Kaynarca

Kaynarca Petek Temizleme – 0216 446 09 05

Kaynarca Petek Temizleme
Kaynarca Petek Temizleme

 Canservis Farkıyla Bu Kış Diğer Kışlardan Farklı Olsun

48 bin 349 nüfusla Pendik’in en kalabalık 3. mahallesi olan Kaynarca Mahallesi, 3 milyon 157 bin m2 alanıyla ilçemizin 10. büyük mahallesi konumundadır. D-100 Karayolunun hemen altında yer alan bu Kaynarca mahallesi, inşa çalışmaları devam eden Kaynarca-Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Metrosu ve Pendik-Kaynarca-Hastane Metrosu hizmete girdiğinde Pendik’in 2 metrosunun kesiştiği iki önemli noktadan birisi olmaya yüz tutmştur.

Kaynarca Petek Temizliği Hizmetimizi Nasıl Gerçekleştiriyoruz?

Petek temizleme işlemi eskisi gibi peteklerin yerinden sökülerek taşınıp, banyoya getirilip tazyikli su ile yıkanmasıyla olmamaktadır. Günümüzde teknolojinin yardımı ile sadece banyodaki radyatörün sökülmesi Kaynarca petek temizliği için yeterli olmaktadır. Kısacası petek temizliği artık makine ve kimyasal kullanılarak yapılmaktadır. Bu işlem için en uygun yer banyodur. Evin sadece banyodaki radyatörler sökülüp işlem oradan yapılmaktadır. Sökülen peteğin ya da havlupanın girişine makinenin hortumu diğer ucuna ise şu şebekesinden bir hortum yardımı ile tazyik edilir. Makineden çıkan hortum ise banyodaki klozete verilmektedir. Ön yıkama sistemi ile kireçli su klozete gönderilmektedir. Daha sonra makin

e aktif hale getirilir ve içerisinde bulunan kimyasallar ile tesisatın içerisinden geçmesi sağlanır. Kimyasallar etkili olduğu için kısa sürede tüm tesisattaki kireçleri yok edecektir.

Radyotörlerdeki pisliği temizledikten sonra peteklerdeki hava alınır ve kombinin normal bir şekilde çalıştırılması sağlanır. Kombi, yaklaşık 45 dakika çalıştırılmalıdır. Bu işlemlerden sonra durulama işlemine geçilmektedir. Petekler tek tek durulandıktan sonra tesisat temizliği petek temizliği işlemiş bitmektedir. Kalorifer peteklerini temizlemek için en uygun yer banyolardır. Banyodaki havlupanı sökerek petek temizleme makinesini buraya bağlayabilirsiniz.

Kaynarca Petek Temizliği

Kaynarca Petek Temizliği

Kalorifer peteğini temizlemek için şu adımları takip ediyoruz:

  • Havlupan radyatörünü söküyoruz.
  • Petek temizleme hortumunun bir ucunu makineye bir ucunu da söktüğünüz havlupanın vanasına takıyoruz.
  • İkinci hortumun bir ucunu havlupan vanasına bağlayıp diğer ucunu tahliye için klozetin içine koyuyoruz.
  • Şebeke hortumunu makineye bağladıktan sonra makineyi su ile dolduruyoruz.
  • Bu işlemleri yaptıktan sonra tesisat borularının içinde birikmiş olan kirli suyu tahliye yoluyla dışarı atıyoruz.
  • Tesisat borusundaki kirli su temizlendikten sonra temizleyici kimyasal madde makinenin içine koyularak tesisata aktarılır.
  • Kombinin basıncını ayarlayıp peteklerin havasını alarak yaklaşık 1 saat kombiyi çalıştırarak kimyasal maddenin sistemde dolaşmasını sağlıyoruz.

Kimyasal madde yaklaşık 1 saat peteklerde dolaştıktan sonra bu maddenin tesisattan çıkartılması gerekir.Normal bir dairede ortalama 6 adet kalorifer peteği bulunmaktadır. Bu petekleri temizleme işlemi tesisatın kirlilik durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA