Baymak

Baymak İdee Arıza Kodları

Baymak İdee Arıza Kodları
Baymak İdee Arıza Kodları

NOT: Baymak İdee model kombilerde ekran yoktur. Panelin sağ altında bulunan LED farklı renk ve frekanslarda yanıp söner. Arıza durumları da yanıp sönen LED in rengine ve frekansına bağlı değişmektedir.

Aralıklı Yeşil SinyalCihazın kullanım suyunda veya merkezi ısıtma devresinde çalıştığını belirtir. Arıza değildir.

Yanıp Sönen Turuncu Sinyal: Bakım mesajıdır. Cihazın bakım zamanının geldiğini belirtir. Uzman yardımı alarak kombinize bakım yaptırmanız gerekir.

  • Yanıp Sönen Yeşil Sinyal Var ise ;  Kilitlenmedir.

Muhtemel Çözüm: Kod 1 sıcaklık koruması, kapatma girdisi, alev kaybı sorunu, iletişim hattı sorunu, parametre sorunu veya farklı sorunlar olabilir. Uzman yardımı almalısınız.

  • Yanıp Sönen Kırmızı Sinyal Var ise ; Arızadır.

Muhtemel Çözüm: Maksimum sıcaklık koruması, sensör arızası, fan arızası, ateşleme sorunu, parametre hatası, veya farklı sorunlar olabilir. Servis yardımı almalısınız. Bu durum sinyali cihaz yeniden başlatıldığında veya yeniden ayarlandığında da yanıp sönebilir. Bu normal bir durumdur.

  • Aralıklı Turuncu Sinyal Var ise; Baca süpürme pozisyonundadır.

Muhtemel Çözüm: Kısmi yük, merkezi ısıtma tam yük, kullanım suyu tam yük sorunu olabilir. PC programlama modu aktif olabilir. Servis desteği almalısınız.

 

Bu yazımızda, Baymak İdee model 24/28/35/39 kapasitedeki kombilerde oluşan arıza kodları ve açıklamaları detaylı olarak sunulmuştur.

Soru Sor / Yorum Yap

1 Yorum

CANSERVİS ARA