Demirdöküm

DemirDöküm Aden Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Aden Arıza Kodları
Demirdöküm Aden Arıza Kodları
  • 30 Ledi Yanıp Sönüyor ise – Kalorifer sensörü problemi.

Muhtemel Çözüm  : Bu kaloriferleriniz ısınmaz veya az ısıtır. Kalorifer sensöründe, sensör kablolarında veya sensöre bağlı borularda sorun olabilmektedir. Sorunun net tespit edilmesi ve çözümlenmesi adına servisi aramanızı öneriyoruz.

  • 40 Ledi Yanıp Sönüyor ise Kullanım suyu sensörü problemi.

Muhtemel Çözüm : Bu durum sıcak su sorunu yaşadığınızı belirtir. Böyle bir durumda sıcak su sensörünün yanı sıra, kablolarda ve bağlantılarda da sorun olabilmektedir. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi arayın.

  • 50 Ledi Yanıp Sönüyor iseDış hava sensörü arızası.

Muhtemel Çözüm : Dış hava sensörü dışarıdaki sıcaklığa göre kombiyi çalıştırır. Aden kombinizde var ise arızalı olabileceğini belirtir. Yoksa da elektrik aksağında sıkıntı olabilir. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi arayınız.

  • 60 Ledi Yanıp Sönüyor ise –  Düşük su basınç problemi.

Muhtemel Çözüm : Aden kombi tesisatında su olmadığını veya az olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kombiye su basmanız gerekir. Aden kombinin sol alt tarafından siyah doldurma musluğu vardır. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir ve su basımı başlar. 1,5 bara kadar su basmanız gerekir. Su basma işlemi sonrasında cihaz çalışacaktır. Düzelme olmazsa eğer resetleme işlemi uygulamalısınız. Yine de düzelmediğinde veya işlemi yapamadığınızda servis yardımı alabilirsiniz.

  • 70 Ledi Yanıp Sönüyor ise Hava akışı sorunudur.

Muhtemel Çözüm : Bu durumda cihaz hava akışını sağlayamadığı için cihazdan verim alamazsınız. Cihaz hermetik ise: fan prosestat, anakart arızalı olabilir. Cihaz bacalı kombi ise baca tıkanmış ya da baca sensöründe arıza meydana gelmiş olabilir. Uzman ekipleri çağırarak sorunun çözümlenmesini sağlamalısınız.

  • 80 Ledi Yanıp Sönüyor ise –  Aşırı ısınma problemi olarak bilinir.

Muhtemel Çözüm : Bu durumda önce cihazın hangi konumda çalıştığı önemlidir. Kış konumunda bu sorun yaşandı ise petek vanaları kapalı durumda olabilir. Petek vanaları kapalı ise açmanız gerekir. Yaz konumunda sorun yaşandı ise veya kış konumunda olup petek vanaları açık ise resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme işleminden sonra da sorunda düzelme olmazsa eğer servisi aramalısınız. Ana eşanjörün kireçlenmesi veya tıkanması, üç yollu vanada sorun olması, pompanın sıkışması, filtrenin tıkanması, kalorifer tesisatının tıkanması gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir. Net tespit ve çözüm için uzman yardımı almalısınız.

  • 90 Ledi Yanıp Sönüyor iseBaşarısız ateşleme durumu.

Muhtemel Çözüm : Kullanıcı olarak dairede gaz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Dairenizde gaz var ise kombinizin su basınç seviyesini kontrol ediniz düşük ise cihaza su basın ve ardından birkaç kez cihazınızı resetleyiniz. Düzelme olmuyor ise elektronik kart, gaz valfi ya da ateşleme iyonizasyon çubuklarında sorun oluşmuş olabilir. Net bir teşhis için uzman ekipleri çağırınız.

Yardımcı Olabildik mi ?
Sending
User Review
4.57 (7 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

CANSERVİS ARA