Tüketici Destek

Kombimin Sürekli Basıncı Düşüyor

Kombi Basıncının Düşmesi
Kombi Basıncının Düşmesi

 Kombi Barını Sabit Tutamıyorsanız

 Evimizdeki kombilerin düzgün çalışması için sabit su basıncı gerektirir. Bu nedenle basıncı kaybetmeye devam eden bir kazan zaman zaman endişelenmeye neden olur. Kombimizi ve evimizi olası hasarlardan korumak için bunun nedenini bilmek gerekir.

Evdeki ısıtma ve sıcak su sistemlerinin karmaşık yapısı nedeniyle sorunun kaynağını bulmak çok daha zor olabilir. Tipik olarak basınç kaybına ana problemleri şu şekilde tanımlayabiliriz :

  • Kombinizde veya tesisatınızda kaçak olabilir.
  • Genleşme tankınızın havası bitmiş veya delik olabilir.
  • Ana eşanjör kireçlenmiş olabilir.
  • Sıva altında gözle görülmeyen bir kaçak olabilir.

Basıncı Dengelemek için Ne Yapmalıyız?

SIZINTIYI TESPİT ETMELİSİNİZ

Sistemde bir sızıntı olabileceğini düşünüyorsanız, peteklerinizdeki bağlantıları inceleyin. Bununla birlikte, boru hattı  ıslak olsa bile, bunun mutlaka bir sızıntının olduğunu göstermesi gerekmediğini bunun sıcaklık farklılıklarından dolayı yoğuşmadan kaynaklanabileceğini unutmayın. Bu nedenle, sorunu teşhis etmek her zaman kolay değildir. Bununla birlikte, tesisattaki boru eklemlerinden birinin sızıntısı olduğundan şüpheleniyorsanız, bir kağıt havluyla kurulayın ve ardından altına bir tepsi veya hatta bir kağıt parçası yerleştirin. Düzenli bir damlama gelişip gelişmediğini görmek için izleyin.

KOMBİYİ YENİDEN BASINÇLANDIRMA

  1. Doldurma vanası kolları, borunun akışına 90 ° açıda olmalıdır.
  2. Doldurma vanasına erişirken manometreyi görebildiğinizden emin olun. Çoğu kombi 1,0 – 1,5 bar civarında çalışacaktır ancak her zaman kendi sisteminizin kullanım kılavuzuna bakınız. Modern sistemler için ekranda doğru basınç seviyesi gösterilecektir.
  3. Kombiyi kapatın.
  4. Her iki doldurma vanasını borunun yönüne uyacak şekilde döndürün. (Suyun aktığını duymalısınız.)
  5. Kazana aşırı basınç uygulamamaya dikkat edin. Her zaman göstergeyi görün. Bu mümkün değilse size yardımcı olması için birine ihtiyacınız olabilir. Doğru basınca ulaşıldığında, kolların tamamen kapalı olduğundan emin olun.
  6. Kombiyi tekrar açın ve gözlemleyin.

Eğer hala bir fayda göremiyorsanız, uzman ekiplerimizle iletişime geçerek veya SERVİS TALEP FORMU‘nu doldurarak sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

 

Sending
User Review
5 (1 vote)

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA