Baymak

Baymak Falke Condense Arıza Kodları

Baymak Falke Condence Arıza Kodları
Baymak Falke Condence Arıza Kodları
  • E01 Arızası: Ateşleme sorunudur.

Muhtemel Çözüm: Öncelikle kombinize gaz geliyor mu diye kontrol edin. Gaz vanalarının açık olması gerekmektedir. Kapalı ise mutlaka açın. Sonrasında kombinize reset atın. Resetleme uygulamasını en fazla 3 kez yapmalısınız. Resetleme işlemi sonrasında sonuç aynıysa Baymak Servisi’nden yardım isteyin. Ateşleme sorunlarında genelde karşımıza çıkan parçalar; iyonizasyon ateşleme elektrodu, anakart ve gaz valfi olmaktadır. Bu parçalardan birinde ya da birkaçında sorun olabilir. Servis ekiplerince sorun yerinde tespit edilir ve müdahale yapılır.

  • E02 Arızası: Hatalı alev oluşumudur.

Muhtemel Çözüm: Cihazın alev algılamada sorun yaşattırdığını belirtir. Bu durumda cihazı resetlemelisiniz. Resetleme ardından sorunda düzelme olmuyor ise iyonizasyon elektrodu, anakart ya da gaz armatörü gibi parçalarda sorun olabilmektedir. Arızanın tespiti ve çözümü için mutlaka servisi arayın.

  • E03 Arızası: Aşırı ısınma sensör hatasıdır.

Muhtemel Çözüm: Falke Condense model kombilerde yüksek sıcaklık sebebi ile arıza oluştuğunu belirtir. Bu arıza durumunda cihazınızdaki su basıncının ideal konumda olduğundan emin olun. Cihazınızı resetleyin. Bu uygulamalar sonucunda sonuç değişmiyorsa mutlaka Baymak Servisi ile görüşün. Aşırı ısınma sorunlarının temel sebepleri; üç yollu vana sorunu, kalorifer filtresinin tıkanması, ana eşanjörde kireçlenme olması ya da devir daim pompasının sıkışması olabilir. Net tespiti ve müdahaleyi ancak uzman servis ekipleri yapabilir. Bu nedenle işi uzmanına bırakmalısınız.

  • E05 Arızası: Fan geri besleme problemidir. (Atık gaz sistem sorunudur.)

Muhtemel Çözüm: Cihazın atık gaz sisteminde meydana gelen sorunu belirtir. Bu gibi durumlarda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunamazsınız. Teknik olarak sorunun tespitinin yerinde yapılması gerekir. Genelde; bacanın yerinden çıkması, baca sensöründe sorun olması, bacanın tıkalı olması, anakart, fan ya da prosestat gibi parçalarda sorun olması nedeni ile yaşanmaktadır. Problemin tespit edilerek çözümlenmesi için uzman yardımı almalısınız.

►Bu bilgiler Baymak Falke Condense 240/280/330 serili kombiler içindir.

Soru Sor / Yorum Yap

Call Now ButtonCANSERVİS ARA