Alarko

Alarko Harmony-D Arıza Kodları

Alarko Harmony-D Arıza Kodları
Alarko Harmony-D Hata Kodları

Alarko Harmony-D kombileriniz de oluşabilecek arızalar ile ilgili detaylı bilgilere makelemizden ulaşabilirsiniz. Diğer sorun ve servis talepleriniz için canlı destek yada ileşim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • Alarko Harmony-D F0 Arızası : Su basıncı düşük durumda

Arıza Detayı :  Tesisat suyunun azaldığını belirten bu arıza durumu genelde en sık karşılaşılan sorunların başında gelir. Herhangi bir arıza değildir. Kombinizin susuz/kuru çalışmasını engellemek adına güvenlik nedeniyle kombinizin alçak basınç sensörü tarafından kombiniz korumaya alır kendini. Kombinin altında bulunan mavi yada siyah başlıklı doldurma musluğu aracılığıyla suyunu ortalama 1.5 Bar tamamlayarak çalışmasını sağlayabilirsiniz. Suyunu tamamladığınız halde çalışmıyor ise Reset/R butonu ile kombinizi resetleyerek çalıştırın.

  • Alarko Harmony-D F1 Arızası : Aşırı ısınma uyarısı 

Arıza Detayı : Arıza kodu ile beraber ekranda hem reset yazısı hemde anahtar sembolü belirmektedir.Bu durumda cihazınızda bulunan su sıcaklığı maksimum seviyeye ulaştığını söyleyebiliriz. Cihaz bloke durumdadır. Peteklerin vanalarının açık olduğunu kombinin altındaki vanaların açık olduğu kontrol edin. Problem resetlemenize ragmen devam ederse cihazınızın 3 yollu vana motoru, pompa gibi parçalarında arıza olabilir. Teknik servis kontrolü gerekmektedir. Bize ulaşabilirsiniz.

  • Alarko Harmony-D F2 Arızası : Sıcak su sensörü arızası

Arıza Detayı : Arıza kodu ekranda anahtar sembolü ile birlikte belirir. Bu durumda kombiniz sıcak su vermeyecektir.Sıcak su sensöründe sorun olabilir.Teknik servis müdahalesi gerekmektedir.

  • Alarko Harmony-D F3 Arızası : Kalorifer sensörü arızası

Arıza Detayı : Arıza kodu ekranda anahtar sembolü ile belirir.Bu durumda kombinizin kalorifer sensöründe sorun olabilir. Resetlemenize ragmen düzelmiyor ise teknik servis müdahalesi gerekmektedir.

  • Alarko Harmony-D F4 Arızası : Ateşleme denemesinden sonra alev oluşmuyor

Arıza Detayı : Başarısız ateşleme olarak bilinir. Cihazınıza gelen gaz vanalarının açık olduğuna emin olun.(Ocağınıza gaz geliyor mu kontrol edin.) Vanalar açık olduğu halde cihazınız çalışmıyor ise cihazınızın elektronik kartı,gaz valfi gibi paçalarında problem olabileceği gibi teknik servis kontrolü gerekmektedir.

  • Alarko Harmony-D F5 Arızası : Fark basınç anahtarı arızası

Arıza Detayı : Cihazınız hermetik olduğu için temiz havayı dışardan alıp, yanmış gazı dışarıya atarak çalışmaktadır. Bacanın yerinden çıkması yada baca gazının dışarıya düzgün atıldığını ölçen sensörde yada fan motorunda problem olması durumunda cihazınız bu arızayı vermektedir. Teknik servis kontrolü gerekmektedir.

 

Yardımcı Olabildik mi ? (Bizi Değerlendirin)
Sending
User Review
3.67 (3 votes)

Soru Sor / Yorum Yap

CANSERVİS ARA