Bosch

Bosch Condense 7000 Arıza Kodları

Bosch Condense 7000 Arıza Kodları
Bosch Condense 7000 Arıza Kodları
  • OY/A1 Arızası: Tesisat basınç arızasıdır.

Muhtemel Çözüm: Tesisat basıncı 0-1 bar arasında olduğu zaman bu sorun yaşanır. Basıncı yükseltmek gerekir. Bunun için de kombi altında monteli durumda olan doldurma musluğunu sola çevirmeniz gerekir. Kombiden su sesi duyarsınız. Basınç değerini takip edin. 1,2 bara geldiğinde ekrandan hata kodu silinecektir. İşlemi bu şekilde sonlandırabilir yani doldurma musluğunu sağa çevirip kapatabilirsiniz.

  • 9U Arızası: Kod anahtarı algılanmıyor.

Muhtemel Çözüm: Elektronik sistemde veya kablo bağlantılarında sorun olabilir. Servis yardımı almalısınız.

  • A8 Arızası: BUS iletişiminde kopma veya kesinti.

Muhtemel Çözüm: Kombiyle birlikte oda termostatı da kullanılıyorsa eğer bağlantılar ve kablolar kontrol edilmelidir. Kablo bağlantılarında sorun görülmezse eğer bu bir kart arızası olabilir. Kontrol ve müdahale için servis yardımı almalısınız.

  • C1/C7 Arızası: Fan sorunu.

Muhtemel Çözüm: Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem ya da müdahale bulunmamaktadır.

  • D3/D5/F0 Arızası: Dahili sorun.

Muhtemel Çözüm: Dahili sorunlarda cihaza hiçbir müdahalede bulunmadan servis yardımı almanız gerekir.

  • E2 Arızası: Gidiş suyu ntc sensör arızası.

Muhtemel Çözüm: Bu arıza durumunda kalorifer gidiş suyu sensöründe, sensör bağlantı kablolarında veya elektronik kartta sorun olabilir. Teşhis ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

  • E9 Arızası: Düşük basınç durumu veya limit termostat devrede.

Muhtemel Çözüm: Su basma işlemi sonrasında arıza düzelmezse, basınç normal değerde ise parçalarda sorun olabilir. Bu parçalar; pompaana eşanörüç yollu vanasensörelektronik kart gibi parçalardır. Aynı zamanda tesisat veya filtrenin tıkalı olması da bu soruna sebep olabilir. Bu durumda servis yardımı almak gerekir.

  • EA Arızası: Alev algılanmıyor (ateşleme başarısızlığı).

Muhtemel Çözüm: Dairenizdeki gazı kontrol edin ve gaz kesintisi olmadığından emin olun. Gaz vanaları açıksa ve kombiye de gaz geldiğinden eminseniz , kombiyi birkaç defa arka arkaya resetleyin. Sorunda düzelme olmazsa direk servis yardımı almalısınız.  Bu sorun; anakart, gaz valfi, iyon-ateşleme elektrotu arızasına bağlı olabilir. Teşhisin ve çözümün yerinde yapılması gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

  • FA Arızası: Gaz kesilmesine rağmen alev algılanıyor.

Muhtemel Çözüm: Gaz kesildiği zaman normalde brülörde alevin de kesilmesi gerekir. Ancak alev kesilmez ve algılanmaya devam ederse bu sorun yaşanır. Bu sorun iyon elektrotu veya karta bağlı olabilir. Yine de tabi net teşhis ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

  • H11 Arızası: Boyler sıcaklık sensörü arızası.

Muhtemel Çözüm: Boyler sıcaklık sensörü tanınmadığı zaman bu sorun yaşanır. Bu durumda genel olarak boyler sensöründe, bağlantı kablolarında veya kartta sorun olabilir. Yine de net teşhis ve çözüm için servis yardımı almanız gerekir.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

CANSERVİS ARA