Ferroli

Ferroli DOMIproject F24D Arıza Kodları

Ferroli Domiproject F24D Arıza Kodları
Ferroli Domiproject F24D Arıza Kodları

 

 • A01 Arıza Kodu: Cihazın ateşleme yapamadığını belirtmekte olan bir arıza kodudur.

Muhtemel Çözüm: Kullanıcı olarak daireniz de gazın olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Dairenizde gaz var ise cihazınıza birkaç kez reset atınız. Düzelme olmaz ise kombinizin anakartı, ateşleme iyonizasyon elektrotları ya da gaz valfinde sorun olabilmektedir. Servis desteği ile sorununuz çözümlenecektir.

 • A02 Arıza Kodu: Brülörün kapalı olmasına rağmen cihazın ateşleme yapmaya devam ettiğini belirtmektedir.

Muhtemel Çözüm: Kullanıcı olarak cihaza müdahale edemezsiniz. Elektronik kart, gaz valfi ya da iyonizasyon elektrotlarında sorun olabilmektedir. Sorunun yerinde tespiti için servis ekiplerini çağırmanız gerekmektedir.

 • A03 Arıza Kodu: Cihazda aşırı ısınmanın oluştuğunu belirtmektedir.

Muhtemel Çözüm: Kullanıcı olarak cihazın su basınç seviyesini kontrol etmeniz gerekmektedir. Su basınç seviyesi normal ise daire de en az 3 peteğin açık olmasına özen gösteriniz. Bu işlemler normal ise kombi parçalarında sorun var demektir. Kalorifer filtresi tıkalı, ana eşanjör kireçlemiş, üç yollu vana takılı kalmış ya da konum değiştirmiyor, pompa sıkışmış olabilir. Servis desteği ile sorununuz çözüme ulaşacaktır.

 • A04 Arıza Kodu: Cihaza parametre ayarının yapılması gerektiğini belirtmektedir.

Muhtemel Çözüm: Kullanıcı olarak cihaza müdahale edemezsiniz. Servis desteği ile sorununuz çözüme ulaşacaktır.

 • A05 Arıza Kodu: Fanın arızalı olduğunu ya da parametre ayarlarının yanlış yapıldığını belirtmektedir.

Muhtemel Çözüm: Cihaza müdahale etmeden servis ekiplerini çağırmanız gerekmektedir.

 • A06 Arıza Kodu: Ateşleme işleminden sonra alevin başarılı bir şekilde oluşmadığını belirtmekte olan bir arıza kodudur.

Muhtemel Çözüm: Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeyiniz. Cihazın elektronik kartında, gaz valfinde ya da ateşleme iyonizasyon elektrotlarında arıza meydana geldiğini belirtmektedir. Servis ekipleri ile iletişime geçiniz.

 • F07/F23/F24 Arıza Kodu: Parametre ayarlarının yanlış yapıldığını belirtmektedir.

Muhtemel Çözüm: Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmamaktadır. Servis ekiplerini çağırmanız gerekmektedir.

 • A09 Arıza Kodu: Gaz valfinin işlemini yapamadığını belirtmektedir.

Muhtemel Çözüm: Bu durumda gaz valfinde sorun oluşmaktadır. Bunun dışında gaz valfinin bağlantılarında da sorun olabilmektedir. Net bir teş:his için servisi arayınız.

 • F10/F14 Arıza Kodu: Kalorifer çıkış sensörünün arızalı olduğunu belirtmekte olan bir arıza kodudur.

Muhtemel Çözüm: Bu durumda peteklerinizden verim alamazsınız. Sensörün değişimi ile sorununuz çözüme ulaşacaktır. Servisi arayınız.

 • F11 Arıza Kodu:Sıcak su sensörünün arızalandığını belirtmekte olan bir arıza kodudur.

Muhtemel Çözüm: Kullanıcı olarak sıcak su alamazsınız. Sensörün değişimi ile sorununuz çözümlenecektir. Servis desteği alınız.

 • F16/F50 Arıza Kodu: Gaz valfinin anormal çalıştığını belirtmektedir.

Muhtemel Çözüm: Gaz valfinde sorun olabilir ya da gaz valfi bağlantılarında sorun olabilmektedir. Servis ile iletişime geçiniz.

 • F20 Arıza Kodu: Hava akış sorunu oluştuğunu belirtmekte olan bir arıza kodudur.

Muhtemel Çözüm: Bu durumda baca yerinden çıkmış olabilir. Bunun dışında fan, prosestatda ya da elektronik kartta sorun olabilmektedir. Servis desteği alarak sorununuz çözüme ulaşacaktır.

 • F21 Arıza Kodu: Cihazda uygunsuz yanmanın oluştuğunu belirtmektedir.

Muhtemel Çözüm:  Cihazın 10 dakika içerisinde 6 kez F20 hatası vermesidir. Bu durumda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servisi aramanız gerekmektedir.

 • F34 Arıza Kodu: Cihaza gelen voltaj seviyesini 180V’dan düşük olmasını belirtmektedir.

Muhtemel Çözüm: Kullanıcı olarak bir süre voltajların düzene girmesini bekleyiniz. Cihaz bir düzelme olmuyor ise bu durumda cihaza müdahale etmeden servisi aramanız gerekmektedir.

 • F35 Arıza Kodu:
 • Şebekeden gelen voltaj seviyesinin düzensiz olduğunu belirtmektedir.

Muhtemel Çözüm: Kullanıcı olarak bu duruma müdahale edemezsiniz. Servis ekiplerini çağırmanız gerekmektedir.

 • F37 Arıza Kodu:Su basıncının düşük olduğunu belirtmekte olan bir arıza kodudur.

Muhtemel Çözüm: Kullanıcı olarak yapmanız gereken kombinizin altında bulunan doldurma musluğu yardımı ile cihazın su basınç seviyesini 1 ,5 bara getirmeniz gerekmektedir. Kombinizin basınç seviyesi yükseldikten sonra cihaz normale dönmez ise cihaza reset atmanız gerekmektedir. Resetleme işleminden sonra cihazda düzelme olmaz ise servisi aramanız gerekmektedir.

 • F39 Arıza Kodu: Harici sensörün arızalandığını belirtmektedir.

Muhtemel Çözüm: Harici sensörün bağlantılarında kopma ya da kısa devre oluşmuş olabilir. Servis desteği ile sensörün değişmesini sağlayabilirsiniz.

 • A41 Arıza Kodu: Sıcak su sensörünün ya da ısıtma sensörünün bağlantısının yanlış yapıldığını belirtmektedir.

Muhtemel Çözüm: Bu duruma kullanıcı olarak müdahale edemezsiniz. Sensör bağlantılarının servis tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir.

 • F42 Arıza Kodu: Isıtma sensöründe sorun oluştuğunu belirtmektedir.

Muhtemel Çözüm: Isıtma sensöründe oluşan sorun nedeni ile ısınmada sorun yaşayabilirsiniz. Servis ekipleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 • F43 Arıza Kodu:Eşanjör korumasının devreye girdiğini belirtmektedir.

Muhtemel Çözüm: Cihazın su basınç seviyesini kontrol etmeniz gerekmektedir. Su basınç seviyesi normal ise bu durumda tesisatta hava oluşmuş ya da pompada arıza oluşmuş olabilir. Servis ile iletişime geçiniz.

 • F51 Arıza Kodu:Cihazda uygunsuz yanmanın oluştuğunu belirtmektedir.

Muhtemel Çözüm: Baca tıkalı ya da çekmiyor olabilir. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servis ekiplerini arayınız.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

1 Yorum

 • Ferroli DOMIProject F24 kombim için Warmhaus Recowa model kablosuz oda termotatı aldım. Data kablosunun 2 kırmızı, 2 kahverengi uçlarını kombinin hangi klemenslerine bağlayacağımı tespit edemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Call Now ButtonCANSERVİS ARA