Tüketici Destek

Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Öncelikle klimayı kullanmak istediğiniz alanın metrekare hesabını yaparak kullanılacak ortama uygun bir klima seçmelisiniz.

  • Klimayı hangi amaçla kullanacaksınız ?  ( Isıtma ve soğutma için kullanacaksanız inverter bir klima tercih etmelisiniz aksi takdirde on/off eski nesil bir cihaz tercih ederseniz kışın soğuk havalarda ısıtma ile ilgili problem yaşayabilirsiniz.Sadece soğutma için kullanacaksanız on/off inverter olmayan bir cihazda tercih edebilirsiniz.)
  • Alacağınız klimanın fiyatından önce servis ağını araştırmanız gerekmektedir. Herhangi bir problem yaşamanız durumunda ulaşabileceğiniz bir yetkili servisi olduğundan emin olmalısınız.
  • Alacağınız klima modeli ile ilgili internet üzerinden fiyat/yorum araştırması yaparak, alacağınız model de kronik bir arıza olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
  • Alacağınız klimanın çevreye zararlı olan R22 gazlı olmamasına, R410 gazlı çevre dostu bir klima olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Alacağınız klimanın ses derecesini öğrenmelisiniz, yüksek desibel ses çıkaran cihazlar klima kullanım konforunuzu bozacağından sizi rahatsız edecektir.
Yardımcı olabildik mi? (Bizi değerlendirin)
Sending
User Review
5 (1 vote)

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA