Tüketici Destek

Evinizde Isı Tasarrufu Sağlamanın 10 Yolu

Doğalgaz Faturasında Tasarrufun 10 Yolu
Doğalgaz Faturasında Tasarrufun 10 Yolu

Isıtma Faturanızdan Tasarruf Etmenin 10 yolu

Hepimiz faturalardan tasarruf etmek istiyoruz ve ısıtma maliyetlerimizi düşürmek bunu yapmanın en iyi yollarından biri. Isıtma faturaları genellikle her hane halkı için büyük bir mali yük olduğundan, bunları azaltmak için yapılabilecek her şey kesinlikle değerlidir. İşte, ısıtmanızda tasarruf etmenize yardımcı olacak 10 Yol!

1)Değişim Sağlayıcısı

Bazı enerji sağlayıcıları diğerlerinden daha pahalıdır. Alışveriş yaparak kendinizi biraz kurtarabilirsiniz! Aynı şey, enerji-fiyat dalgalanmalarına karşı koruma sağlayan sabit tarifeler için de geçerlidir. Birkaç alıntıyı bir araya getirmek ve ardından mevcut sağlayıcınıza ücretlerini düşürüp düşüremeyeceklerini sormak kesinlikle birkaç telefon görüşmesine değer. Eğer yapamazlarsa, o zaman gemiyi atlama zamanı gelmiş olabilir.

2)Otomatik Ödeme ile Ödeme

Isıtmanız için nakit veya çekle ödeme yapıyorsanız, olasılıklar üzerinden ödeme yapma ihtimaliniz vardır. Otomatik ödemeye geçme konusunda sağlayıcınızla konuşun ve ne kadar tasarruf edebileceğinizi sorun. Bazı sağlayıcılar, kağıt faturaları devre dışı bırakmayı ve bunun yerine her şeyi internet üzerinden yapmayı seçen müşterilere ek bir indirim sunacaktır.

3)Çift Cam

Isı Tasarrufu

Isıtma maliyetlerini azaltmak için, özellikle pencerenin etrafındaki conta kırılmışsa, eski çift camlı pencereleri daha yeni ve daha verimli tasarımlarla değiştirebilirsiniz. Çift camlı bir pencere iki cam panelden oluşur ve bunların arasına sıkıştırılmış bir inert gaz, tipik olarak argon tabakasıdır. Bu düzenleme, pencerenin binadan ısı iletme kabiliyetini büyük ölçüde sınırlar. Böylece, çift (veya üçlü) camlı pencerelere yükseltmek, enerji harcamalarınızda önemli bir artış sağlayabilir.

4)Yalıtım

Isı herhangi bir mülkten yükseldiğinden, çatı katı çoğumuzun yalıtım çabalarımızı yoğunlaştırdığı yerdir. Orada zemine kalın köpük levhalar döşeyerek, her yıl yüzlerce kilo tasarruf etmek mümkündür. 1920’lerden sonra inşa edilen evler, aralarında bir boşluk olan iki duvar seti ile birlikte gelir. Bu alanı köpükle doldurarak, ısının içten dışa iletimini önemli ölçüde sınırlamak mümkündür (veya tersi).

5)Elektrikli Isıtma

Mevcut tüm farklı ısıtma türlerinden elektrik en az verimlidir. Taşınabilir bir elektrikli ısıtıcı kullanıyorsanız, bu verimsizlik daha da gözle görülebilecek duruma gelir. Verimli sabit radyatörler lehine bu tür cihazlardan kurtulun.

6)Cereyanı Engelleyin

Evin dışından gelen soğuk esintiler biraz soğuk olabilir, sadece bu değil, aynı zamanda ısıtma faturalarınıza da bir yük bindirir. Bunu yapma şansı yakalamadan önce onları takip etmek ve mühürlemek önemlidir. Bu işi yapan özel cihazlar alabilirsiniz – bunları sadece kapılarınızın ve pencerelerinizin kenarlarından tararsınız ve sıcaklık düştüğünde bip sesi çıkarırlar. Kapıların altındaki taslaklar uzun bir taslak dışlayıcı ile geçici olarak ve söz konusu kapıyı ayarlayarak (veya değiştirerek) kalıcı olarak kapatılabilir.

7)Sıkı Giyinin

Tasarruf Yolları

“Sıkı Giyinin” dediğimizde, ısıtmanızı kapatmanızı ve kışlık mont ve battaniyelerde dondurucu bir iç mekanın etrafında oturmanızı önermiyoruz. Ancak küçük bir düzeltme, bir yıl boyunca kayda değer bir fark yaratabilir. Bir jumper takın ve termostatı 20 ° C’nin altına indirin. Her kış bu birkaç derece, sizin tasarruf etmenizi yeterince sağlayacak.

8)Kombinizi Değiştirin

Evinizde kullanılan enerjinin önemli bir kısmı kombinizden geçecektir. Yaklaşık on yıldır değiştirilmediyse, büyük olasılıkla verimsiz olacaktır. Tamamen yeni bir kombi monte ederek sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Bu, ısıtmada tasarruf etmenin uzun vadeli bir yoludur. Bir eve ilk kez taşınan aileler bunu düşünebilir; emekliler ve birkaç yıl içinde devam etmek isteyenler için, diğer enerji tasarrufu önlemleri daha uygun olabilir.

9)Perdelerinizi Kapatın

Fatura Tasarrufunun Yolları

Fatura Tasarrufunun Yolları

Evinizdeki ılık havanın pencerelerinizin soğuk camında dolaşmasına izin verildiğinde, çok daha soğuyacaktır. Geceleri perdelerinizi çizerek bu dolaşımı sınırlayabilirsiniz. Pencereleriniz güneşe bakarsa, perdeleri çizmek güneş ışığının iç mekanı ısıtmasına izin verecektir. Perdeler ne kadar ağır olursa, yalıtımda o kadar iyi olurlar.

10)Enerji Kullanımınızı İzleyin

Özellikle başka şeylerle meşgulseniz, enerjiye ne kadar harcadığınızı takip etmek kolaydır. Bir enerji monitörüne yatırım yaparak, tam olarak günün hangi saatlerinde en fazla enerjiyi kullandığını görebileceksiniz. Bu bilgi, uzun süreler boyunca oluşan küçük değişiklikleri yapmanıza izin verecektir!

Diğer çözümler arasında ısıtma kontrollerinizi yükseltmek, her odaya termostatik vanalar eklemek ya da sadece termostatınızı bir derece azaltmak olabilir. Her şey yardımcı olur!

Sending
User Review
5 (2 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA