Tuzla

Tuzla Kazan ve Brülör Servisi – 0216 446 09 05

Tuzla Kazan ve Brülör Servisi
Tuzla Kazan ve Brülör Servisi

Tuzla Kazan – Brülör Bakım Onarım Hizmetimiz

 Kalorifer kazanınız yakıtı her ne olursa olsun bakımlı ve istenilen değerlerde çalıştığı taktirde yüksek verim sağlayacaktır. Bakımsız bir kazan sizin para verip ısınmak için aldığınız yakıtı ya yakmadan bacadan dışarı atar yada bacadan fazla hava akımı çekerek size ulaşması gereken ısıyı atmosferi ısıtmak için kullanır. Kazanınızın bakımı için harcayacağınız para size mutlaka geri dönecektir. Zaten yeni çıkan Enerji Verimliliği Kanununda kullanıcı kombi dahi olsa kazanının bakımından sorumludur. Doğalgaz kazanlarında yıllık bakım yaptırmanızı ve yaptırdığınız bakımı kanunen belgelemenizi öneririz. Sıvı ve katı yakıt kullanan kazanlarsa bakıma daha sık ihtiyaç duyabilmektedir. Biz de Tuzla Kazan – Brülör Servisi olarak tüm bu hizmetleri siz Tuzla sakini müşterilerimize sağlamaktayız.

Kazanınızın mevcut durumunu anlamada en pratik yol kazan alevinin rengine bakmaktır. Doğalgaz kazanlarında ideal alev mavi ,katı ve sıvı yakıtlarda açık sarı – turuncu olacaktır. Kurallara uygun bir bakımda muhakkak baca gazı ölçümleri yapılmalıdır. Keza baca sıcaklığıda ölçülmeli ve yakıt türüne göre uygun ölçülerde olmalıdır.

Kazanlarda 3 tip yanma meydana gelir.

  1. İdeal Yanma
  2. Az Hava ile Yanma
  3. Fazla Hava ile Çalışma

İdeal Yanma

Bu yanma türünde, yakıt ve hava ideal oranlarda karışır. Yüksek verim elde edilir ve çevre kirliliğine minimum düzeyde sebep olur. En alt limitte parayı harcayarak en fazla ısıyı elde edecektir. İdeal yanan bir kazanın bacasında CO (karbonmonoksit) bulunmamalıdır.

Az Hava ile Yanma

Hava az olduğu taktirde yakıtınız tam yanmadan bacadan atılacaktır. Verim düşecektir ve çevre kirliliğine neden olacaktır. Alev rengi koyulaşmış ve bacadan çıkan duman hem artmış hemde koyulaşmıştır.
Baca gazı ölçümlerinde CO (karbonmonooksit) oranı yükselmiştir. Alevin temas ettiği yerlerde is ve kurum oluşmuştur. Bu kurumunda temizlenmesi gerekir. Uzun süre az hava ile çalışan sistemlerin bacalarıda doğal olarak tıkanmaya başlar ve baca temizliğide zamanla şart olur.

Fazla Hava ile Çalışma

Fazla hava ile yanmada yanma ile oluşan enerji eviniz yerine baca ile atmosfere salınacaktır. Hava fazla olduğunda alev rengi sarıya kayacak şekilde açılmış ve parlamıştır. Baca gazı neredeyse görülemeyecek şekile gelmiştir ve baca gazı çok sıcaktır. İdeal yanan bir kazanın baca gazında CO minimum düzeyde ,CO2 (karbondioksit) ise %12-13 civarı olmalıdır. Kazanınızın bakımdan geçmesi gereken bir diğer parçası bürülörüdür. Yanma odasına havayı alıp yakıtı püskürterek yanmayı sağlayan parça bürülördür. Yakıtın cinsine göre bürülörlerin bakımıda değişir. Teknik bir iştir. Profesyonel Tuzla Kazan ve Brülör Servisleri tarafından yapılmalıdır. Keza emniyet vanaları ,ventiller ,yakıt boruları ,bacaları ,tesisat kaçaklarıda gözden geçirilmesi gereken kısımlardandır.

Brülör Çeşitleri

Brülör Çeşitleri

 

Sending
User Review
5 (3 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA