Viessmann

Viessmann Kombide Serv Uyarısı

Viessmann Kombi Serv Uyarısı
Viessmann Kombi Serv Uyarısı

Viessmann Kombide Serv İkazı:

Viessmann kombide “Serv” uyarısı bir arıza kodu değildir. Baca temizleyici kontrol modudur. Bu mod yalnızda teknik servis ekiplerince kullanılabilir. Genel anlamda kombi bakımları sırasında etkinleştirilir. Baca gazı ölçümü için çeşitli güç kademeleri sıralıdır. Bu kademelere göre sadece yetkili teknik servis ekiplerince ayarlama yapılabilir. Kontrol işletmesi, test modu, tam yük modu olarak da bilinir.

Tüketicinin Yapması Gerken;

Viessmann kombiye bir servis ekibi tarafından müdahale edilmediyse ve ekranda buna rağmen “SERV” yazısı beliriyorsa kullanıcı cihaza müdahale etmiş ve bu moda geçiş yapmış demektir. Bu modda çıkan brülör gücü kesinlikle servis yetkilisi dışında kimse tarafından değiştirilmemelidir. Aksi taktirde can ve mal güvenliği açısından tehlike arz etmektedir.

Bu Mod  Nasıl İptal Edilir?

Bu moda bir şekilde giriş yapıldıysa hiçbir ayarlama yapılmadan yarım saat kadar beklemek gerekir. İşlev yarım saat sonra otomatik olarak sona erer ve ekrandan bu uyarı silinir. Dilerseniz direk kombiyi kapatıp birkaç saniye sonra açabilirsiniz. İşlev bu şekilde de sonlandırılacaktır.

Sending
User Review
3 (18 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

1 Yorum

  • Servis yazisi off tami durmalı yoksa 20 li veya yüksek rakamdami durmalı sürekli şu eksiltiyo ve kaçak olmadığı halde

Call Now ButtonCANSERVİS ARA