Baymak

Baymak Eco 24 Fi Arıza Kodları

Baymak Eco 24 Fİ Arıza Kodları
Baymak Eco 24 Fİ Arıza Kodları
 • A01 Arızası: Ateşleme problemidir.

Muhtemel Çözüm: Genelde karşımıza sıklıkla çıkan bir arıza kodudur. Bu durumda önce gaz girişlerini kontrol edin önerisinde bulunabiliriz. Gaz girişlerini kontrol ettikten sonra dairenize kesin olarak gaz geldiğinden eminseniz cihazınızı birkaç kez resetleyin. Resetleme işleminden sonra da sorun düzelmiyorsa eğer Baymak Servisi’ni arayarak yardım alın. Bu gibi arıza durumlarında; gaz valfi, anakart, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Net tespit için servisi arayınız.

 • E02 Arızası: Limit termostat sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Bu arıza durumunda önce kombinizin su basıncını kontrol edin ve düşük ise su basın. Sorunun düzelmediği durumlarda cihazı birkaç kez resetleyin. Bir de cihaz kalorifer konumunda ise en az 3 peteğin kullanıldığından emin olun. Sonrasında da sorun düzelmez ise servisi arayınız. Eco 24 Fi model kombide; ana eşanjör kireçlenmiş, üç yollu vana arızalı, pompa sıkışmış, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir. Tespit ve müdahale için servisi arayınız.

 • E03 Arızası: Hava basınç sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Bu gibi arıza durumları karşımıza sıklıkla çıkar. Teknik olarak bacanın yerinden çıkması, fanın arızalı olması, prosestat ya da anakartta sorun olması gibi durumlarda bu arıza kodu karşımıza çıkabilir. Teknik açıdan hangi parçada sorun olduğu yerinde görülmeden bilinemez. Bu nedenle de mutlaka uzman yardımı almanız gerekir. Uzman ekipler tarafından tespit yerinde yapılır, arızalı parça ya da parçalar tespit edilir ve müdahale ona göre yapılır.

 • E05 Arızası: Çıkış suyu sensör sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Kalorifer sensöründe sorun olduğunu belirten bir arıza kodudur. Bu arıza durumunda teknik açıdan servis müdahalesi gerekmektedir. Kalorifer sensöründe sorun olabilir, kablolarda kısa devre olabilir veya kopma olabilir. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi aramalısınız.

 • E06 Arızası: Kullanım suyu sensör sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Sıcak su sorunu yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Kullanım suyu sensöründe arıza olduğunda, kablolarda kopma durumu ya da kısa devre durumu olduğunda bu sorun yaşanabilmektedir. Tespit için servis yardımı almanızı öneririz.

 • E10 Arızası: Düşük su basınç problemidir.

Muhtemel Çözüm: Eco 24 Fi model kombilerde en sık karşılaştığımız arıza kodudur. Bu gibi arıza durumlarında düşük olan su basıncı yükseltmeniz normal seviyeye getirmeniz gerekir. Kombinin sol altında bulunan mavi doldurma musluğu ile kombiye 1,5 bar kadar su basarsanız problem çözümlenir. İşlem sonrasında sorun düzelmez ise mutlaka cihazı resetlemelisiniz. İşlemi yapamadıysanız ya da işlem sonrasında da sorun çözümlenmiyor ise yardım için Baymak Servisi’ni arayabilirsiniz.

Soru Sor / Yorum Yap

Yorumlar

  • Merhaba Hasan Bey,

   Pompa çalışmamasının bir çok sebebi olmakla birlikte başlıca;

   – Pompanız arızalı olabilir
   – Elektronik kart arızası olabilir

   Kesin tespit için yerinde servis kontrolü gerekmektedir. Bu tür müdahaleler tehlikelidir servisten yardım talep ediniz.

Call Now ButtonCANSERVİS ARA