Tüketici Destek

Kombide Doldurma Musluğu (Vanası) Nedir?

Kombide Doldurma Musluğu Nedir
Kombide Doldurma Musluğu Nedir

Kombide Doldurma Musluğu Ne İşe Yarar? Ne için Kullanılır?

Kombiler, ısınma ve sıcak su gibi temel ihtiyaçlarımızı giderirler. Bazı zamanlar, kombinin içerisindeki su düşerek kombinin basıncı düşer. Bunu kombinin basınç göstergesine bakarak analayabiliriz. Doldurma musluğu da bu gibi problemleri çözmek için kombide bulunan bir parçadır. Kombinizin basıncı 1bar’ın altına düştüğü zaman kombinin suyunu tamamlanmasını sağlar. Yalnız , kombi mark ve modellerine göre doldurma muslukları farklılık gösterebilir. Bu parçalar her kombi için standart değildir.

Doldurma Musluğunun Yeri Nerededir?

Daha öncede dediğimiz gibi, doldurma musluğunun yeri ve şekli cihazdan cihaza farklılık gösterir. Genel olarak söyleyecek olursak, kombinin alt tarafına baktığımız zaman, mavi veya siyah bir plastik başlığı olan, dönebilen bir vana görürsünüz. İşte o vana, doldurma musluğu ya da doldurma vanası olarak tabir ettiğimiz parçadır. Bu musluk, saatin tersi yönde açılır, saat yönünde kapanır.

Kombi Doldurma Musluğu (Vanası)

Kombi Doldurma Musluğu (Vanası)

Kombinin Su Basıncı Neden Düşer?

Kombiler kapalı devre çalışırlar. Ve kullanıcılar içindeki parçaların ya da tesisatta oluşabilecek gözle görülmeyen (sıva altı) kaçakları göremeyip, tespit edemeyebilirler. Bunun yanında kombinin su akıtması, peteklerin su kaçırması gibi kaçaklar da kombinizin suyunun eksilmesine neden olabilir. Bunun en güvenilir yöntemi profesyonel teknisyenlere sahip bir servis çağırmanız. Kaçak tespiti yaptırmanızdır.

 

 

Sending
User Review
5 (3 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

Yorumlar

  • İyi akşamlar kombinin suyu fazla servis geldi bar kırmızı bölgenin başlangıcında bıraktı 3te sakıncası varmı fazla suyu nasıl dusururum

    • Merhaba, su basıncı 1.5 bar seviyelerinde olması gerekmektedir. Fazla ise herhangi bir petekten havasını alır gibi fazla suyu düşürebilirsiniz.

CANSERVİS ARA