Baymak

Baymak Falke 24 HCY/BCY Arıza Kodları

Baymak Falke 24 HCY/BCY Arıza Kodları
Baymak Falke 24 HCY/BCY Arıza Kodları
 • E01 Arızası: Başarısız ateşleme problemi olduğunu anlatmaktadır.

Muhtemel Çözüm: Kombi bir nedenle ateşleme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştiremiyor demektir. Brülörde yanma olmadığını belirtir. Öncelikle kombinize gaz gelip gelmediğine bakın. Gaz vanalarının açık şekilde olduğundan ve dairenizde gaz olduğundan emin olun. Gaz ile alakalı bir sorun yoksa eğer “R” konumlu reset düğmesi ile kombiyi birkaç kez resetleyin. Resetleme sonrası da arıza düzelmezse eğer; elektronik kart, gaz armatörü veya elektrotlarda problem olabilir. Teşhis ve arıza çözümü için mutlaka servis yardımı alın.

 • E02 Arızası: Emniyet termostat problemidir.

Muhtemel Çözüm: Aşırı ısı limit termostatı ile alakalı bir sorun olabileceğini belirtir. Aşırı ısınma durumu söz konusu olabilir. Arıza durumunda servis öncesi kombiyi birkaç kez resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında arızada düzelme olmazsa eğer mutlaka uzman yardımı almalısınız.

 • E03 Arızası: Atık gaz sistemi sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Hava basınç anahtarı arızası olarak da bilinen arıza durumudur. Baymak Falke 24 HCY model kombiler hermetik olduğu için atık gaz sistemi fan ile olur. Bu arıza durumunda ise fan, anakart ya da prosestat arızası söz konusu olabilir. Net tespit ve arıza çözümü için Baymak Servisi yardımı almanız gerekir.

 • E05 Arızası: Çıkış suyu sensör problemidir.

Muhtemel Çözüm: Kalorifer ntc sorunu olarak da adlandırılabilir. Ntc de veya kablolarında sorun olabilir. Arızanın net tespit edilerek çözümlenmesi açısından mutlaka uzman desteği almanız gerekmektedir.

 • E06 Arızası: Sıcak su sensör problemi olduğunu bildirmektedir.

Muhtemel Çözüm: Kullanım suyu ntc sinin arızalı olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu durumda sensörün yani ntc nin bağlı olduğu kablolarda da problem olabilmektedir. Borularda nemlenme durumu da söz konusu olabileceğinden tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

 • E10 Arızası: Düşük basınç arızası.

Muhtemel Çözüm: Tesisat su basıncının 1 bar aşağısında olduğunu ifade eder. Kombinin sağ altında monteli durumda olan doldurma musluğu ile kombiye su basmanız gerekmektedir. Su basıncını bar göstergesi 1,5 olana kadar yükseltmelisiniz. Su basma işleminden sonra doldurma musluğunu mutlaka kapatın. İşlem sonrası arızada düzelme olacaktır. Düzelme olmazsa eğer “R” düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutun. İşlemi yapamazsanız, arıza düzelmezse ya da farklı bir sorun oluşursa mutlaka uzman desteği almalısınız.

 • E25/E26 Arızası: Muhtemel pompa blokaj problemidir.

Muhtemel Çözüm: Bu arıza durumunda sorunun temel sebebi devir daim pompası olmaktadır. Pompa devir düşürüyor ya da arızalı olabilir. Teknik açıdan yine de arızanın net tespiti için uzman Baymak Servisi yardımı almalısınız.

 • E35 Arızası: Alev oluşum arızasıdır.

Muhtemel Çözüm: Alev oluşumunda bir sorun olduğunu belirtir. Gaz kesintisi olmadığından emin olun, “R” düğmesine basarak servis öncesi kombiye reset atın. Arızada yine bir düzelme durumu olmazsa eğer mutlaka servisi arayarak yardım isteyin.

 • E96 Arızası: Voltaj düşmesi sebebi ile kapanma durumu olduğunu bildirmektedir.

Muhtemel Çözüm: Daireye gelen ya da kombiye gelen voltajın düşmesi nedeni ile kombinin kapandığını ve bloke olduğunu belirtir. Kombi bu durumda otomatik resetlenir. Bu yüzden herhangi bir müdahalede bulunmadan bir süre kadar voltajların düzelmesini beklemelisiniz. Voltaj düzelmesine karşın arıza devam etmekte ise muhtemelen elektronik kart hasar görmüş olabilir. Müdahale için Baymak Servisi yardımı alın. Arızanın tekrar etmemesi veya hiç yaşanmaması için “Kombi Regülatörü” kullanabilirsiniz.

 

     ►Makalemizde yer alan bilgiler Baymak Falke Arıza Kodları 24 HCY/24 BCY model kombiler için geçerlidir.

Soru Sor / Yorum Yap

Yorumlar

  • Merhaba, cihazınız da bulunan on/off butonu aynı zamanda mod seçim tuşudur. Ona basarak kış modu/yaz modu yada off konumuna alabilirsiniz.

 • Merhabalar,
  Falke HCY 24 kombi E98 hatası veriyordu. Kapatıp açtıktan sonra E01’e geçti. Bir kaç resetledikten sonra kendini kapat aç yapıp ateşlemeye çalışıyor.ancak ateşleyemiyor. Bu süreç birkaç gerçekleştikten sonra tekrar E98 e geçiyor. Neden olabilir acaba?

  Not:Bebeğimiz olduğu için uzun süre kombimizi kapatmamıştık

  • Merhaba İbrahim Bey,

   Falke kombi E98 hatası alıyor iseniz elektronik kartınız arızalı olabilir. Genelde voltaj düzensizlikleri nedeniyle elektronik kartlar zarar görüyor. Kart onarımı/değişimi ile problemi çözüyoruz. Araçlarımızda yedek kart mevcut, dilerseniz iletişim kurmanız halinde kısa süre içerisinde problemi giderebiliriz.

CANSERVİS ARA