Tüketici Destek

Klima Kumandası Saat Ayarı Nasıl Yapılır ?

Klima Kumandası Saat Ayarı

Klima kumandalarının pili bitmesiyle yada kumandanın ayarlarının bozulup reset tuşuna basmanız ile birlikte saat ayarı da bozulur. Bu durumda klima kumandasının saatini ayarlamanız gerekmektedir. Makalemizin devamında adım adım klima kumandasının saat ayarının nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Saatin Ayarlanması

klima kumandası reset tuşu

“RESET” tuşuna bastığımızda veya uzaktan kumandanızın pillerini yeni taktığınızda saati yeniden ayarlamanız gerekir. Bu durumda;

1.Saati ayarlamak için, “açma / kapama” tuşuna basınız.

2.Uzaktan kumandanızın kapağını açınız.

Klima 2nd F tuşu 3.   “2ndF” tuşuna basınız ve ekranda “2ndF” imgesinin gözüktüğünü kontrol ediniz.

4. “Zaman arttırma” veya “zaman azaltma” tuşlarından birine basınız. Basılan tuşa bağlı olarak uzaktan kumandanızın göstergesinde beliren saat birer dakika artacak veya azalacaktır.klima zaman arttırma tuşu

klima cancel - set tuşu

5. Bu şekilde istediğiniz zamana eriştiğinizde, “SET” tuşuna basarak belirlediğiniz zamanın hafızaya alınmasını sağlayınız. Ayarlanan saati değiştirmek için “RESET” tuşuna basarak saat ayarlama işlemlerini sırasıyla tekrarlayınız.

Dikkat!

Saati ayarlarken a.m. (öğleden önce) ve p.m. (öğleden sonra) yazılarına dikkat ediniz. Klimanız vereceğiniz program ayarları için uzaktan kumandanın saatini esas alacağından saatin doğru ayarlanması büyük önem taşımaktadır.

Program Saatinin Ayarlanması

Program saat ayarı, siz evde yokken veya uykudayken, klimanızın otomatik olarak açılıp kapanmasını sağlar. Uzaktan kumandanızın üzerinde, program saat ayarı ile ilgili beş tuş bulunmaktadır.

♦ Zaman ayarı otomatik başlatma ve bitirme tuşları  –  Zaman Ayarı Otomatik Başlatma Tuşu

♦ Zaman ayarı arttırma ve azaltma tuşları –  klima zaman arttırma tuşu

♦ Zaman ayarı kayıt ve iptal tuşları –  zaman kayıt ve iptal tuşları

Uzaktan kumanda göstergesindeki saatin doğru olduğundan emin olunuz.

 

  1. “2ndF” tuşuna basınız.Klima 2nd F tuşu
  2. Program saat ayarını yapabilmek için “ zaman ayarı otomatik başlatma (ON)” veya “zaman ayarı otomatik bitirme (OFF)” tuşuna basınız.klima on - off tuşu
  3. “Zaman Ayarı Artırma” ve “Azaltma” tuşlarını kullanarak istenilen çalışma veya durma zamanlarının ayarlanması.klima zaman arttırma tuşu
  4. Uzaktan kumandayı klimaya yönlendirerek her bir “zaman ayarı için kayıt (SET)” tuşuna basınız. Klimanın zamanlayıcı gösterge ışığı yanacak ve programlanmış olacaktır.Klima set tuşu

⇒Program saatini dört şekilde kullanabilirsiniz.

zaman ayarı otomatik bitirme (off) tuşu

‘Zaman ayarı otomatik bitirme (OFF)” tuşu ile çalışır durumdaki klimanızın kapanmasını istediğiniz zaman ayarlayabilirsiniz.

zaman ayarı otomatik başlatma (on) tuşu

“Zaman ayarı otomatik başlatma (ON)” tuşu ile klimanızın çalışmaya başlamasını istediğiniz zamanı ayarlayabilirsiniz.

zaman ayarı otomatik başlatma (on) ve bitirme (off) tuşu

“Zaman ayarı otomatik bitirme (OFF)” ve “ zaman ayarı otomatik başlatma (ON)” tuşları ile klimanızın kapanmasını ve çalışmaya başlamasını istediğiniz zamanları ayarlayabilirsiniz.

zaman ayarı otomatik başlatma (on) ve bitirme (off) tuşu 2

“Zaman ayarı otomatik başlatma (ON)” ve “ zaman ayarı otomatik bitirme(OFF)” tuşları ile klimanızın çalışmaya başlamasını ve kapanmasını istediğiniz zamanları ayarlayabilirsiniz.

Program saatini klimanız çalışır durumda iken ayarlayınız.

Program Saatinin İptal Edilmesi

klima kumandası

Uzaktan kumandanızın ekranında “2ndF” imgesinin yanmadığını kontrol ediniz. Yaptığınız zaman ayarlarını iptal etmek için, uzaktan kumandayı klimaya yönlendirerek “CANCEL” tuşuna basınız. Bu durumda klimanızın ön panelindeki program saati gösterge LEDi sönecek ve uzaktan kumandanızın göstergesinden ilgili haneler silinecektir.

 

Klimalarda Otomatik Başlatma Özelliğini Kapatma / Açma

Elektrikler kesilip tekrar geldiğinde  klimanız, otomatik başlatma özelliği sayesinde elektrik kesilmeden önceki ayarlardan çalışmaya başlar. İlk kalkışta fan en düşük hızda çalışır ve kompresör 2-3 dakika sonra devreye girer. Kompresörün devreye girmesiyle birlikte fan hızı da önceki ayarlara otomatik olarak ayarlanır. Otomatik başlatma özelliğini pasif hale getirmek için manuel çalıştırma düğmesine 6 saniye sürekli basıldığında otomatik başlatma özelliği pasif/kapalı hale gelir. Otomatik başlatma özelliğini tekrar aktif hale getirmek için ise manuel çalıştırma düğmesine 6 saniye sürekli basınız.

Yardımcı Olabildik mi ? (Bizi Değerlendirin)
Sending
User Review
3.75 (8 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA