Chaffoteaux

Chaffoteaux Niagara Delta Arıza Kodları

Chaffoteaux Niagara Delta Arıza Kodları
Chaffoteaux Niagara Delta Arıza Kodları
 • 1 Arızası: Ana eşanjörde aşırı ısınma demektir.

Muhtemel Çözüm: Bu durumda limit termostat açılır ve cihazı bloke eder. Kombinize önce reset atmayı deneyin. Reset sonrası hem petek hem de tesisat vanalarının kapalı biçimde olmadığından emin olun.

 • 3 Arızası: Alev kesintisi demektir.

Muhtemel Çözüm: Bu durum brülörde alevin kesildiğini belirtir. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman önce cihazınızı resetleyin. Resetleme işlemini defalarca yapmanıza rağmen yine de sorunda düzelme olmuyorsa eğer, iyonizasyon elektrodu, gaz valfi ya da anakart ile alakalı bir sorun olabilir.

 • 5 Arızası: Donma emniyet sistemi devrede, pompa çalışıyor.

Muhtemel Çözüm: Bu arıza durumu değildir. Donma durumuna karşı pompa devreye girip çalıştığında ekranda belirir. Bir süre sonra sorun düzelir.

 • 6 Arızası: Donma emniyet sistemi devrede, pompa çalışıyor, brülör yanmaya başladı demektir.

Muhtemel Çözüm: Arıza değildir. Donma durumuna karşı pompanın çaıştığını ve brülörde yanmanın başladığını belirtir. Bir süre kadar durum devam eder ve bir süre sonra düzelir.

 • 7 Arızası: Tesisatta sirkülasyon problemi var demektir.

Muhtemel Çözüm: Cihazınızın suyu dolaştıramadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kombi su basıncı düşük olabilir. Bar seviyesini kontrol edip, 1.5 Bar’a çıkarın. İşlem sonrası doldurma musluğunu açık bırakmayın.

 • 8 Arızası: Kombi içerisinde su sirkülasyonu yok demektir.

Muhtemel Çözüm: Kombide su sirkülasyonunu sağlayan pompanın arızalanması, tesisatın tıkanması, filtrenin tıkalı olması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu arıza durumunda cihazın su basıncını kontrol edebilirsiniz. Basınç düşük ise cihaza su basın.

 • 9 Arızası: Sıcak su sensör arızası demektir.

Muhtemel Çözüm: Bu durumda sensör arızalı olabilir. Teknik açıdan sensörün yanı sıra kablolarda ya da sensöre bağlı borularda da sorun olabilme ihtimali vardır.

 • 10 Arızası: Kullanım suyu sensöründe kısa devre olduğu anlamına gelmektedir.

Muhtemel Çözüm: Sensör kablolarında kısa devre olabileceğini belirtir. Tabi bu durumda sensör arızalı da olabilir.

 • 11 Arızası: Kalorifer sensör arızası anlamına gelmektedir.

Muhtemel Çözüm: Bu durumda sensör arızalı olabilir. Teknik açıdan sensörün yanı sıra, kablolarda ya da sensöre bağlı borularda da sorun olabilme ihtimali vardır.

 • 12 Arızası: Kalorifer gidiş suyu sensöründe kısa devre anlamına gelmektedir.

Muhtemel Çözüm: Bu durumda sensör arızalı olabilir. Teknik açıdan sensörün yanı sıra, kablolarda ya da sensöre bağlı borularda da sorun olabilme ihtimali vardır.

 • 13 Arızası: Kalorifer dönüş sensör arızası anlamına gelmektedir.

Muhtemel Çözüm:Bu durumda sensör arızalı olabilir. Teknik açıdan sensörün yanı sıra kablolarda ya da sensöre bağlı borularda da sorun olabilme ihtimali vardır.

 • 14 Arızası: Kalorifer dönüş suyu sensöründe kısa devre olduğu anlamına gelmektedir.

Muhtemel Çözüm: Sensör kablolarında kısa devre olabileceğini belirtir. Tabi bu durumda sensör arızalı da olabilir.

 • 18 Arızası: Yetersiz iyonizasyon akımı anlamına gelmektedir.

Muhtemel Çözüm: Bu sorun kombide alevin algılanamadığını belirtmektedir. Bu gibi arıza durumları ile karşılaştığınız zaman kombinize reset atmalısınız. Birkaç resetleme uygulaması sonrasında sorun yine de düzelmez ise; İyonizasyon elektrodu, gaz valfi veya anakart gibi parçalarda sorun olabilir.

 • 20 Arızası: Kart arızası anlamına gelmektedir.

Muhtemel Çözüm: Anakart ile alakalı bir sorun olduğunu belirten bu arıza durumunda cihaz çalışmaz ve arızaya geçer.

 • 21 Arızası: Fan motor arızası anlamına gelmektedir.

Muhtemel Çözüm: Hava akışını sağlayan en önemli parçalardan biri olan fanda, sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda fanın yanı sıra anakart da arızalı olabilir.

 • 22 Arızası: Prosestat arızası anlamına gelmektedir.

Muhtemel Çözüm: Prosestat hermetik ve yoğuşmalı tip kombilerde bulunan hava akışına yardımcı olan ve genelde fanın bekçisi olarak bilinen parçadır. Bu durumda resetleme işlemi yapsanız da sorun düzelmeyecektir. Ayrıca prosestatın yanı sıra fan veya elektronik kartta da sorun olabilir.

 • 23 Arızası: Kombi fanının hızının düşük olduğu anlamına gelmektedir.

Muhtemel Çözüm: Fanın yeterli hızda dönmediğini belirtir.

 • 24 Arızası: Fan hızı okunmuyor , takometre hatası anlamına gelmektedir.

Muhtemel Çözüm: Fan hızı okunmuyor, takometre hatası.

 • 25 Arızası: Boyler sensörü ısıyı hissetmiyor demektir.

Muhtemel Çözüm: Boyler sensöründe bir problem olduğunu belirtir.

 • 26 Arızası: Boyler sensörünün kısa devre olduğu anlamına gelmektedir.

Muhtemel Çözüm: Boyler sensöründe kısa devre oluştuğunu belirtir.

 • 27 Arızası: Boyler suyu sıcaklığı güvenlik kapatması demektir.

Muhtemel Çözüm: Aşırı ısınma sorunu olarak da adlandırabiliriz. Aşırı ısınma sorunlarında öncelikle cihazın susuz kalmadığınan ve su basıncının ideal seviyede olduğundan emin olun. Su basıncı düşük durumda ise su basmalısınız. Birkaç defa daha cihazı resetleyebilirsiniz. Ana eşanjördeki kireçlenme, üç yollu vanada konum değiştirme sorunu, pompanın sıkışması ya da kalorifer filtresinin tıkanması durumu söz konusu olabilir.

 • 31 Arızası: Ekran kartı ile iletişim hatası anlamına gelmektedir.

Muhtemel Çözüm: Öncesinde ekran kart değişimi yapıldı ise kombiye uygun olmayabilir ya da ayarları yanlış olabilir. Daha öncesinde bir müdahale olmadı ise anakart arızalı olabilir ve ekran kartı ile iletişim sağlanmıyor olabilir.

 • 32 Arızası: Anakart ile iletişim hatası.

Muhtemel Çözüm: Bu arıza durumunda, cihaz çalışmasını durdurur ve bloke konuma geçer. Anakarttan haber alınamadığını yani iletişim kopukluğu olduğunu belirtir. Anakart tamiri ya da değişimi gerekebilir.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA