Copa

Copa CX 24 Fi Arıza Kodları

Copa CX 24 Fi Arıza Kodları
Copa CX 24 Fi Arıza Kodları
  • A01/E01 Arızası: Başarısız ateşleme sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Kombiye yeteri kadar gaz gelmiyor olabilir. Dairenizde gaz olduğundan emin olunuz, ocağınızı açarak dairenizde gaz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Kombinin ve daire gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olunuz. Kontrollerden sonra kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme yok ise; ateşleme elektrotlarında, kombinin gaz valfi ya da anakartında sorun olabilir.

  • E02 Arızası: Emniyet termostatı aşırı ısınma problemidir.

Muhtemel Çözüm: Kombi emniyet termostatının olması gereken değerlerden yüksek ısı algıladığı ve kombiyi emniyete almak için kilitlediği arıza durumudur. Dairenizdeki peteklerden en az iki tanesinin vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombi altındaki kalorifer tesisat vanalarına bakın, kapalı ise açın. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak kombinizi resetlemeniz gerekmektedir. Resetleme sonrasında eğer sorunda düzelme olmaz veya sık sık tekrarlar ise; kalorifer filtresi tıkalı olabilir, sirkülasyon pompası arızası olabilir, ana eşanjörde kireçlenme-tıkanma olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir, emniyet termostatı arızalı olabilir ya da kalorifer tesisatı tıkalı olabilir.

  • E03 Arızası: Hava basınç anahtarı anahtarı sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Kombinin atık gaz sistemi sorunu olarak da bilinir. Kombi modeli hermetik olduğu için, bu arıza durumunda baca yerinden çıkmış olabilir, anakartta sorun olabilir ya da prosestat arızalı olabilir.

  • E05 Arızası: Kalorifer gidiş suyu sensör arızası.

Muhtemel Çözüm: Kalorifer sensörü olarak bilinen parçadır. Bu parçada sorun olduğunda veya sensör kablolarında sorun olduğunda arıza yaşanır.

  • E06 Arızası: Sıcak su sensöründeki sorunu belirtir.

Muhtemel Çözüm: Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Sıcak su sensöründe ya da kablolarda sorun olduğunda yaşanır.

  • E10 Arızası: Düşük tesisat su basıncı arızasıdır.

Muhtemel Çözüm: Kombi su basıncı 1.0 Bar’ın altuna düştüğünden dolayı bu arıza koduyla karşılaşırız. En sık karşılaştığımız arıza kodudur. Bu arıza durumunda, düşük olan su basıncını yükseltmemiz ve normal seviyeye getirmemiz gerekir. Kombinin altında bulunan doldurma musluğu sayesinde su basıncını 1.5 Bar’a kadar yükseltin. Su doldurma işlemi sonrası muhtemelen arıza düzelecektir. Su basma işlemi sonrasında arızada düzelme olmaz ise kombiyi resetleyiniz. Resetleme işlemi sonrasında da arıza düzelmez ise, kombi su basınç sondasında arıza olabilir. Kombinin sürekli olarak basıncının düşmesi durumunda peteklerinizde veya petek vanalarınızda su kaçağı olup olmadığından emin olmanız gerekmektedir.

  • E26 Arızası: Aşırı ısınma – maksimum sıcaklık uyarısıdır.

Muhtemel Çözüm: Sıklıkla karşımıza çıkan arızalardan biridir. Tesisat suyu içindeki sıcaklığın aşırı yükseltildiğini belirtir. Önce tesisat vanaları , daha sonra da kalorifer vanalarını kontrol etmek gerekir. Vanaların kapalı olması halinde açık konuma çevirmek gerekir. Vanalar açık ise R konumlu düğmeye getirerek cihazı resetleyebilirsiniz. Resetleme sonrasında arıza yine devam ediyorsa; pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir, tesisat tıkalı olabilir ya da kalorifer filtresi pislik ile tıkanmış olabilir.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA