Tüketici Destek

Kombide Pompa Nedir?

Kombide Pompa Nedir?
Kombide Pompa Nedir?

Kombide Sirkülasyon Pompasının Görevi Nedir?

 Kombi içerisinde yer alan birçok parça ile görev sağladığından dolayı önemli olan bir parçadır. Pompanın görevinin önemli olduğu kadar fiyatı da bir o kadar önemlidir. Bu yüzden de kullanıcıların en son karşılaşmak isteyecekleri durumlardan birisi de kombilerde pompa arızasıdır.

Pompanın kombideki ana görevi, devir daim sağlamasıdır. Bu nedenle devir daim motorunun yanı sıra sirkülasyon pompası olarak da bilinir. Yani sirkülasyon pompası, kombideki suyu hem kombide hem de tesisatta dolaştırır. Kombilerde devir düşürme sorunları sıklıkla ısınma problemi olarak karşımıza çıkar. Cihazda pompada devir düşme durumları söz konusu olursa peteklerin ısınmaması ya da az ısınması gibi durumlar ortaya çıkar. Bu durumda da kullanıcılar oldukça zor zamanlar geçirebilirler. Bu duruma mutlaka profesyonel bir servis tarafından müdahale edilmesi gerekir.

Kombi Pompasının Arızalı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

 Genellikle cihazınızda pompa arızası tespiti edildiğinde; kombinin ses yapması , sıcak su vermemesi, peteklerde hiç ısınma olmaması ya da az ısınması, su akıtması gibi durumlar söz konusu olabilir. Yani bu durumlar yaşandığında kombide pompa arızası yaşanma olasılığı yüksektir.

Kombi Pompasındakı Arıza Nasıl Giderilir?

 Pompa çeşidi iki gruba ayrılır. Bunlardan birisi Wilo diğeri ise Grundfos olmaktadır. Piyasada yerini alan bu iki pompanın orijinal olmayanını bulmak son derece zordur. Bu nedenle profesyonel bir servisten yardım alarak, uzman bir ekip göndermesini isteyebilirsiniz. Tespit neticesinde parçanın arıza yapma durumuna bağlı ve kullanıcı talebine bağlı tamir işlemi yapılabilir. Tamir olmayan durumlarda ya da kullanıcı talebi olmayan durumlarda sıfırı ile değişimi yapılarak sorun çözümlenebilir.

Sending
User Review
3.67 (3 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA