Tüketici Destek

Klimalar Tehlike Saçıyor !

Klimalar Tehlike Saçıyor
Klimalar Tehlike Saçıyor

Klima zararsız gibi görünse de bir müddet sonra hayatınızı tehlikeye atabilir. Bundan dolayı bakımlarının düzenli yapılması gerekir.

Klimalı ortamlarda sağlığı korumak için gerekli önlemler;

Olabildiğince doğal havalandırma yapın:Klimayı, gün içerisinde mümkün olduğunca az süre kullanın.

Ortamı yavaş yavaş soğutun: Klimanın sebep olduğu rahatsızlıkları önlemenin yolu havayı yavaş yavaş soğutmaktan geçiyor.

Klima çalışırken sigara içmeyin: Klimalı ortamda sigara içilmesi kronik akciğer hastalığı, bağışıklık sistemini baskılayan çeşitli hastalıklar ve zatürree görülme riskini artıran etkenler arasındadır.

Klimalara çok yakın durmayın: Direkt üflemeye maruz kalmak, özellikle terliyken kas tutulmalarına neden olabilir. Klimayı, doğrudan üzerinize gelmeyecek şekilde ayarlayın. Direkt üflemeye maruz kalmamak için klima kanatlarını kullanabilirsiniz.

Klima bakımının ve temizliğinin periyodik olarak yapılmasına özen gösterin:Filtrelerde biriken virüslerin arındırılması için gerekli bakımları zamanında yaptırın. Klimaları talimatlara uygun kullanın.

Klima ısı ayarlarını, iyice soğuk olacak şekilde değil, sıcaktan rahatsız olmayacak şekilde ayarlayın. Böylelikle hem sağlığınızı hem de karbon salınımını düşürerek çevreyi koruyabilirsiniz.

Hem kendi sağlığınızı hem de çevrenizdekilerin sağlığını düşünüyorsanız, Klimalarınıza düzenli bakım yaptırınız.

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA