Tüketici Destek

Kombide Üç Yollu Grup Nedir?

Kombide Üç Yollu Grup Nedir?
Kombide Üç Yollu Grup Nedir?

Kombide Üç Yollu Grup Ne İşe Yarar?

Sadece çift eşanjör bulunduran kombilerde mevcut olmakla birlikte, sıcak su ile kalorifer konumunu birbirinden ayırma rolünü üstlenen parçadır. Kombi, kış modunda bulunurken sıcak suya ihtiyaç duyarsa, kalorifer konumunu kapatıp sıcak su konumunu açar, sıcak su talebi sona erdiğinde ise, sıcak su bölümünü kapatıp kalorifer konumunu açar.

Üç Yollu Vana Neden Arızalanır?

Zaman içerisinde aşınmadan kaynaklı, sudaki kireçten kaynaklı iç takımı arıza yapabilir. Contasında delinme olabilir. Elektrikli üç yollu vanalarda zamanla motor sorunu yaşanabilir. Genel arıza sebebi uzun süre kullanılmasıdır.

Üç Yollu Vana Arızası Nasıl Anlaşılır?

Genelde kombide meydana gelen sıcak su arızalarında karşımıza çıkabilir. Ayrıca görevi gereği sıcak su ile kalorifer konumunu birbirinden ayırdığı için sıcak su kullanımında kalorifer konumu kapalı olmasına karşın suyu tesisata kaçırabilir ve tüm kaloriferlerin ısınmasını sağlayabilir. Bunun yanı sıra kombide su akıtma, ses yapma gibi durumlarda da üç yollu vana arızası söz konusu olabilmektedir.

Üç Yollu Vana Arızası Nasıl Giderilir?

Parça profesyonel bir servis ekibi tarafından arızalı olarak tespit edilirse eğer tamiri ya da değişimi yapılabilmektedir. Her arıza durumunda tamir işlemi olmayabilir. Tamir edilecek arıza söz konusu ise kullanıcı onayı alınmadan işlem yapılmaz. Aksi durumda sıfır parça ile değişimi yapılır ve mevcut arıza giderilir.

Sending
User Review
3 (3 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

CANSERVİS ARA