Tüketici Destek

Kombi Elektronik Kartı Nedir?

Kombi Kartı Nedir?
Kombi Kartı Nedir?

Kombi Anakartı Ne İşe Yarar?

Kombinin beyni rolünü üstlenen parçadır. Kombide bulunan hemen her parça çalışmak için komutu elektronik karttan alır. Kombide anakart ya da beyin kartı olarak da isimlendirilebir. Kombinin elektronik kartı arızalandığı zaman, kombi hiçbir durumda çalışmaz. Yani kombide, sıcak su problemi, peteklerde ısınmama gibi problemler ortaya çıkartır. Bunun dışında, ekranda elektrik yoksa genellikle bunun sebebi kombi anakartı arızasıdır.

Kombi Elektronik Kartın Arızaları Neden Oluşur?

  1. Yüksek yada düşük şebeke gerilimi (Voltaj düzensizliği) Bu gibi durumları önlemek için voltaj regülatörü kullanmanızı tavsiye ederiz. Kombi Voltaj Regülatörü Nedir?
  2. Elektronik parçalarının zamanla ömrünü tamamlaması
  3. Sıvı teması (Kombinizde var olan bir su kaçağı elektronik karta temas ederek kartınızın bozulmasına neden olabilir)
  4. Kullanıcı hatası (Kombinin ayarlarının sık değiştirilmesi, Hava şartlarına uygun derecede kullanılmayarak kombinin sürekli devreye girmesine neden olmak vb.)
  5. Kullanılan mahalde bulunan elektrik tesisatında sorun olması
Kombi Kartları

Kombi Kartları

Kombi Kart Arızası Nasıl Giderilir?

Kombi kartları diğer elektronik kartlar gibi tamir edilebilmektedir. Kombiniz arızalandığında ve evinize bir servis gelip kombinizin kartının arızalı olduğunu söylediğinde sıfır kart değişimi için size yüksek maliyetler çıkaracaktır. Kombinizin kartının sıfır yada tamir edilmiş olması kullanım açısından size hiçbir eksisi yoktur. Sıfır ve tamir edilmiş kartların garantileri 1 yıldır. Sıfır olarak değiştirmeniz sadece  yüksek maliyetler ödemenize neden olacaktır. Tamiri mümkün olan kombi elektronik kartlarında sıfır olarak değiştirmenizi ve yüksek bedeller ödemenizi istemeyiz.

 

Sending
User Review
5 (2 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

1 Yorum

Call Now ButtonCANSERVİS ARA