabilir. Gaz valfi arızalı olabilir. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.

 

  • Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyorsa: Kombide mikro işlemci arızası var demektir. Cihaza reset atınız. Fakat arıza devam ediyor ise ana kartta arıza var demektir. Servis çağırmanız gereken bir durumdur.

Yanıyorsa: Kombi üç kez ateşleme denemesine geçiyor fakat alev almıyor. Gaz armatürün de yahut ana kartta arıza olabilir. Cihazı servise göstermeniz gerekir.

Yanmıyorsa: Ateşleme ile alakalı sorun yaşanmaktadır. Kombi ateşleme yapamıyor bu sebeple de herhangi bir verim sağlamıyor. Vaillant Servisi ile görüşerek yardım isteyiniz.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA